Głośniki do komputera do 1000 zł – ranking TOP 7

Autor: Anna

Podczas grania w gry, słuchania muzyki czy też oglądania filmów masz wrażenie, że dźwięki płynące z laptopa czy monitora są zbyt ciche i pozbawione głębi? W takim razie doposaż swoje urządzenie w głośniki komputerowe. W wyborze odpowiedniego zestawu pomoże Ci nasz ranking, w którym umieściliśmy 7 najlepszych głośników komputerowych do 1000 zł. Sprawdź, które najlepiej sprawdzą się w Twoim domu!

Głośniki komputerowe poprawią wrażenia w czasie grania w gry czy słuchania muzyki

LISTING PRODUKTÓW

Genius SW-HF5.1 4800

Logitech Z623

Razer Nommo 2.0 Chroma

Edifier R1600TIII

Creative Sound Blaster X Kratos S5

Logitech G560 LIGHTSYNC RGB

Trust GXT 658 Tytan 5.1

Genius SW-HF5.1 4800

Genius SW-HF5.1 4800Nasz ranking głośników komputerowych do 1000 zł otwiera model Genius SW-HF5.1 4800. Już na pierwszy rzut oka można docenić jego wysoką jakość wykonania, co wynika z zastosowania drewna do stworzenia obudowy – całość prezentuje się stylowo i jest doskonałym uzupełnieniem klasycznej i eleganckiej przestrzeni. Głośniki komputerowe Genius składają się z 5 głośników oraz subwoofera, więc z łatwością uzyskasz przestrzenny dźwięk o wyraźnie zaznaczonych niskich tonach. Docenisz również łatwe sterowanie zestawu, ponieważ został do niego dołączony bezprzewodowy pilot – zwiększanie i zmniejszanie głośności będzie zatem możliwe nawet ze sporej odległości od głośników komputerowych. Ważne jest również ekranowanie magnetyczne, dzięki któremu po zbliżeniu zestawu do monitora obraz nie zacznie się nienaturalnie przebarwiać.

PARAMETRY

Typ zestawu: 5.1

Moc niskotonowa (RMS): 45 W

Pilot: bezprzewodowy

Materiał obudowy: drewno

Opis: zestaw głośników zapewni doskonałe wrażenia zarówno podczas oglądania filmów, słuchania muzyki, jak i grania w gry

PLUSY

+ efektowny design

+ aż 5 głośników i subwoofer

+ pilot

+ ekranowanie magnetyczne

+ korzystny stosunek ceny do jakości

MINUSY

− brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Logitech Z623

Logitech Z623Głośniki komputerowe Logitech Z623 to zestaw posiadający certyfikat THX®, przyznawany w rygorystyczny sposób za doskonałą jakość dźwięku. Wyróżnia się wysoką mocą niskotonową, wynoszącą aż 130 W, co zapewnia również optymalną głośność, którą łatwo dostosujesz do własnych potrzeb. Panel sterowania znajduje się na jednym z dwóch głośników, a jego obsługa jest łatwa i intuicyjna. Do zestawu dołączony został także subwoofer, odpowiedzialny za świetną jakość basów – urządzenie zadowoli zatem także miłośników mocniejszych brzmień. Głośniki Logitech posiadają wejście słuchawkowe, abyś w każdej chwili mógł zostać sam na sam ze swoją ulubioną muzyką, grą czy filmem. Całość utrzymana jest w nowoczesnej, minimalistycznej, ale jednocześnie uniwersalnej stylistyce, co zawdzięcza czarnej obudowie z tworzywa sztucznego.

PARAMETRY

Typ zestawu: 2.1

Moc niskotonowa (RMS): 130 W

Pilot: brak

Materiał obudowy: tworzywo sztuczne

Opis: Certyfikat THX – jakość, na którą można liczyć - głośniki spełniły rygorystyczne wymagania w celu uzyskania certyfikatu THX

PLUSY

+ doskonała jakość dźwięku, potwierdzona certyfikatem THX

+ elegancki wygląd

+ wysoka moc niskotonowa

+ wejście słuchawkowe

MINUSY

− brak ekranowania magnetycznego

OCENA PRODUKTU: 9/10

Razer Nommo 2.0 Chroma

Razer Nommo 2.0 ChromaW rankingu głośników komputerowych do 1000 zł znalazło się również miejsce dla zestawu Razer Nommo 2.0 Chroma. 2 głośniki nie zostały co prawda wsparte subwooferem, ale płynący z nich dźwięk z pewnością zadowoli niejednego miłośnika gier i muzyki dzięki portom basowym. Niskie tony można samodzielnie regulować, dzięki czemu dopasujesz je do słuchanego gatunku muzyki. Mimo że głośniki komputerowe Razer składają się tylko z dwóch elementów, zapewniają doskonałą przestrzenność dźwięku. Co więcej, taki zestaw robi także ogromne wrażenie wizualne – futurystyczne wykończenie tworzywem sztucznym i aluminium podkreśla także niezwykła, zaokrąglona forma każdego z głośników, a całość dopełnia oświetlenie RGB, które idealnie dopełni także domową imprezę. Ten model posiada wejście słuchawkowe, abyś mógł w dowolnym momencie odciąć się od reszty świata i zapewnić spokój współlokatorom.

PARAMETRY

Typ zestawu: 2.9

Górna częstotliwość: 20000 kHz

Pilot: brak

Materiał obudowy: aluminium-tworzywo sztuczne

Opis: Oświetlenie RGB, regulacja basu i głośności

PLUSY

+ oświetlenie RGB

+ wbudowane porty basowe

+ wejście słuchawkowe

+ przestrzenny dźwięk

+ nowoczesny design

MINUSY

− brak subwoofera

− brak ekranowania magnetycznego

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Edifier R1600TIII

Edifier R1600TIIIEdifier R1600TIII to kolejny model w rankingu głośników komputerowych z drewnianą obudową. Będzie więc stanowił doskonałe uzupełnienie stanowiska komputerowego zarówno w stylowym biurze, jak i stylowo urządzonym salonie. Głośniki Edifier nie posiadają subwoofera – składają się z dwóch elementów, które są jednak wyposażone w Bass Reflex i zapewniają głębokie brzmienie niskich tonów. W zestawie znajdziesz natomiast bezprzewodowy pilot, dzięki któremu będziesz wygodnie zmniejszał i zwiększał głośność, a także włączał i wyłączał urządzenie. Głośniki komputerowe Edifier posiadają ekranowanie magnetyczne, a zatem możesz je z powodzeniem ustawić blisko monitora bez obaw, że będą one zakłócały obraz. Tony wysokie i niskie można natomiast regulować, korzystając ze znajdujących się z boków pokręteł – dźwięk łatwo dopasujesz zatem do gatunku odtwarzanej muzyki.

PARAMETRY

Typ zestawu: 2.0

Moc niskotonowa (RMS): 17 W

Pilot: bezprzewodowy

Materiał obudowy: drewno

Opis: wymiary: 154 x 254 x 214 mm, waga: 6,4 kg

PLUSY

+ stylowa, drewniana obudowa

+ ekranowanie magnetyczne

+ pilot w zestawie

+ regulacja niskich i wysokich tonów

MINUSY

− brak subwoofera

− niska moc

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Creative Sound Blaster X Kratos S5

Creative Sound Blaster X Kratos S5Głośniki komputerowe Creative Sound Blaster X Kratos S5 zostały stworzone z myślą o graczach. Posiadają one System Aurora Reactive, który steruje oświetleniem LED i dopasowuje efekty wizualne do Twojej gry. Zestaw składa się z dwóch głośników oraz drewnianego subwoofera, więc masz pewność pełnej przestrzenności dźwięku i odpowiedniej słyszalności niskich tonów. Panel sterowania do głośników Creative możesz umieścić w dowolnym miejscu, dzięki czemu zyskasz do niego łatwy dostęp – to właśnie do niego podłączane są słuchawki, więc w razie potrzeby błyskawicznie przełączysz się na prywatny tryb słuchania muzyki lub odgłosów gry. Istotne w czasie wirtualnych rozgrywek okazuje się także ekranowanie magnetyczne, dzięki któremu obraz na monitorze pozostaje realistyczny i pozbawiony przebarwień.

