Sekrety parzenia kawy – jaki ekspres wybrać?

Autor: Anna

Ekspresy do kawy umożliwiają wydobycie pełni smaku z każdego ziarna oraz profesjonalne przygotowanie wielu rodzajów napoju z idealną kremową pianką. Optymalne ciśnienie i temperatura wody zapewniają doskonałe rezultaty parzenia w domu czy biurze, a wbudowany młynek ułatwia przyrządzenie kawy o intensywnym aromacie. Na co zwrócić uwagę przy zakupie ekspresu ciśnieniowego?

Ciśnieniowy ekspres do kawy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto kupić ekspres do kawy
  2. jakie są rodzaje ekspresów ciśnieniowych
  3. które parametry ekspresów do kawy są najważniejsze

Ekspres do kawy – duży wybór napojów i profesjonalne rezultaty

DeLonghi ECAM 23.460SPrzygotowanie esencjonalnego naparu z wysoką zawartością kofeiny wymaga czystej wody, wysokiego ciśnienia, z jakim przenika ona przez ziarna, oraz optymalnej temperatury parzenia. To właśnie z tego powodu ekspresy do kawy wybierane są przez amatorów i profesjonalnych baristów – skracają do minimum czas przygotowania napoju, oferując najkorzystniejsze warunki zaparzania.

W ekspresach ciśnieniowych, takich jak DeLonghi ECAM 23.460S, znajdziesz wytrzymały młynek z regulacją stopnia mielenia ziaren, wydajny system spieniania mleka oraz wbudowane przepisy wyboru wielkości, mocy i stylu kawy. Dzięki temu przygotowanie esencjonalnego espresso, kremowego latte czy cappuccino z puszystą pianką sprowadza się do naciśnięcia zaledwie jednego dedykowanego przycisku! W tym modelu zastosowano również wymienny filtr oczyszczający wodę, który skutecznie ogranicza odkładanie się kamienia w przewodach doprowadzających i sprawia, że każda kawa zachowuje najlepsze walory smakowe.

WARTO WIEDZIEĆ

Ekspres do kawy ciśnieniowy oferuje nie tylko lepszy smak i zachwycający zapach świeżo mielonej kawy. Każda filiżanka napoju intensywnie pobudza i korzystnie wpływa na zdrowie - poprawiając krążenie krwi czy hamując rozwój nowotworów lub cukrzycy.

  • 349 zł
  • 1 259 zł
  • 2 199 zł
  • 11 199 zł
  • 749 zł

Rodzaje ekspresów ciśnieniowych

Automatyczny ekspres do kawy ziarnistej i mielonejWybór dobrego ekspresu do kawy zależy przede wszystkim od rodzaju kawy, którą chcesz zaparzać. Jeśli kupujesz kawę mieloną, wystarczającym zakupem będzie kolbowy ekspres do kawy z ciśnieniem ok 15 barów, np. RAVEN EER001B. Z jego pomocą napój dłużej zachowa ciepło i przyjemny smak, gdyż urządzenie zostało wyposażone w specjalną płytę do podgrzewania filiżanek.

W niewielkich kuchniach czy biurach sprawdzi się mały ekspres do kawy na kapsułki. Przykładem może być wysokociśnieniowy Krups Dolce Gusto Mini Me KP123B, który pozwala na przyrządzenie nawet 30 różnych napojów wysokiej jakości, w tym m.in. gorącej czekolady, herbaty, ristretto, espresso, lungo, grande i cappuccino, kupowanych w specjalnych pojemnikach.

Kawa ziarnista wymaga ekspresu do kawy z młynkiem. Stalowa konstrukcja systemu rozdrabniającego w DeLonghi ECAM 350.55.B umożliwia precyzyjne przetarcie ulubionej kawy wysokiej jakości, by wydobyć z niej intensywny, obfity aromat. Zwiększona wytrzymałość młynka to również długie i bezawaryjne działanie urządzenia.

Które parametry ekspresów do kawy są najważniejsze?

By przygotować wiele rodzajów kawy i uzyskać gęstą konsystencję napoju z delikatną pianką niezbędne jest sprawdzenie, jakie maksymalne ciśnienie oferuje ekspres do kawy. Za optimum przyjmuje się wartość 15 barów lub więcej. Dysza spieniająca to sposób na łatwe przygotowanie kawy z dodatkiem mleka, a personalizacja smaku kawy pozwala na dostosowanie mocy naparu do własnych preferencji.

Jeśli zależy Ci na maksymalnej wygodzie obsługi, wybieraj ekspresy z elektronicznym sterowaniem i wyświetlaczem LCD. Sprzęt taki jak Krups Evidence EA8908, z precyzyjną kontrolą temperatury, pozwala uniknąć nadmiernego rozgrzania naparu, dzięki czemu kawa nie nabierze nieprzyjemnej goryczy. Do szybkiego przygotowania dwóch kaw jednocześnie wybierz ekspres ciśnieniowy z odpowiednią funkcją, np. oneTouch DoubleCup w urządzeniach marki Krups.

Jaki ekspres do kawy z młynkiem wybrać warto do domu i biura? Przede wszystkim łatwy do utrzymania w czystości. Dotyczy to również innych konstrukcji, które mogą być wyposażone w specjalne systemy odkamieniania i automatycznego czyszczenia. Prosta konserwacja to zaleta m.in. DeLonghi Dinamica Plus ECAM 370.95.T wyposażonego w 4 ustawienia twardości wody, wyjmowany blok zaparzający, filtr wody i funkcję automatycznego płukania.

Wiesz już, jaki ekspres do kawy wybrać? Dowiedz się, jak go używać, by każda kropla napoju zachowała wyjątkowy smak i aromat – przeczytaj artykuł Najczęstsze błędy podczas parzenia kawy. Dobre ekspresy do kawy znajdziesz zaś w RTV EURO AGD.

Nasz ekspert doradzi Państwu jak wybrać odpowiedni ekspres do kawy. 

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link