Kuchenka mikrofalowa z grillem – najlepszy prezent do nowego mieszkania

Autor: Ola

Wahasz się, jaki prezent do nowego mieszkania najlepiej sprawdzi się w kuchni Twoich przyjaciół? Jeśli chcesz sprawić praktyczny upominek, z którego na pewno się ucieszą, rozważ zakup kuchenki mikrofalowej z grillem. To urządzenie jest znacznie praktyczniejsze niż klasyczna mikrofala i można je wykorzystać do przyrządzania wielu różnych dań. Sprawdź, co musisz wiedzieć o mikrofalówkach z grillem!

Kuchenka mikrofalowa w kuchni

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- do czego służy kuchenka mikrofalowa z grillem,

- komu spodoba się jako prezent do nowego mieszkania,

- jakie są rodzaje mikrofalówek z grillem i który jest najlepszy,

- na co zwrócić uwagę przy zakupie kuchenki mikrofalowej z grillem.

Mikrofalówka z grillem – zastosowania

Kuchenka mikrofalowa Samsung MC28H5015AKNowoczesne mikrofalówki to uniwersalny sprzęt, który znajdzie wiele zastosowań w każdej kuchni. Jeśli kuchenka jest wyposażona w funkcję grilla, pozwala nie tylko na podgrzewanie gotowych dań, ale także przyrządzanie pysznych potraw bez dodatku tłuszczu i w krótkim czasie. Z tego powodu mikrofalówka z grillem świetnie sprawdzi się jako prezent do nowego mieszkania – jest wszechstronna i przyda się w każdym domu.

Grill w kuchence mikrofalowej pozwala bez trudu upiec m.in.:

 • mięso,
 • ryby,
 • warzywa,
 • chrupiące zapiekanki.

Kuchenka mikrofalowa z grillem – dla kogo?

Kto na pewno ucieszy się z upominku w postaci mikrofalówki z grillem? To uniwersalny prezent do nowego mieszkania – jeśli Twoi znajomi wprowadzają się do domu, w którym kuchnia nie została jeszcze wyposażona, ten sprzęt na pewno okaże się pomocny. Chociaż utarło się, że mikrofalówka służy głównie do odgrzewania dań, możesz kupić ją nie tylko kulinarnym leniuchom. Osoby, które uwielbiają gotować, na pewno także ucieszą się z nowoczesnej kuchenki mikrofalowej z grillem i innymi zaawansowanymi funkcjami, np. możliwością gotowania na parze. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule Gotowanie na parze – poznaj nowoczesne funkcje mikrofali.

CIEKAWOSTKA

Grillowanie jest metodą obróbki cieplnej, która nie wymaga dodatku tłuszczu, a jednocześnie pozwala uzyskać chrupiące, smakowite dania. Dlatego wraz z funkcją gotowania na parze na pewno spodoba się osobom przyrządzającym lekkie potrawy.

Proponowane produkty
 • 479 zł
 • 549 zł
 • 429 zł
 • 399 zł

Grill kwarcowy w mikrofali czy grzałki – co wybrać?

Kuchenka mikrofalowa z grillem różni się od zwykłej tym, że do opiekania wykorzystuje nie mikrofale, a ciepło pochodzące z wbudowanych grzałek lub lamp. Szukając odpowiedniego modelu, będziesz musiał wybrać jeden z dwóch rodzajów grilla:

 • grill zwykły – w tańszych mikrofalówkach ma postać klasycznych, odsłoniętych grzałek w górnej części kuchenki. Takie urządzenia są nieco uciążliwe w czyszczeniu. Nowoczesne kuchenki mikrofalowe z grillem zwykłym mają zabudowane wnętrze, co pozwala wyeliminować ten problem,
 • grill kwarcowy – ma formę zabudowanych lamp kwarcowych znajdujących się wewnątrz kuchenki mikrofalowej, które nagrzewają się równomiernie i są tańsze w eksploatacji od zwykłych grzałek. Dzięki temu że lampy znajdują się wewnątrz obudowy, grill kwarcowy w mikrofali można łatwo utrzymać w czystości.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze mikrofalówki z grillem?

Kuchenka mikrofalowa z grillemKupując mikrofalówkę z grillem, weź pod uwagę parametry i funkcje, na których najbardziej Ci zależy. Wybór konkretnego modelu będzie zależał przede wszystkim od Twojego budżetu – na rynku znajdziesz zarówno niedrogie urządzenia za 200-300 złotych, jak i modele w średniej cenie, na przykład Samsung MC28H5015AK. Kuchenki mikrofalowe z grillem i wieloma innymi funkcjonalnościami mogą kosztować nawet powyżej 1 000 złotych – te modele na pewno sprawdzą się w kuchni pasjonata gotowania.

Czym oprócz rodzaju grilla i ceny kuchenki warto się kierować? Przy wyborze weź pod uwagę:

 • moc mikrofali,
 • moc grilla,
 • pojemność,
 • wykończenie wnętrza,
 • obecność funkcji termoobiegu,
 • możliwość gotowania na parze,
 • liczbę programów.

Więcej wskazówek znajdziesz w artykule Kuchenka mikrofalowa – na co zwrócić uwagę przy zakupie.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link