Data publikacji: 21 grudnia 2018
Autor: Joanna
ARTYKUŁ - RECENZJA PRODUKTOWA

Najlepsze żelazko do 200 zł – TOP 8

Poleć znajomemu Drukuj

Ile trzeba wydać na żelazko, aby przestać unikać uciążliwego prasowania, bo kojarzy się wyłącznie z trudnościami w usuwaniu zagnieceń, a nawet ryzykiem przypalenia tkaniny? W rankingu żelazek do 200 zł znajdziesz 8 najlepszych tanich urządzeń, które docenili nasi klienci. Dzięki rekomendowanym żelazkom w oka mgnieniu wyprasujesz zarówno wygniecione po praniu sukienki i spodnie, jak i leżące miesiącami na półce koszule.

W rankingu żelazek do 200 zł znajdziesz modele, które dzięki wysokiej mocy i generowaniu dużej ilości pary szybko rozprawiają się z zagnieceniami

LISTING PRODUKTÓW

MPM MZE-04

Bosch TDA2325

RAVEN EZ002

Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

Tefal Ultragliss FV4870 AntiDrip

RAVEN EZ003

Philips PowerLife GC2994/20

Bosch Sensixx'x DA50 TDA5028110

Żelazko MPM MZE-04

MPM MZE-04MPM to polski producent dużego i małego AGD, którego tanie żelazko MPM MZE-04 jest bestsellerem wśród naszych klientów. Dzięki funkcji samooczyszczania kanalików parowych i systemowi antywapiennemu żelazko MPM ma długą żywotność. Duża moc żelazka, która przewyższa nawet moc urządzeń z wyższej półki cenowej, pozwala na szybkie i łatwe usuwanie zagnieceń. Jeśli jedno z nich trzeba potraktować wyjątkowo, pomoże w tym regulowanie strumienia pary i funkcja jej dodatkowego uderzenia, które zwilża tkaninę w wybranym miejscu. Funkcja prasowania w pionie pozwala na wygładzanie firanek i zasłon bez użycia dużej powierzchni płaskiej do prasowania. Dzięki 3-metrowemu kablowi żelazko MPM nie ogranicza ruchów użytkownika, a funkcja automatycznego wyłączania po czasie bezruchu pozwala przestać się martwić o ryzyko pozostawionego rozgrzewającego się urządzenia na tkaninach.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2800 W

Wytwarzanie pary: 20 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 75 g/min

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ duża moc

+ system Anti Drip zapobiegający kapaniu

+ dopasowanie strumienia pary do rodzaju tkaniny

+ dostępne w dwóch wersjach kolorystycznych

+ niska waga

MINUSY

− niski poziom wytwarzania pary

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Żelazko Bosch TDA2325

Bosch TDA2325Żelazko Bosch TDA2325 w rankingu żelazek wyróżnia się stopą ceramiczną Palladium glisée, która ma właściwości poślizgowe ułatwiające prasowanie zagnieceń różnych tkanin. Warto dodać, że powłoka ceramiczna jest odporna na zarysowanie. Jej gładka i śliska powierzchnia sprawia, że podczas prasowania użytkownik żelazka nie odczuwa oporu stawianego przez materiał. Ponieważ Bosch TDA2325 nie ma funkcji automatycznego czyszczenia i nie wyłącza się samoczynnie, należy wyłączać je od razu po zakończeniu prasowania i dbać o regularne odkamienianie urządzenia. Klienci chwalą szybkie nagrzewanie się tego modelu i moc w zupełności wystarczającą do prasowania codziennej odzieży.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2200 W

Wytwarzanie pary: 20 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 50 g/min

Funkcja samooczyszczenia: nie

PLUSY

+ wysoka moc

+ wbudowany system antywapienny

+ regulacja strumienia pary

+ poślizgowa powłoka ceramiczna ułatwiająca prasowanie

+ niska waga

MINUSY

− brak zamknięcia dozownika z wodą

− brak blokady kapania

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Żelazko Raven EZ002

Raven EZ002Swobodne poruszanie żelazkiem ułatwia nie tylko długi kabel o długości minimum 1,5 m, ale także obrotowy przewód, którym charakteryzuje się żelazko Raven EZ002. Ta cecha ogranicza plątanie się przewodu i ułatwia częste zmienianie pozycji urządzenia. Dzięki blokadzie kapania wody prasowane tkaniny są chronione przed zaplamieniem. Kiedy temperatura prasowania jest zbyt niska, żelazko automatycznie przestaje produkować parę wodną. Ultralekkie urządzenie pozwala na prasowanie w pozycji pionowej – aby usunąć zagniecenia z firanek, zasłon, sukienek czy marynarek, wystarczy je rozwiesić, a następnie bez dotykania materiału – potraktować gorącą parą, która jest wytwarzana w tempie 25 g/min.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2200 W

