Data publikacji: 18 grudnia 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Czym czyścić monitor i ekran telewizora? Sprawdzone sposoby na walkę z kurzem

Poleć znajomemu Drukuj

Mycie podłóg, okien, mebli czy urządzeń sanitarnych jest łatwe – środki przeznaczone do tego zadania znajdziesz bez trudu. Warto jednak zastanowić się na tym, czym czyścić monitor, by go nie uszkodzić. W artykule znajdziesz również odpowiedź na pytanie, czym czyścić telewizor LED. Dbaj o swoje sprzęty regularnie i we właściwy sposób, by służyły Ci długo. Przekonaj się, jak to robić.

Czyszczenie ekranu LCD

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jak przygotować się do czyszczenia monitora i telewizora,

- co warto wiedzieć na temat czyszczenia ekranu LCD,

- jakich preparatów użyć do czyszczenia monitora i telewizora.

Czyszczenie monitoraCzyszczenie monitora i telewizora – przygotowanie

Czyszczenie sprzętu elektronicznego przeprowadzaj ostrożnie. Jeśli chcesz usunąć kurz z komputera, laptopa, monitora lub telewizora, wcześniej odłącz urządzenie od prądu. Poczekaj też kilka minut, aż ekran się wychłodzi, jeśli wcześniej z niego korzystałeś.

Polecanym akcesorium do czyszczenia komputera z kurzu jest gąbka lub ściereczka z mikrofibry. Za jej pomocą usuniesz kurz przyciągany przez pole magnetyczne, które podczas pracy wytwarzają ekrany: telewizora, komputera, laptopa. Możesz skorzystać z gotowych środków przeznaczonych do czyszczenia telewizorów. Wygodne w użyciu są preparaty w sprayach, ponieważ wystarczy je rozpylić na szmatkę – ale nigdy na ekran!

Czyszczenie ekranu LCD możesz też przeprowadzić środkiem w postaci płynu lub ściereczką nasączoną preparatem. Pamiętaj jednak, że muszą to być środki przeznaczone specjalnie do ekranów.

UWAGA

Niektóre osoby nie wiedzą, czym czyścić monitor, więc wiedzione intuicją – w końcu ekran jest szklany – sięgają po płyn do mycia okien. Jest to dobry sposób, o ile w składzie nie pojawiają się alkohol, amoniak ani aceton. Substancje te mogą uszkodzić ekran.

Proponowane produkty:
Reinston płyn do czyszczenia ekranów (250 ml ) + mikrofibra ECH003 <%– –%>
Reinston sprężony gaz ECH001 (400 ml) <%– –%>
Reinston chusteczki czyszczące ECH002 (100 szt.) <%– –%>
Reinston pianka do czyszczenia ekranów (200 ml) + mikrofibra ECH004 <%– –%>

Czyszczenie ekranu LCD – ważne informacje

Czyszczenie ekranu LCD wymaga bardzo dużej ostrożności. W rzeczywistości jedynie akcesorium wykonane z mikrofibry nadaje się do polerowania go i jest w stanie usunąć kurz, smugi oraz odciski palców. Wszelkie inne materiały – zwykłe gąbki, papierowe ręczniki, a nawet z pozoru delikatne chusteczki higieniczne – mogą uszkodzić ekran i porysować go.

Środki do czyszczenia ekranu LCD nie mogą zawierać alkoholu etylowego, amoniaku, acetonu, toluenu, chlorku metylu ani kwasu etylu.

Czyszczenie monitora lub telewizora rozpocznij od przetarcia go ściereczką z mikrofibry na sucho. Czasem to wystarcza. Jeśli jednak brudne ślady nadal są widoczne, skorzystaj ze środka do czyszczenia ekranu LCD. Kiedy wyschnie, przetrzyj powietrznię raz jeszcze, już na sucho.

Zestaw do czyszczenia monitora i telewizora ReinstonCzym czyścić telewizor LED i monitor? Przegląd środków

Niezbędne środki do czyszczenia monitora i telewizora znajdziesz w sklepach Euro – przejrzyj je, by znaleźć preparat w wygodnej formie. Zwróć uwagę na:

  • zestaw do czyszczenia ekranów 4 w 1 ECH005 marki Reinston – jest dostosowany do delikatnych ekranów LCD. Zawiera dwa płyny do czyszczenia oraz dwie ściereczki z mikrofibry o różnych rozmiarach. Producent poleca mycie nim ekranów LCD, LED, OLED, TFT i plazmowych. Środek nie zawiera alkoholu i jest biodegradowalny. Miękkie ściereczki doskonale radzą sobie z usuwaniem brudu i jednocześnie nie rysują powierzchni,
  • zestaw czyszczący 6 w 1 marki Alpine – tu znajdziesz więcej elementów, bo aż sześć. Nadają się do czyszczenia ekranów LCD, jak i innych powierzchni szklanych oraz wykonanych z tworzywa sztucznego. Wymyjesz nim obiektywy aparatów i kamer, filtry fotograficzne, szkła lornetek czy mikroskopów. W zestawie znajdują się: funkcjonalna gruszka do czyszczenia optyki, m.in. zdmuchiwania pyłków z matryc, pędzelek z miękkiego włosia, ściereczka z mikrofibry, bezsilikonowe bibułki, patyczki bawełniane i płyn czyszczący,
  • piankę do czyszczenia ekranów marki Reinston – jest dostępna w komplecie ze szmatką z mikrofibry. Ma działanie antystatyczne i jest bardzo wydajna. Piankowa konsystencja ułatwia czyszczenie z racji tego, że nie spływa z ekranu. To właściwa odpowiedź na pytanie, czym czyścić monitor i telewizor szybko, bezpiecznie oraz z oczekiwanych rezultatem.

Upewnij się, że wiesz, czym czyścić telewizor LED, by nie zepsuć ekranu w nowym sprzęcie. Dbaj o niego regularnie, a posłuży Ci przez długi czas.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły

Poznaj nowoczesne urządzenia na miarę kuchni fit!

Zobacz więcej   
Przemęczenie sprawia, że zaniedbujesz domowe obowiązki? Sprawdź nasze wskazówki, jak rozprawić się z tym problemem!
Zobacz więcej   
Śniadanie to źródło energii na cały dzień – sprawdź, jak znaleźć na nie czas!
Zobacz więcej   

Znajdź nas