Jak dobrać golarkę męską do skóry i zarostu?

Autor: Joanna

Dobrze dobrana golarka elektryczna pozwala pozbyć się zbędnego zarostu szybko i bez uciążliwych podrażnień. Aby golenie było skuteczne i przyjazne dla skóry, rodzaj maszynki warto dopasować do swoich indywidualnych potrzeb. Sprawdź, jaka golarka sprawdzi się najlepiej przy Twoim typie zarostu!

Mężczyzna goli się golarką elektryczną

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaką golarkę wybrać do twardego i gęstego zarostu
  2. jaka golarka elektryczna będzie najlepsza do skóry wrażliwej
  3. kiedy warto wybrać golarkę z możliwością golenia na mokro

Jaka golarka do twardego zarostu – maszynka rotacyjna czy foliowa?

Mężczyzna goli się golarką elektrycznąTwardy, szorstki zarost to największa przeszkoda na drodze do gładkiej i dokładnie ogolonej skóry. Aby się go pozbyć, wielu mężczyzn sięga po jednorazową maszynkę i dużą ilość pianki do golenia, która odpowiednio zmiękcza włosy. Wadą golenia manualnego jest jednak czas potrzebny na perfekcyjne rozprawienie się z zarostem. Chcesz zacząć używać maszynki elektrycznej? Sprawdź, jaki model poradzi sobie nawet z twardymi włoskami.

Jeśli masz gruby, twardy zarost z włoskami rosnącymi w różnych kierunkach, odpowiedni typ golarki dla Ciebie to maszynka rotacyjna, np. Philips Series 5000 S5130/06. Element tnący składa się najczęściej z trzech obrotowych głowic. Pod cienkimi metalowymi blaszkami umieszczone są ostrza, które dzięki szybkim okrężnym ruchom ścinają nawet grubsze włoski.

Dlaczego jeszcze warto wybrać golarki rotacyjne? Ich konstrukcja sprawia, że nie musisz martwić się o podrażnienia, ponieważ ostrza nie ścinają włosków tuż przy skórze. Podczas kolistych ruchów głowica maszynki dopasowuje się do kształtu twarzy, również w miejscach szczególnie narażonych na zacięcie.

Nie wiesz, na jaką golarkę rotacyjną się zdecydować? Sprawdź opinie klientów o najlepszych modelach!

WSKAZÓWKA

Masz problem z twardym zarostem? Żeby uniknąć podrażnień, nie gol twarzy tuż po przebudzeniu, gdy jest jeszcze nieco opuchnięta.

Polecane golarki męskie
  • 119 zł
  • 179,99 zł
  • 199,98 zł
  • 1 579 zł
  • 949 zł

Jaką maszynkę elektryczną wybrać do skóry wrażliwej?

Jeśli zmagasz się z podrażnieniami po goleniu, a Twoja skóra na twarzy wydaje się przesuszona, lepszym wyborem będzie drugi rodzaj maszynki elektrycznej – golarka foliowa, taka jak np. Braun Series 5 5195cc. Jej głównym elementem jest bardzo cienka, metalowa folia, w której znajdują się niewielkie dziurki. Podczas przesuwania głowicą po powierzchni skóry włoski wpadają w otwory i są ścinane przez znajdujące się pod folią ostrza.

Philips Series 5000 S5130/06Golarki foliowe pozwalają na skuteczne golenie z mniejszym ryzykiem podrażnień, wrastających włosków i guzków. Dzieje się tak dlatego, że głowica foliowa nie nagrzewa się w czasie pracy. Aby golenie było jak najłagodniejsze, warto wybrać model o co najmniej trzech foliach. Im więcej elementów tnących, tym mniej pociągnięć maszynką.

Nie wiesz, którą maszynkę foliową wybrać? Przeczytaj artykuł: Najlepsza golarka foliowa – poznaj opinie naszych klientów.

Golarka elektryczna do golenia na mokro – kiedy warto ją wybrać?

Alternatywą dla klasycznego golenia na sucho są golarki elektryczne Braun Wet&Dry. Takie rozwiązanie warto rozważyć, jeśli zmagasz się z uporczywymi podrażnieniami albo gdy twardy zarost utrudnia dokładne golenie. Aby odpowiednio zmiękczyć włosy na twarzy i zwiększyć poślizg maszynki, wystarczy użyć odrobiny pianki lub żelu. Z wodoodpornej maszynki możesz też dla większego komfortu korzystać pod prysznicem. Pamiętaj jednak, że choć gorąca woda pomoże zmiękczyć zarost, może też spowodować lekkie puchnięcie skóry, co zwiększa ryzyko podrażnień.

Więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Dlaczego warto wybrać maszynkę do golenia na mokro.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link