Jak słuchać muzyki z telefonu przez głośnik Bluetooth?

Autor: Ola

Głośniki do telefonu to niewielkie akcesoria, bez których trudno wyobrazić sobie dziś słuchanie muzyki w plenerze. Ich największą zaletą jest to, że nie wymagają podpinania żadnych kabli, a ich podłączenie do smartfona nie powinno sprawiać trudności. Zobacz, jak to zrobić krok po kroku – oto krótka instrukcja, która Ci w tym pomoże!

głośnik multimedialny z technologią Bluetooth

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. czy głośniki Bluetooth spełnią oczekiwania audiofilów
 2. jak sparować głośnik multimedialny ze smartfonem
 3. jak rozwiązać drobne trudności podczas parowania

Głośniki do smartfona – czy spełnią oczekiwania audiofila?

głośniki do smartfonaCzy słuchanie muzyki na głośnikach do telefonu spełni oczekiwania bardziej wymagających użytkowników? Wszystko zależy tu od tego, jakie urządzenie wybierzesz. Okazuje się bowiem, że rynek przenośnych głośników multimedialnych jest naprawdę bogaty – można wręcz pokusić się o stwierdzenie, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Warto jest przyjrzeć się specyfikacji technicznej konkretnego modelu. O tym, na co zwrócić uwagę, przeczytasz w naszym artykule: Jaki głośnik Bluetooth wybrać?.

Jak sparować głośnik multimedialny ze smartfonem?

Popularność głośników do smartfona wykorzystujących technologię Bluetooth to w dużej mierze zasługa wyjątkowo prostego podłączania, które nie wymaga posiadania żadnych przewodów, przejściówek ani specjalistycznej wiedzy. Cały proces zajmuje zaledwie kilka chwil i przebiega następująco:

 1. Wejdź do ustawień swojego smartfona i wybierz opcję „Łączność”, a następnie kliknij „Bluetooth” z charakterystyczną ikonką.
 2. Po kliknięciu zobaczysz listę wszystkich dostępnych urządzeń Bluetooth, które znajdują się w Twoim zasięgu. Jeśli nie widzisz na niej swojego głośnika, upewnij się, że jest włączony, a następnie ponownie wyszukaj dostępne sprzęty.
 3. Kliknij nazwę swojego głośnika. Teraz powinien wyświetlić się komunikat z zapytaniem, czy chcesz sparować z nim swój smartfon. Potwierdź i odczekaj kilka sekund, a urządzenia nawiążą połączenie. Gotowe! Teraz możesz słuchać muzyki z telefonu na głośniku multimedialnym.

WARTO WIEDZIEĆ

Przeprowadzenie procesu parowania sprawia, że telefon zapamiętuje Twój głośnik. W efekcie tego nie musisz przeprowadzać go za każdym razem, gdy chcesz posłuchać muzyki – później smartfon sam rozpozna urządzenie i od razu się z nim połączy.

 • 149 zł
 • 229 zł
 • 699 zł
 • 129,99 zł
 • 189 zł

Problemy z podłączaniem głośnika do telefonu – jak je rozwiązać?

głośnik do telefonu Creative MUVO 1cChoć korzystanie z urządzeń wyposażonych w technologię Bluetooth jest dziś już bardzo upowszechnione, a ich podłączanie uważane jest za proste i intuicyjne, wielu użytkowników ma z tym kłopoty. Wybraliśmy dla Ciebie kilka problematycznych sytuacji, które zdarzają się najczęściej, i przygotowaliśmy wskazówki, które pomogą Ci w prawidłowym podłączeniu głośnika multimedialnego.

 • Jeśli włączyłeś w telefonie funkcję „Bluetooth”, a mimo to nie możesz go połączyć z głośnikiem, upewnij się, że urządzenie pracuje w trybie, który umożliwia jego wykrycie. Sprawdzisz to w ustawieniach.
 • Jeśli telefon dalej nie widzi Twojego głośnika, spróbuj go zresetować. Najczęściej wystarczy jedynie przytrzymać dłużej przycisk zasilania, by go wyłączyć i włączyć ponownie.
 • Upewnij się, że telefon znajduje się w optymalnej odległości od głośnika multimedialnego. Możesz też sprawdzić zalecany dystans w specyfikacji urządzenia. Zwróć również uwagę na to, czy na drodze sygnału nie znajduje się coś, co mogłoby go blokować lub osłabiać. Są to przede wszystkim ściany i drzwi, jak również metalowe przedmioty.
 • Zawsze możesz też przywrócić ustawienia fabryczne głośnika, usunąć informacje o sparowanym sprzęcie w telefonie i przeprowadzić cały proces od nowa. Jeśli w trakcie poprzedniego parowania wkradł się błąd, teraz masz szansę na poprawne podłączenie głośnika.

Zastanawiasz się nad tym, jaki głośnik Bluetooth kupić? Zajrzyj do naszego zestawienia z najciekawszymi propozycjami dostępnymi w tym roku: Najlepsze małe głośniki Bluetooth – ranking 2019. Zobacz również, jakie modele znajdziesz w ofercie RTV EURO AGD.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów