Jaki multicooker jest najlepszy? Przegląd najlepiej ocenianych modeli

Autor: Ola

Multicooker to wielofunkcyjne urządzenie przeznaczone do przygotowywania posiłków. Ten bardzo praktyczny sprzęt powinien znaleźć się w każdej kuchni. Jego zakup jest szczególnie polecany osobom zapracowanym, które nie mają czasu na gotowanie lub nie lubią tego robić. Większość modeli multicookerów jest wyposażona w dodatkowe akcesoria. Jeśli chcesz wiedzieć, jak można je wykorzystać, zajrzyj do naszego poradnika.

Gotowanie w multicookerze

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co to jest multicooker i do czego służy
 2. jak działa multicooker
 3. które modele multicookerów cieszą się największą popularnością wśród kupujących i ile trzeba za nie zapłacić

Multicooker – co to jest i do czego służy?

Przygotowywanie nadziewanej cukinii w multicookerze

Jeśli nie wiesz, co to jest multicooker, koniecznie przeczytaj nasz poradnik. Ten sprzęt to bardzo praktyczne i funkcjonalne urządzenie do użytku domowego. Potocznie nazywa się go elektrycznym garnkiem, w którym błyskawicznie przygotujemy posiłek. Z tego powodu multicooker poleca się osobom prowadzącym bardzo aktywny tryb życia i takim, które nie potrafią bądź nie lubią gotować. Dobrze ustawiony garnek wykona całą pracę, a przygotowanie jedzenia nie będzie kojarzyło się z przymusem, tylko z przyjemnością.

Jak działa multicooker?

Multicooker jest urządzeniem wielofunkcyjnym, dlatego jego budowa jest prosta, a obsługa intuicyjna. We wnętrzu tej maszyny znajduje się misa do gotowania, w której umieszcza się pożądane składniki lub gotowe posiłki wymagające zagotowania bądź podgrzania. Obróbka cieplna jest automatyczna, lecz żeby maszyna ruszyła, trzeba wybrać jeden z dostępnych programów gotowania. W niektórych modelach jest możliwość ustawienia konkretnej temperatury i przede wszystkim czasu przygotowania posiłku. Jedzenia w multicookerze nie trzeba mieszać, a co lepsze, można go zostawić na długie godziny i o nic się nie martwić. Urządzenie jest ciche i w pełni bezpieczne.

Jeśli chcesz kupić multicooker, zwróć uwagę na kilka ważnych szczegółów. Podstawą powinna być moc oraz pojemność misy urządzenia. Istotne są również inne funkcje, np. możliwość regulacji temperatury oraz liczba programów do gotowania. Część multicookerów dysponuje aplikacją mobilną, dzięki której można spersonalizować ich działanie zgodnie ze swoimi potrzebami. Niektóre z urządzeń czyszczą się automatycznie, a także mają system do sterylizacji naczyń, co jest ich bardzo dużą zaletą.

Polecane garnki elektryczne
 • 399 zł
 • 899 zł
 • 469 zł
 • 579 zł
 • 999 zł

Które modele multicookerów cieszą się największą popularnością wśród kupujących i ile trzeba za nie zapłacić?

Philips Multicooker HD3037/70

W sklepach ze sprzętem do gospodarstwa domowego dostępnych jest wiele modeli multicookerów. Jest jednak kilka urządzeń, które cieszą się szczególną popularnością wśród konsumentów. Są to następujące sprzęty:

 • Redmond RMC-PM381-E – garnek o mocy 1000 W i pojemności misy 5 litrów. Uważa się go za urządzenie multifunkcjonalne, ponieważ można w nim dusić, piec, smażyć, a nawet przygotować jogurt z ulubionych składników. Obsługę ułatwia czytelny ekran ledowy, a w zestawie znajdziemy szereg dodatkowych akcesoriów np. łyżkę, kubeczki do jogurtów oraz patelnię;
 • Gastroback Multicook Plus 42526 – kolejny multicooker o pojemności 5 litrów. Co prawda ma on mniejszą moc, ale nadrabia nieprzywieralną powłoką i wieloma dodatkowymi funkcjami. Jedną z nich jest wolne gotowanie;
 • Redmond RMC-M92S-E – multicooker z 17 programami do pichcenia posiłków. Podgrzewa jedzenie, pasteryzuje, gotuje powoli, a dzięki aplikacji mobilnej można go spersonalizować i dostosować do swoich potrzeb. Daje ona możliwość tworzenia własnych unikatowych programów;
 • Redmond RMC-M4500E – jest tańszą wersją poprzednika. Ma podobne funkcje i dokładnie taką samą pojemność misy, ale o wiele mniejszą moc. Decyduje ona o szybkości gotowania potraw, dlatego musimy się liczyć z tym, że model ten jest wolniejszy;
 • Redmond RMC-M95 – multicooker z mocą 1000 W i szeregiem funkcji dodatkowych. Piecze, smaży, podgrzewa i co najważniejsze – podtrzymuje temperaturę. Wychodząc, można go ustawić i po powrocie mieć ciepły posiłek od ręki. W aplikacji mobilnej, która obsługuje to urządzenie, jest mnóstwo przepisów, z których można skorzystać w przypadku braku pomysłu na obiad lub kolację.

Multicookery nie są tanimi urządzeniami. Jednak zakup tego sprzętu to bardzo dobre rozwiązanie dla domowników. Jednorazowy wydatek sprawi, że nabędziemy sprzęt, który posłuży przez długie lata. Cena multicookerów zaczyna się od 200 złotych, jednak jest to koszt wolniejszych urządzeń. Jeśli chcemy szybki sprzęt, musimy wyłożyć około dwa razy więcej. Nadszarpnięty budżet szybko się zwróci, ponieważ nie będziemy tracić pieniędzy na gotowe obiady i niepotrzebne zakupy.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link