Mikrofalówki klasy premium – jakie mają funkcje?

Autor: Anna

Ceny kuchenek mikrofalowych klasy premium wynoszą od 500 zł w górę. Czy warto zapłacić nawet 1500 zł za mikrofalówkę, skoro tanie modele są dostępne już od ok. 100-200 zł? Tak, wysoka cena idzie bowiem w parze z zaawansowanymi funkcjami i najwyższą jakością materiałów użytych do budowy mikrofali. Ponadto mikrofalówka z półki premium może zastąpić kilka innych urządzeń kuchennych – zwłaszcza tych, które służą do przygotowywania zdrowych potraw.

Kuchenka mikrofalowa z wieloma funkcjami

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak są zbudowane kuchenki mikrofalowe klasy premium,

- jakie funkcje podstawowe mają mikrofale z górnej półki,

- jakie funkcje dodatkowe mają mikrofalówki do 1500 zł.

Budowa mikrofali klasy premium

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool MWP 339 SBW kompleksowym poradniku Jak kupić kuchenkę mikrofalową? znajdziesz listę najważniejszych parametrów mikrofalówek oraz wskazówki pomagające wybrać urządzenie pod względem wykończenia jego wnętrza. W zależności od użytego materiału wnętrze mikrofali może być mniej lub bardziej podatne na zarysowania i korozję.

Mikrofala klasy premium, taka jak np. wszechstronna Whirlpool MWP 339 SB, może mieć wykończenie z wytrzymałej stali nierdzewnej. Jest ona bardziej odporna na zarysowania od emalii.

Analizując parametry wybranego modelu, zwróć uwagę, czy producent wykorzystał zwykłą emalię, czy ceramikę, jak w mikrofali LG MS23NECBW. Ceramiczne wykończenie również charakteryzuje się wyższą trwałością od klasycznej emalii. Czy należy jej unikać za wszelką cenę? Nie, ponieważ używanie odpowiedniego środka do czyszczenia i miękkiej ściereczki bądź gąbeczki zapobiegnie powstaniu rys.

 • 1 149 zł
 • 829 zł
 • 719 zł
 • 999 zł
 • 1 249 zł

WSKAZÓWKA

Kuchenka mikrofalowa premium powinna mieć przestrzenny system rozprowadzania mikrofal, dzięki któremu potrawa jest podgrzewana równomiernie i szybciej w porównaniu do urządzeń emitujących fale z pojedynczego źródła. Taki model jest wydajniejszy zwłaszcza w przypadku dużych porcji jedzenia.

Funkcje, które pozwalają mikrofalówkom zastępować inne urządzenia kuchenne

O ile tanie kuchenki mikrofalowe do 300 zł głównie podgrzewają, rozmrażają i grillują produkty spożywcze, o tyle zaawansowane mikrofale pełnią różnorodne funkcje, dzięki którym mogą zastąpić np. parowar. Funkcję gotowania na parze ma np. mikrofalówka Samsung MG28J5255UW. Jest to możliwe dzięki specjalnemu żaroodpornemu naczyniu Glass Steamer, które jest dołączone do zestawu. Ponadto ten model ma funkcję Healthy Steam do gotowania ryb, drobiu i warzyw na parze. Wystarczy określić rodzaj potrawy i jej rozmiar, aby mikrofala dobrała odpowiednie parametry gotowania. W ten sposób możesz łatwo wypróbować te proste przepisy na dania na parze.

WARTO WIEDZIEĆ

Dzięki funkcji opiekania na chrupko, grillowania i termoobiegu kuchenka mikrofalowa może zastąpić nawet piekarnik, toster czy opiekacz do kanapek. Rodzaje kuchenek różnią się grillem. Niektóre mają grill kwarcowy ukryty w obudowie, dzięki czemu urządzenie jest łatwiejsze do oczyszczenia. Inne mają klasyczną, odkrytą grzałkę.

Jakie dodatkowe funkcje mają zaawansowane mikrofale?

Mikrofalówka premium może zastąpić piekarnikWielofunkcyjna mikrofala premium Sharp R861S to urządzenie idealne do domu, w którym mieszkają dzieci. Ma bowiem blokadę rodzicielską, która uniemożliwia maluchom przypadkowe włączenie urządzenia. Za pomocą sygnału dźwiękowego mikrofala powiadamia o zakończeniu programu. Wyświetlacz LCD pokazuje zarówno parametry gotowania, jak i aktualną godzinę i timer. Jeśli lubisz jeść pizzę, przypadną Ci do gustu automatyczne programy jej przygotowywania.

Inne ciekawe funkcje mikrofalówek premium to:

 • podgrzewanie talerzy,
 • tryb podgrzewanej szuflady do podtrzymywania temperatury posiłku,
 • tryb oszczędzania energii,
 • wyłączenie talerza obrotowego,
 • automatyczne oczyszczanie lub odkamienianie,
 • automatyczny dobór czasu do programu,
 • zapamiętywanie ustawień użytkownika (Panasonic NN-GD38HSSUG),
 • zmiękczanie lub topnienie (dzięki tej funkcji można roztopić masło na ciasto lub czekoladę na słodkie fondue).

Wszechstronna kuchenka mikrofalowa to najlepszy prezent do nowego mieszkania. Wielofunkcyjny sprzęt pozwoli zaoszczędzić na wydatkach na urządzenia kuchenne.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link