Czy podłączenie telefonu lub tabletu do telewizora jest trudne?

Autor: Ola

Nowoczesne telewizory można łączyć z tabletami i smartfonami, aby przesyłać obraz z małego urządzenia mobilnego na kilkukrotnie większy ekran. Jak podłączyć telefon do telewizora? Jaki jest najłatwiejszy sposób na przesyłanie obrazu z tabletu na TV? W tym poradniku znajdziesz kilka prostych metod na udostępnianie różnych multimediów na ekranie telewizora.

Podłączenie telefonu do TV w celu oglądania filmu

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym jest technologia Miracast
  2. jakie są łatwe sposoby na podłączenie tabletu do telewizora
  3. czego potrzebujesz do podłączenia telefonu do telewizora

Jak podłączyć telefon do telewizora i tablet bez kabli?

W kategorii telewizorów w sklepie RTV EURO AGD znajdziesz modele z Wi-Fi, które w danych technicznych mają wyszczególnioną komunikację dodatkową – certyfikowaną technologię Miracast. Charakteryzuje się nią np. inteligentny telewizor Hyundai ULV50TS292SMART i smartfon Sony Xperia XZ3 – zdjęcia zrobione smartfonem Sony mogłyby zostać wyświetlone na ekranie telewizora Hyundai podczas spotkania ze znajomymi.

Dzięki technologii Wi-Fi Certified Miracast, która działa na podstawie Wi-Fi Direct, można połączyć ze sobą urządzenia bez wykorzystywania sieci domowej. Maksymalna rozdzielczość obrazu przesyłanego z urządzenia mobilnego na duży ekran wynosi 1080 p.

Podłączenie tabletu do telewizora – z kablem czy bezprzewodowe?

Przesyłanie obrazu z tabletu na TVJednym z najprostszych sposobów na podłączenie tabletu do TV jest połączenie przewodowe, do którego wykorzystuje się kabel HDMI do tabletu.

W poradniku Kable HDMI – jaki kupić kabel HDMI? znajdziesz:

  • opis różnych typów tego przewodu,
  • szczegóły dotyczące wykonania kabla,
  • wskazówki podpowiadające, jak go wykorzystywać na co dzień.

Oczywiście tablet musi mieć złącze HDMI w wersji mini lub micro. Charakteryzują się nim zarówno tanie tablety takie jak Lark Ultimate 7i WIN10, jak i droższe modele takie jak Toshiba Excite Pro AT10LE-A-107.

W opisie kabla HDMI, np. Arkas 94-MHL-3M, możesz sprawdzić, czy dany przewód jest kompatybilny z urządzeniami mobilnymi. Minusem używania kabla HDMI jest ograniczenie użytkownika długością przewodu, która powinna wynosić minimum 1,5 m. Zwykle jest to od 1,8 m (Unitek Y-HD09006) do 2 m.

CZY WIESZ, ŻE…

Do telewizora możesz podłączyć także klawiaturę. Większą wygodę dają klawiatury bezprzewodowe, które pozwalają na zajęcie wygodnej pozycji w dużej odległości od ekranu – zwłaszcza o przekątnej większej niż 55 cali.

Jak połączyć tablet z TV Samsunga bez kabla HDMI do tabletu? Bezprzewodowo – wykorzystaj Wi-Fi Direct. W ustawieniach w menu telewizora musisz włączyć widoczność urządzenia dla innych inteligentnych sprzętów, a następnie wybrać odpowiednią opcję w swoim tablecie. W drobiazgowej instrukcji telewizorów Samsunga z funkcją Smart TV znajdziesz wyjaśnienie, jak sparować telewizor z telefonem.

Proste sposoby na podłączenie telefonu do telewizora

Instrukcję podłączania smartfonu do telewizora na różne sposoby znajdziesz tutaj.

Wykorzystując np. kabel Unitek M101AWH, możesz połączyć z telewizorem dowolny telefon z systemem Android lub iOS. Nie potrzebujesz do tego żadnej aplikacji – wystarczy podpiąć kabel do urządzeń.

WSKAZÓWKA

Producenci kabli precyzują, jaką minimalną wersję systemu powinno mieć urządzenie mobilne, aby poprawnie współpracowało z kablem HDMI.

Kabel HDMI do tabletu Arkas 94-MHL-3MAlternatywne rozwiązania to:

  • funkcja Chromecast, podana np. w specyfikacji telewizora Sony KD-55XF9005. Należy pobrać aplikację Google Home na smartfon i postępować zgodnie z instrukcjami,
  • wspomniane Wi-Fi Direct,
  • przystawka TV w przypadku starszych modeli.

Dzięki poradnikom Jak podłączyć kino domowe do telewizora? oraz Jak podłączyć laptopa do telewizora? poznasz łatwe sposoby na skomunikowanie ze sobą różnych sprzętów elektronicznych.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link