PARAMETRY

Typ zestawu: 2.1

Dolna częstotliwość: 60 Hz

Pilot: bezprzewodowy

Materiał obudowy: Drewniany subwoofer

Opis: W zestawie 2 głośniki satelitarne Sound BlasterX Kratos S5, 1 subwoofer Sound BlasterX Kratos S5 z kablem zasilającym

PLUSY

+ System Aurora Reactive

+ drewniany subwoofer

+ wygodny panel sterowania

+ ekranowanie magnetyczne

+ wejście słuchawkowe

MINUSY

− Minus

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Logitech G560 LIGHTSYNC RGB

Logitech G560 LIGHTSYNC RGBKolejny w rankingu głośników komputerowych model to Logitech G560 LIGHTSYNC RGB. Zastosowane w nim diody tylne dodają dynamiki każdej rozgrywce i dopasowują się do obrazu na monitorze, zaś przednie stanowią bardziej informacyjne oświetlenie. Zestaw obejmuje subwoofer oraz dwa niewielkie głośniki, które z łatwością rozstawisz na małym biurku. Klasę tego urządzenia podnosi ekranowanie magnetyczne i czyni je idealnym wyborem dla każdego gracza. Technologia DTS:X Ultra zapewnia przestrzenny dźwięk, tak cenny przy rozgrywkach, w których ważna jest lokalizacja przeciwników – tę technologię docenisz także przy codziennym słuchaniu muzyki oraz oglądaniu filmów. Co więcej, głośniki komputerowe Logitech mogą łączyć się poprzez Bluetooth z innymi urządzeniami, co daje Ci jeszcze większe możliwości audio we własnym domu.

PARAMETRY

Typ zestawu: 2.1

Dolna częstotliwość 40 Hz

Pilot: brak

Materiał obudowy: drewno-tworzywo sztuczne

Opis: Moc całkowita (RMS): 120 W

PLUSY

+ nietuzinkowy wygląd

+ niewielkie wymiary głośników przy zachowaniu dużej mocy

+ łączność Bluetooth

+ oświetlenie RGB

+ ekranowanie magnetyczne

MINUSY

− brak pilota

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Trust GXT 658 Tytan 5.1

Trust GXT 658 Tytan 5.1Ostatnim modelem w rankingu głośników komputerowych jest Trust GXT 658 Tytan 5.1. Zestaw składający się z aż 5 głośników i subwoofera możesz dowolnie rozstawić wokół komputera, aby poczuć się w centrum wydarzeń w czasie grania w gry czy też oglądania filmów. Co więcej, możliwościami urządzenia możesz sterować za pomocą pilota, a zatem z powodzeniem możesz go podłączyć także do konsoli i ustawić z daleka od stanowiska gry. Głośniki posiadają wbudowane magnesy, które po zbliżeniu do monitora mogłyby przebarwiać obraz, dlatego też zamontowano w nich również dodatkowy magnes o przeciwnym biegunie, aby zniwelować ten efekt. Głośniki komputerowe Trust wyróżniają się nie tylko doskonałymi parametrami, ale i niską ceną – za cały zestaw zapłacisz mniej niż 500 zł! Produkt łatwo dopasujesz do wystroju mieszkania, ponieważ ma uniwersalny czarny kolor i nowoczesny wygląd.

PARAMETRY

Typ zestawu: 5.1

Moc niskotonowa (RMS): brak danych

Pilot: bezprzewodowy

Materiał obudowy: drewno-tworzywo sztuczne

Opis: Zestaw głośników 5.1 z drewnianym subwooferem o całkowitej mocy znamionowej RMS wynoszącej 90 W, kompatybilny z komputerem stacjonarnym oraz konsolami Wii, Sony PlayStation 3 i Xbox 360

PLUSY

+ nowoczesny wygląd

+ pilot

+ aż 5 głośników i subwoofer

+ korzystny stosunek ceny do jakości

+ ekranowanie magnetyczne

MINUSY

− brak danych o mocy

OCENA PRODUKTU: 8,50

Podsumowanie

Wybierając głośniki komputerowe zastanów się, do czego będą Ci przede wszystkim służyły. Jeśli planujesz na nich często słuchać muzyki, przyda Ci się pilot, którym będziesz mógł zwiększać i zmniejszać głośność z dowolnego miejsca. W przypadku głośników komputerowych do gier konieczne będzie ekranowanie magnetyczne, a funkcją dodającą dynamiki rozgrywkom okaże się być oświetlenie. Sprawdź również moc wybranych głośników oraz upewnij się, że mają subwoofer lub inne wspomaganie basów. Jeśli jednak dalej nie jesteś pewien, który zestaw głośników komputerowych wybrać, zajrzyj do naszego artykułu: Najlepsze bezprzewodowe głośniki do komputera według opinii klientów.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link