Wytwarzanie pary: 25 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: nie

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ duża moc

+ obrotowy przewód

+ funkcja prasowania w pionie

+ blokada kapania wody

+ system antywapienny

MINUSY

− brak dodatkowego uderzenia pary

OCENA PRODUKTU: 8/10

Żelazko Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56

Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56Żelazka parowe marki Russell Hobss z serii Power Steam charakteryzują się bardzo wysokim dodatkowym uderzeniem pary, które poradzi sobie z najbardziej opornym na prasowanie zagnieceniem. Russell Hobbs Power Steam Ultra 20630-56 charakteryzuje się dodatkowym uderzeniem pary na poziomie 210 g/m2 oraz wytwarzaniem pary na poziomie 45 g/min. Bardzo wysoka moc i przewód o długości aż 3 m sprawiają, że prasowanie jest komfortowe dzięki szybkiemu usuwaniu zagnieceń oraz swobodnemu poruszaniu się. Długi kabel pozwala na korzystanie z żelazka bez przedłużacza nawet wtedy, gdy chcesz wyprasować w pionie zawieszone świeżo wyprane firanki i zasłony.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 3100 W

Wytwarzanie pary: 45 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 210 g/min

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ silny strumień pary

+ wysoka moc

+ 3-metrowy kabel

+ system antywapienny

+ funkcja samooczyszczania

MINUSY

− Brak

OCENA PRODUKTU: 10/10

Żelazko Tefal Ultragliss FV4870 AntiDrip

Tefal Ultragliss FV4870 AntiDripO ile stały system antywapienny wymaga odkamieniania, o tyle wymienny pozwala na usunięcie starego i zamontowanie nowego filtra. Wymienny podwójny system antywapienny jest obecny w żelazku Tefal Ultragliss FV4870 AntiDrip, które w rankingu żelazek wyróżnia się funkcją Easycord. Czy podczas prasowania zdarzyło Ci się pogniecenie wygładzonej tkaniny przez przewód? Żelazko Tefal zostało opracowane tak, aby 2-metrowy kabel sieciowy nie gniótł wyprasowanego materiału. Duża moc oraz dodatkowe uderzenie pary na poziomie 130 g/m2 poradzą sobie z najtrudniejszymi zagnieceniami. Funkcja Anti Drip zapobiega wyciekaniu wody z kanalików parowych, kiedy temperatura urządzenia spada. W pojemniku na wodę mieści się aż 300 ml, dlatego wystarczy nawet jedno napełnienie do wyprasowania stosu ubrań. Wyprofilowany wlew ogranicza ryzyko rozlania się wody w trakcie uzupełniania zbiorniczka.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2400 W

Wytwarzanie pary: 35 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 130 g/min

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ funkcja Anti Drip

+ duża pojemność zbiornika na wodę

+ podwójny system antywapienny z opcją wymiany

+ wysoka moc

+ system Easycord

MINUSY

− brak automatycznego wyłączania

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Żelazko RAVEN EZ003

RAVEN EZ003Stopa ceramiczna z domieszką tytanu w żelazku RAVEN EZ003 jest wysoce odporna na uszkodzenia mechaniczne, ma dobry poślizg na różnorodnych materiałach i długą żywotność. Strumień wytwarzanej pary jest regulowany pod względem rodzaju prasowanego materiału, np. wełny, bawełny czy jedwabiu. Dioda umieszczona tuż pod pokrętłem sygnalizuje, czy żelazko nagrzało się już do wybranego poziomu. Marka RAVEN w swojej ofercie ma również produkty do oczyszczania żelazek, np. biodegradowalny odkamieniacz ECD002. Omawiane żelazko jest dostępne w czerwono-szarym kolorze, do którego został dopasowany także przewód.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczno-tytanowa

Moc: 3000 W

Wytwarzanie pary: regulacja w zależności od potrzeb

Dodatkowe uderzenie pary: brak danych

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ stopa z zawartością tytanu

+ regulowany poziom wytwarzanej pary w zależności od potrzeb

+ wysoka moc

+ system antywapienny

+ możliwość dokupienia odkamieniacza tej samej marki

MINUSY

− brak automatycznego wyłączenia

OCENA PRODUKTU: 8/10

Żelazko Philips PowerLife GC2994/20

Philips PowerLife GC2994/20Żelazko Philips PowerLife GC2994/20 ma odporną na zarysowania stopę ceramiczną SteamGlide, która gładko porusza się po różnych rodzajach tkanin. Stopa SteamGlide ma aż 5-warstwową powłokę i nierdzewną podstawę, dzięki czemu ma długą żywotność i nie przywiera nawet do delikatnych syntetycznych tkanin w trakcie prasowania. Żelazko możesz napełniać wodą kranową, ponieważ dzięki funkcji czyszczącej Calc-Clean ewentualny kamień zostanie sprawnie usunięty z wnętrza urządzenia. Blokada kapania wody pozwala na prasowanie materiałów nawet w niskiej temperaturze. Ergonomiczny uchwyt zapewnia pewne trzymanie żelazka w dłoni, co minimalizuje ryzyko wyślizgnięcia się zwłaszcza podczas prasowania firan i zasłon w pozycji pionowej.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2400 W

Wytwarzanie pary: 40 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 150 g/min

Funkcja samooczyszczenia: wbudowany suwak funkcji usuwania kamienia

PLUSY

+ duża moc

+ funkcja czyszcząca Calc-Clean

+ blokada kapania wody

+ ergonomiczny uchwyt

+ solidna stopa ceramiczna SteamGlide

MINUSY

− brak automatycznego wyłączenia

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Żelazko Bosch Sensixx'x DA50 TDA5028110

Bosch Sensixx'x DA50 TDA5028110Żelazko Bosch Sensixx'x DA50 TDA5028110 ma automatyczny wyłącznik bezpieczeństwa, który odcina dopływ prądu, jeżeli żelazko zbyt długo pozostaje w bezruchu. Jeśli zostawisz żelazko w pozycji poziomej na materiale, wyłączy się już po 30 sekundach. W przypadku pozycji pionowej wyłączenie nastąpi po 8 minutach. Stopa ceramiczna ma rozmieszczone kanaliki parowe w 3 strefach. Dzięki takiemu rozwiązaniu para rozprowadzana jest równomierne na całej powierzchni stopy, co przekłada się na efektywne prasowanie. Potrójna funkcja 3AntiCalc zapobiega gromadzeniu się kamienia w urządzeniu, a funkcja DripStop zapobiega kapaniu wody w przypadku prasowania w niskiej temperaturze. Połącz wysoką moc z dodatkowym uderzeniem pary, aby poradzić sobie z najtrudniejszymi do wygładzenia zagnieceniami.

PARAMETRY

Rodzaj stopy: ceramiczna

Moc: 2800 W

Wytwarzanie pary: 40 g/min

Dodatkowe uderzenie pary: 180 g/min

Funkcja samooczyszczenia: tak

PLUSY

+ wyjątkowa konstrukcja stopy ceramicznej

+ wyłącznik bezpieczeństwa

+ wysoka moc

+ wszechstronna funkcja odkamieniania

+ blokada kapania

MINUSY

− waga ok. 2 kg

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Podsumowanie

Trudno wybrać najlepsze żelazko – ranking topowych urządzeń do 200 zł jest pomocny, jeśli masz ograniczony budżet na małe AGD, a chcesz mieć żelazko, które ułatwi Ci nielubiane prasowanie.
W rankingu żelazek znalazły się bestsellerowe urządzenia z systemami antywapiennymi i funkcją samooczyszczania. Warto jednak wiedzieć, jak ręcznie odkamienić żelazko i jakie produkty są odpowiednie do tego zadania. Więcej o ekonomicznych żelazkach przeczytasz tutaj, a jeśli ciekawią Cię zaawansowane funkcje, zerknij do rankingu żelazek do 400 zł. W komfortowym prasowaniu pomoże Ci także odpowiednia deska.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas