Data publikacji: 12 lipca 2018
Autor: Dominik
ARTYKUŁ - PORADNIK

5 sytuacji, w których przydadzą Ci się słuchawki bezprzewodowe

Poleć znajomemu Drukuj

Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe? Opinie na ten temat mogą być różne, zależnie od indywidualnych potrzeb. Przyjrzyjmy się więc, w jakich sytuacjach słuchawki tego typu mogą okazać się przydatne.

uśmiechnięta kobieta z telefonem w ręku i słuchawkami bezprzewodowymi na uszach

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto uprawiać sport w słuchawkach bezprzewodowych,
- w jakiego rodzaju pracy słuchawki bez kabla będą przydatne,
- w jaki sposób mogą one pomóc przy sprzątaniu i innych czynnościach domowych,
- dlaczego warto mieć ze sobą słuchawki bezprzewodowe podczas podróży,
- z jakiego powodu są one dobrym wyborem dla graczy i kinomaniaków.

Uprawianie sportu

Biegasz, jeździsz na rowerze, podnosisz ciężary na siłowni, a może ćwiczysz jogę? Każdą z tych czynności wykonuje się lepiej przy odpowiednim akompaniamencie muzycznym, który zmotywuje Cię do cięższej pracy czy wprawi w odpowiedni nastrój. O ile jednak w domu możesz pozwolić sobie na słuchanie muzyki z głośnika dowolnego urządzenia, inaczej będzie na dworze, a na siłowni czy w klubie fitness – w tych właśnie miejscach pozostaje Ci dobiegająca z rozmieszczonych w sali głośników muzyka z radia, która może nie odpowiadać Twoim gustom ani potrzebom. Tu przyda się smartfon i słuchawki do muzyki – najlepiej bezprzewodowe, by kabel nie ograniczał Twoich ruchów ani nigdzie się nie wplątał – dzięki temu każdy trening przebiegnie bez zakłóceń. Z zalet takiego rozwiązania doskonale zdają sobie sprawę producenci muzycznych akcesoriów, którzy oferują słuchawki ze specjalnym przeznaczeniem do sportu.

CZY WIESZ, ŻE…

Jak podaje „Men’s Health”, powołując się na prof. Costasa Karageorghisa, psychologa z Brunel University, muzyka jest w stanie zmniejszyć uczucie zmęczenia nawet o 15%.

Praca

trenująca kobieta z słuchawką bezprzewodową w uchuPraca podczas produkcji, w magazynie czy przy zbiorach owoców jest zwykle monotonna, nie wymaga ogromnego skupienia ani częstego kontaktu z innymi pracownikami. By więc umilić i urozmaicić sobie ten czas, wielu pracujących w tego typu miejscach sięga po muzykę czy audiobooki. W fabrykach i magazynach jednak duży nacisk kładzie się na bezpieczeństwo pracy, a kabel, jeśli się gdzieś zaplącze, może stanowić potencjalne zagrożenie dla zdrowia i życia pracownika. Dlatego też słuchawki bezprzewodowe są w tym przypadku bardziej odpowiednie, a jeśli do tego mają solidną budowę, jak np. Sennheiser PXC 550 Wireless, mogą stanowić dodatkową osłonę głowy.

Sprzątanie i inne czynności domowe 

Zajęcia te również często należą do dość monotonnych, ale muzyka może to odmienić. Wystarczy odrobina wyobraźni, by kij od mopa został mikrofonem, a sprzątanie od razu stało się lepsze – musi być jednak wystarczająco głośno. Słuchawki będą konieczne, jeśli masz lubujących się w ciszy sąsiadów lub współlokatorów, a także wtedy, gdy nie chcesz przerywać słuchania np. w czasie odkurzania. By, jak przystało na gwiazdę estrady, nie krępować swoich ruchów, wybierz słuchawki bezprzewodowe.
Proponowane produkty:
Cresyn C150H Sport (biały) <%– –%>
FiiO F9 (czerwony) <%– –%>
Beyerdynamic DT 880 Edition 600 Ohm <%– –%>
Panasonic RP-HJE125E-V <%– –%>
JBL Endurance RUN BT (czerwony) <%– –%>

Podróże 

kobieta w pociągu z słuchawkami bezprzewodowymi na uszachJeśli często podróżujesz i lubisz czasem czegoś posłuchać, pewnie wrzucasz standardowe słuchawki do bagażu, by po jakimś czasie wyjąć je z całkowicie poplątanym przewodem. Taka już jego natura, można powiedzieć – złośliwość rzeczy martwych. Zamiast się denerwować, lepiej zainwestować w słuchawki bezprzewodowe (Bluetooth czy radiowe) i mieć problem z głowy. Podróże dla wielu i tak wiążą się ze sporą dawką stresu, który najłatwiej ukoić, mając szybki dostęp do ulubionej muzyki czy czytanej powieści.

Oglądanie telewizji i granie w gry

Z uwagi na wrażliwych na hałas domowników, brak funduszy czy miejsca w domu nie każdy może pozwolić sobie na kino domowe, a przecież odbiór filmów bez odpowiedniej jakości dźwięku jest niepełny. Z kolei siedzenie przed telewizorem połączonym przewodem ze słuchawkami jest niepraktyczne i nie pozwala przyjąć wygodnej pozycji. Podobnie wygląda to w przypadku grania na konsoli – w sieci zadawanych jest wiele pytań w rodzaju: jakie słuchawki do PS4 wybrać? Odpowiadamy więc – dla graczy najbardziej polecane słuchawki to te z mikrofonem, dzięki którym można komunikować się z innymi graczami w grach sieciowych.
To oczywiście nie wyczerpuje listy sytuacji, w których słuchawki bezprzewodowe okażą się niezwykle przydatne. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat ich zalet, przeczytaj nasz artykuł Czy warto kupić słuchawki bezprzewodowe.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Piła szablasta to niewielkie urządzenie, mogące zastąpić piłę ręczną czy wyrzynarkę. Pozwala na cięcie materiałów o różnej twardości i grubości.
Zobacz więcej   
 Jaki powinien być Pure PC? Czym wyróżniają się podzespoły takiego komputera i jakie powinny mieć specyfikacje?
Zobacz więcej   
 Soundbar ma kilka sposobów komunikacji. Przeczytaj, czego potrzebujesz, aby ich użyć.
Zobacz więcej   

Znajdź nas