Grillowanie na tarasie – jaki sprzęt wybrać?

Autor: Ola

Masz ochotę spędzić piękny, wiosenny dzień, grillując, ale nie posiadasz ogrodu? To nie problem! Podpowiadamy, jaki grill elektryczny wybrać, aby smakowitymi daniami przygotowanymi na świeżym powietrzu cieszyć się na własnym tarasie, nie przeszkadzając sąsiadom. Sprawdź, jaki grill elektryczny na balkon warto kupić!

Grill elektryczny na balkon

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. o czym pamiętać podczas grillowania na balkonie lub tarasie
 2. czym kierować się przy zakupie grilla elektrycznego na balkon
 3. jaki grill elektryczny warto wybrać na taras – klasyczny czy raclette

Grillowanie na balkonie – kiedy jest dozwolone?

Potrawy z grilla elektrycznegoGdy na zewnątrz robi się cieplej, wielu z nas rozważa rozpalenie grilla na balkonie, by pomimo braku ogrodu móc cieszyć się smakiem szaszłyków czy kiełbasek. Nie jest to jednak najlepszy pomysł – korzystanie z tradycyjnego grilla węglowego na balkonie w bloku czy kamienicy raczej nie spodoba się Twoim sąsiadom, a w skrajnych przypadkach może stanowić zagrożenie pożarowe.

Jeśli chcesz oszczędzić sąsiadom uciążliwego dymu i nieprzyjemnych zapachów, lepiej będzie wyposażyć się w grill elektryczny na balkon. Takie rozwiązanie jest znacznie wygodniejsze i bezpieczniejsze – możesz korzystać z niego zarówno na zewnątrz, jak i – przez cały rok – w środku. Wystarczy, że masz dostęp do prądu. Grill elektryczny pozwala też przygotować zdrowe, niskotłuszczowe dania – więcej na ten temat dowiesz się z artykułu: Dlaczego grill elektryczny sprawdzi się w kuchni sportowca.

CZY WIESZ, ŻE...

Grill elektryczny automatycznie utrzymuje stałą temperaturę grzałki, dzięki czemu przyrządzenie dobrze wysmażonych dań (zarówno w środku, jak i na zewnątrz) jest bardzo łatwe.

Grill elektryczny na balkon – czym się kierować przy wyborze?

Severin PG 2792Szukasz grilla elektrycznego, z którego będzie można korzystać na tarasie? W sprzedaży znajdziesz zarówno grille domowe, które wygodnie postawisz na każdym stole lub blacie, jak i pełnowymiarowe grille ogrodowe na nóżkach.

Jeśli chcesz używać urządzenia przez cały rok, zarówno w kuchni, jak i na balkonie, lepiej będzie zdecydować się na pierwszy typ urządzenia. Jeżeli zamierzasz grillować tylko na zewnątrz i masz miejsce do przechowywania tego sprzętu, bardziej praktyczny będzie grill elektryczny na nóżkach, np. Unold Barbecure 58550.

Wybierając grill elektryczny na balkon czy taras, weź pod uwagę:

 • moc grilla – im większa, tym szybciej rozgrzeje się grzałka, a dzięki temu potrawy z grilla elektrycznego będzie można przyrządzić szybciej;
 • powierzchnia rusztu – dobierz rozmiar grilla w zależności od liczby domowników bądź gości, dla których będziesz przygotowywać dania z grilla;
 • odprowadzanie tłuszczu – grille elektryczne z funkcją odprowadzania tłuszczu, takie jak Severin PG 2792, pozwalają na przyrządzanie zdrowszych dań, a jednocześnie łatwiejsze utrzymanie rusztu w czystości;
 • osłona od wiatru – jeśli wybrany grill ma być ustawiony na odsłoniętej przestrzeni, przydatna okaże się specjalna osłona zabezpieczająca potrawy przed wiatrem;
 • dodatkowa półka – niektóre grille ogrodowe są wyposażone w dodatkową przestrzeń roboczą, gdzie możesz ustawić przyprawy, postawić sztućce czy przygotować mięso lub warzywa na później.
Polecane grille elektryczne
 • 229 zł
 • 179,99 zł
 • 249 zł
 • 229 zł
 • 299 zł

Klasyczny czy raclette – jaki grill elektryczny kupić?

Konstrukcja grilla domowego czy ogrodowego jest zazwyczaj bardzo prosta – składa się on z elektrycznej grzałki, rusztu i pojemnika na wytopiony tłuszcz. Alternatywą dla tak zbudowanych urządzeń jest grill raclette – Russell Hobbs Raclette Fiesta 21000-56 – który pozwala m.in. na przyrządzanie niewielkich serowych przekąsek w trójkątnych patelenkach. To świetny sposób na wspólny posiłek na świeżym powietrzu, w którego przygotowanie zaangażowani są wszyscy goście. Więcej na temat grilla raclette przeczytasz w artykule: Najlepsze grille raclette – poznaj opinie naszych klientów.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link