Ranking tabletów dla seniora 2019

Autor: Ola

Szukasz tabletu, który z powodzeniem będą mogli obsługiwać Twoi rodzice lub dziadkowie? Sprawdź, jakie modele są najczęściej polecane dla seniorów! Porównaj tablety zebrane w tym zestawieniu i zobacz, jak je oceniliśmy.

Dobrze dobrany tablet będzie łatwy w obsłudze dla seniorów

LISTING PRODUKTÓW

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560

Kiano Intelect X1 FHD

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713

Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE LTE SM-T719

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE

Tani tablet dla seniora Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560

Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560Pierwszym modelem w rankingu tabletów dla seniorów jest Samsung Galaxy Tab E 9.6 Wi-Fi SM-T560. Cechuje się prostą obsługą i posiada duży 9,6-calowy ekran, dlatego też będzie odpowiedni dla osób z nieco gorszym wzrokiem. Produkt posiada moduł GPS, więc można używać go w roli nawigacji, tym bardziej, że może się on pochwalić dobrą baterią o pojemności 5000 mAh. Tablet Samsunga został wyposażony w dwa niezłe aparaty – 2- i 5-megapikselowy – dlatego też świetnie nadaje się do robienia zdjęć. Minusem tego modelu jest brak modemu pozwalającego na łączenie się z internetem sieci komórkowych z dowolnego miejsca.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 4.4 KitKat

Wyświetlacz: 9,6 cala, 1280 x 800 pikseli

Pojemność: 8 GB

Pamięć RAM: 1,5 GB

Modem: nie

PLUSY

+ bardzo dobra bateria

+ 2 aparaty – 5 i 2 Mpix

+ duży ekran

+ moduł GPS

+ możliwość rozbudowania pamięci kartą microSD

MINUSY

− brak modemu

OCENA PRODUKTU: 7,5/10

Tablet z dobrą baterią Kiano Intelect X1 FHD

Kiano Intelect X1 FHDKolejnym tabletem dla seniorów w tym zestawieniu jest Kiano Intelect X1 FHD. Doceniony zostanie przede wszystkim za doczepianą klawiaturę, dzięki której wysyłanie wiadomości z tabletu staje się o wiele łatwiejsze, szczególnie jeśli ktoś nie przepada za klawiaturami dotykowymi na ekranie. Sporym plusem urządzenia jest jego duży 10,1-calowy ekran oraz świetne parametry – aż 32 GB miejsca do przechowywania oraz 2 GB RAM zapewniające płynną pracę urządzenia. Tablet Kiano posiada dwa aparaty o przeciętnych parametrach oraz bardzo dobrą baterię o pojemności aż 7500 mAh! Niestety produkt nie posiada modemu, dlatego nie współpracuje z internetem sieci komórkowych.

PARAMETRY

System operacyjny: Windows 10

Wyświetlacz: 10,1 cala, 1920 x 1200 pikseli

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 2 GB

Modem: nie

PLUSY

+ bardzo dobra bateria

+ 32 GB pamięci

+ duży ekran

+ 2 GB RAM

+ dołączana klawiatura

MINUSY

− brak modemu

− przeciętne aparaty

OCENA PRODUKTU: 8/10

Tablet z dobrym aparatem Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713W rankingu tabletów dla seniorów znajdziesz także model Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE Wi-Fi SM-T713. Będzie idealnym wyborem dla osób utrzymujących aktywny tryb życia – często wychodzących z domu by spotkać się z przyjaciółmi lub wnuczkami. Ten tablet Samsunga posiada bowiem kompaktowe wymiary i łatwo zmieści się do torebki, a nawet do dużej kieszeni. Z pewnością zadowolą Cię również parametry urządzenia – 32 GB pamięci wbudowanej i aż 3 GB pamięci RAM. Bardzo dobrze prezentują się także aparaty: 2,1 Mpix oraz 8 Mpix. Wadą jest nieco słabsza bateria oraz brak modemu.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow

Wyświetlacz: 8 cali, 2048 x 1536 pikseli

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Modem: nie

PLUSY

+ lekki i poręczny

+ świetne parametry techniczne

+ dobre aparaty

+ czytnik linii papilarnych

MINUSY

− brak modemu

− dość słaba bateria

OCENA PRODUKTU: 8/10

Tablet z podstawką Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM

Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAMTablet dla seniorów Lenovo Yoga Tablet 3 8" (850F) Wi-Fi - 2GB RAM to ciekawa propozycja o naprawdę niezłych parametrach technicznych. 16 GB pamięci oraz 2 GB RAM w połączeniu z 4-rdzeniowym procesorem dają sprzęt o dobrej szybkości i płynności działania. Zadowala tu także wydajna bateria o pojemności aż 6200 mAh, co przekłada się na szacowane 20 godzin pracy urządzenia. Tablet Lenovo Yoga posiada tylko jeden aparat – zabrakło w nim kamerki przedniej. Za to tylna 8-megapikselowa rekompensuje to swoją doskonałą jakością wykonywanych zdjęć. Niestety i w tym modelu nie ma modemu, a mały ekran może okazać się przeszkodą dla niektórych seniorów.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 5.1 Lollipop

