Dedykowany dysk dla PlayStation 4 – jakie ma zalety?

Autor: Sara

Kończy Ci się miejsce na dysku w PlayStation 4? Jeśli chcesz zwiększyć wydajność konsoli i zainstalować nowe gry, najłatwiejszym rozwiązaniem będzie zakup dodatkowej pamięci – dedykowanego dysku twardego do PS4. Wyjaśniamy, jakie są jego zalety i jak go skonfigurować.

Gamepad do PlayStation 4

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. co możesz zrobić, jeśli skończy się miejsce na dysku w PS4
 2. jakie są zalety dedykowanego dysku twardego do PS4
 3. jak skonfigurować dysk zewnętrzny do PlayStation 4

Brak miejsca na dysku wewnętrznym w PS4 – co zrobić?

Dysk twardy do PS4Każda konsola ma wbudowany dysk twardy, służący do przechowywania danych gier. Zarówno Play Station 4 Slim, jak i PS4 Pro są dostępne w dwóch wersjach: z 500 GB i 1 TB pamięci. Chociaż wartości te wydają się duże, wielu użytkownikom wystarczy kilka miesięcy, by zapełnić większą część dysku. W efekcie zainstalowanie nowych gier staje się niemożliwe, a te już zapisane zaczynają się zacinać i zwalniać.
Jak to możliwe? Zaawansowane gry na konsole o wysokich wymaganiach sprzętowych wyróżniają się także sporym rozmiarem. Nie ma w tym nic dziwnego – wiele z nich zachwyca przecież niezwykłą szczegółowością, obrazem w rozdzielczości 4K i realistycznymi animacjami. Wszystkie te elementy sprawiają, że większość gier waży od 35 do nawet 50 GB.
Jeśli zauważysz, że na dysku konsoli kończy się miejsce, możesz:
 • usunąć niepotrzebne save’y z gier,
 • skasować pliki gier, w które już nie grasz,
 • podłączyć zewnętrzny dysk twardy do PS4,
 • wymienić wbudowany dysk wewnętrzny na taki o większej pojemności.

Dedykowany dysk twardy do PS4 – dlaczego warto?

Seagate Game Drive 4TB dla PlayStation STGD4000400Z powyższych opcji najkorzystniejszym rozwiązaniem jest podłączenie do konsoli dysku przenośnego. W ten sposób możesz rozszerzyć pamięć PS4 nawet o kilka terabajtów, nie martwiąc się o konieczność rozkręcania całego urządzenia i ryzyko utraty gwarancji. Jeśli wybierzesz dysk o wystarczających parametrach, tzn. wyposażony w interfejs USB 3.0 i o pojemności powyżej 265 MB, możesz swobodnie instalować na nim gry.
Konsola Play Station 4 Slim jest wyposażona w dwa interfejsy USB 3.1, co pozwala na podwójne rozszerzenie pamięci urządzenia. Natomiast wersja PS4 Pro umożliwia jednoczesne podłączenie nawet trzech dysków. Warto wspomnieć, że złącze USB 3.1 zapewnia dużą prędkość odczytu i zapisu danych, więc nie musisz obawiać się lagów.
Jaki dysk zewnętrzny najlepiej sprawdzi się w tej roli? Marka Seagate wyprodukowała wydajny model stworzony z myślą właśnie o PS4 – Game Drive 4TB dla PlayStation. Dodatkowy magazyn dedykowany tej konsoli pozwala na zainstalowanie nawet 100 gier bez konieczności usuwania wcześniejszych tytułów. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest możliwość swobodnego przenoszenia dysku wraz z zainstalowanymi grami i plikami zapisu – dzięki temu możesz kontynuować zabawę na dowolnym urządzeniu.

UWAGA

Game Drive to urządzenie zatwierdzone przez PlayStation i kompatybilne z każdą generacją PS4. Dzięki temu korzystanie z dysku zewnętrznego nie unieważnia gwarancji i nie ma wpływu na konto Play Station Network.

Konfiguracja dysku zewnętrznego na PlayStation 4

Dużym atutem zewnętrznego dysku twardego do PS4 jest bezproblemowa instalacja. Wystarczy kilka minut, by urządzenie było gotowe do użytku. Jak przebiega konfiguracja Game Drive’a dla PlayStation?
 1. Podłącz dysk do gniazda USB z tyłu urządzenia PlayStation 4 Slim lub Pro. Game Drive jest zasilany kablem USB i nie wymaga dodatkowego zasilacza.
 2. Uruchom konsolę. PlayStation automatycznie wykryje dysk Game Drive i zaproponuje konfigurację.
 3. Przejdź przez kroki instalacyjne zgodnie z poleceniami na ekranie. Proces powinien potrwać mniej niż 3 minuty.
 4. Dysk jest gotowy do użycia! Możesz zainstalować na nim nowe gry. Sprawdź zbliżające się premiery!

 

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link