Wyświetlacz: 8 cali, 1280 x 800 pikseli

Pojemność: 16 GB

Pamięć RAM: 2 GB

Modem: nie

PLUSY

+ świetna bateria

+ dobry aparat tylny

+ 4-rdzeniowy procesor

+ płynne działanie

+ 16 GB pamięci

MINUSY

− brak modemu

− mały ekran

OCENA PRODUKTU: 8,5/10

Tablet z dużym ekranem Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813

Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813Samsung Galaxy Tab S2 9.7 VE Wi-Fi SM-T813 to tablet dla seniorów, którego parametry techniczne są jak najbardziej zadowalające. Zaczynając od dużego 9,7-megapikselowego ekranu, poprzez 8-rdzeniowy procesor wspomagany 3 GB pamięci RAM, aż po 32 GB miejsca na Twoje pliki. Bardzo dobrze wypada też bateria o pojemności 5870 mAh oraz aparaty – odpowiednio 2,1 Mpix i 8 Mpix. Rozczarowuje jednak brak modemu – tablet Samsunga jest w pełni funkcjonalny jedynie wtedy, gdy możesz podłączyć go do sieci Wi-Fi.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow

Wyświetlacz: 9,7 cala, 2048 x 1536 pikseli

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Modem: nie

PLUSY

+ duży ekran

+ dobre aparaty

+ niezła bateria

+ 8-rdzeniowy procesor i 3 GB RAM

+ czytnik linii papilarnych

MINUSY

− brak modemu

OCENA PRODUKTU: 9/10

Tablet z internetem - Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE LTE SM-T719

Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE LTE SM-T719Posiadając tablet z modemem, zyskujesz dostęp do internetu gdziekolwiek jesteś. Urządzenie posiada bowiem slot na kartę SIM i można je połączyć z dowolną siecią komórkową. Taki jest m.in. Samsung Galaxy Tab S2 8.0 VE LTE SM-T719 oferujący połączenie z szybką siecią LTE. Dodatkowo model ten posiada szereg innych zalet takich jak świetne aparaty – zarówno przedni, jak i tylny – dużo miejsca na Twoje pliki oraz świetny procesor współpracujący z 3 GB pamięci RAM, co daje bardzo zadowalające efekty. Dla seniorów problemem może okazać się jedynie stosunkowo mały ekran o przekątnej 8 cali.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 6.0 Marshmallow

Wyświetlacz: 8 cali, 2048 x 1536 pikseli

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Modem: LTE

PLUSY

+ modem LTE

+ bardzo dobre podzespoły

+ świetne aparaty

+ pamięć 32 GB z możliwością rozbudowy kartą microSD

+ czytnik linii papilarnych

MINUSY

− dość mały ekran

OCENA PRODUKTU: 9,5/10

Najlepszy tablet w rankingu to Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE

Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTEOstatnim modelem w naszym rankingu tabletów dla seniorów jest Lenovo Yoga Tablet 3 Plus 10" LTE. To urządzenie ma wszystko, co może przydać się starszej osobie. Daje też możliwość połączenia się tabletu z internetem sieci komórkowej poprzez modem LTE, a duży ekran zapewnia wygodę użytkowania urządzenia seniorom ze słabszym wzrokiem. Świetna bateria o pojemności aż 9300 mAh pozwala na długotrwałe korzystania z tabletu Lenovo, bez konieczności jego ładowania. Co więcej, w tym urządzeniu zachwycają aparaty – przedni ma 5 Mpix, tylny zaś aż 13 Mpix rozdzielczości. Doskonałe są też zastosowane w produkcie podzespoły, a rozrywki dostarczają umieszczone na obudowie głośniki JBL.

PARAMETRY

System operacyjny: Android 8.0 Oreo

Wyświetlacz: 10,5 cala, 1920 x 1200 pikseli

Pojemność: 32 GB

Pamięć RAM: 3 GB

Modem: LTE

PLUSY

+ modem LTE

+ doskonała bateria

+ świetne aparaty

+ duży ekran

+ głośniki JBL

MINUSY

OCENA PRODUKTU: 10/10

Podsumowanie

Szukając idealnego tabletu dla seniora, musisz wziąć pod uwagę przede wszystkim potrzeby osób nie do końca zaznajomionych z nowoczesnymi technologiami. Urządzenie powinno zatem być intuicyjne w obsłudze – najlepiej, aby posiadało taki sam system operacyjny, co smartfon użytkownika. Wówczas opanowanie korzystania z tabletu będzie o wiele prostsze. Pamiętaj też, że starsze osoby często borykają się z problemami ze wzrokiem i ekran i przekątnej 7 czy 8 cali może okazać się za mały. Warto też, aby tablet dla seniora posiadał stałe podłączenie do internetu – to szczególnie ważne w przypadku osób spędzających sporo czasu poza domem.

Sprawdź również Ranking tabletów edukacyjnych 2019 i wybierz urządzenie idealne dla siebie lub swojej pociechy!

60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link