Lodówki Side by Side ranking 2021 – najlepsze modele!

Lodówki Side by Side ranking 2021 – najlepsze modele!
Autor: Mariusz
Side by Side, czyli „po naszemu” drzwi dwuskrzydłowe. Ten ranking lodówek Side by Side prezentuje pięć najciekawszych modeli z dodatkową parą drzwi do zamrażarki. Taka konstrukcja nazywana jest „stylem amerykańskim”! Duże rozmiary, duża pojemność, coś dla dużej rodziny z dużą kuchnią. Jaką lodówkę Side by Side wybrać? Pokazujemy hity sprzedażowe wiodących producentów. Oczywiście we wszystkich modelach zastosowano pełen No Frost, w końcu to najlepsze lodówki Side by Side!
    
Samsung RS50N3913BC
1 miejsce Samsung RS50N3913BC
Ocena:10.0 / 10
3 499 zł
Zobacz recenzję
LG GSX961NSAZ
2 miejsce LG GSX961NSAZ
Ocena:10.0 / 10
6 999 zł
Zobacz recenzję
Haier Cube HTF-456DN6
3 miejsce Haier Cube HTF-456DN6
Ocena:8.0 / 10
3 499 zł
Zobacz recenzję
Whirlpool WQ9 B2L
4 miejsce Whirlpool WQ9 B2L
Ocena:7.0 / 10
4 199 zł
Zobacz recenzję
Beko GNO4031GS
5 miejsce Beko GNO4031GS
Ocena:6.0 / 10
3 899 zł
Zobacz recenzję
1

Samsung RS50N3913BC

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
Promocja lodówka Samsung RS50N3913BC
 • opuszczane drzwi w drzwiach (barek na napoje)
 • szuflady z regulacją temperatury i wilgotności
 • czarny kolor
 • minimalistyczny design
 • elegancki panel dotykowy
 • wysoka kostkarka w drzwiach
 • 10 lat gwarancji na kompresor
 • delikatny lakier
 • dość głośna

Jaką lodówkę Side by Side wybrać, skoro Samsung daje aż kilkadziesiąt możliwości? Koreańska firma zdecydowanie wygrywa w konkursie na liczbę modeli! Z tego ogromu postawiliśmy na Samsunga RS50N3913BC z środkowej półki cenowej. To reprezentant popularnej linii Grand+, reklamowanej przez producenta jako „nowe lodówki z dolnym zamrażalnikiem i z technologią SpaceMax”. SpaceMax oznacza oczywiście ergonomiczne wykorzystanie przestrzeni – ścianki urządzeń są cieńsze (cieńsza pianka niż u konkurentów), czyli wewnątrz jest więcej miejsca. Choć jak się dokładnie przyjrzeć LG GSX961NSAZ z miejsca drugiego jest pod tym względem jeszcze bardziej ergonomiczne.

Zacznijmy od technologii podstawowych, które mają nie tylko najlepsze lodówki Side by Side Samsunga, lecz także modele tańsze. Przede wszystkim kompresor (sprężarka) Digital Inverter, dostosowujący intensywność pracy do warunków panujących w kuchni (mniejsze zużycie energii, większa żywotność). Objęty jest 10-letnią gwarancją. Dalej – technologia gwarantująca równomierne chłodzenie: All-Around Cooling oznacza powietrze wdmuchiwane przez osobne otwory do każdej z szuflad. Półek i szuflad tu mamy oczywiście sporo, w tym wyjątkowe i specjalistyczne. Optimal Fresh oferuje podział na część zimną (mięso) i „tylko” chłodną (owoce i warzywa), a Humidity Fresh+ umożliwia kontrolę wilgotności – dla zachowania świeżości warzyw. Wreszcie zamrażarka – technologia szybkiego chłodzenia Power Freeze skraca czas o jedną trzecią!

Zamykając wszystkie czworo drzwi – czarny Samsung RS50N3913BC z czarnymi uchwytami, eleganckim monochromatycznym panelem dotykowym i równie elegancką srebrną, wysoką kostkarką prezentuje się doskonale. Ale uważaj – ta zewnętrzna powłoka jest delikatna, może się rysować i „zbiera palce”. Teraz spójrz na prawe skrzydło. Ranking lodówek Side by Side można podbić takim właśnie rozwiązaniem. To „barek na napoje”, czyli drzwiczki w drzwiczkach. Zapewnia dostęp do części chłodziarki bez otwierania głównych „wrót”, co nie tylko jest wygodne i super wygląda, ale generuje spore oszczędności. Te małe drzwiczki, jakby sekretne, opadają powoli niczym most zwodzony…

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz 50 zł rabatu za każde wydane 500 zł  PromocjaPromocja
2

LG GSX961NSAZ

Ocena naszego eksperta:
10.0 / 10
 • drzwi w drzwiach podświetlane stuknięcie
 • kostkarka „bez hydrauliki” w drzwiach
 • szuflady z regulacją wilgotności
 • sterowanie przez aplikację
 • klasa energetyczna A++
 • 600 l (i dobry stosunek wielkości do pojemności)
 • 10 lat gwarancji na kompresor
 • brak sygnału niedomkniętych drzwi w drzwiach

Ranking lodówek Side by Side na drugim miejscu stawia kolejną innowacyjną firmę koreańską. LG wyznacza trendy nie tylko jako producent telewizorów OLED! Wyróżniliśmy najdroższy z takich modeli (nie licząc superekskluzywnego pokazowego LG Signature za 30 tys. zł…). LG GSX961NSAZ podobnie jak zwycięski Samsung ma drzwi w drzwiach. Ale nie są tajne, wręcz przeciwnie. Zajmują większość powierzchni prawego skrzydła drzwi lodówki. Są przeszklone, a w celu podświetlenia zawartości wystarczy dwukrotnie stuknąć w szybkę! Taki system generuje ogromne oszczędności. Według badań producenta czteroosobowa rodzina otwiera lodówkę w celu zerknięcia na zawartość – uwaga! – 68 razy dziennie. Drzwi InstaView otwierają się, oczywiście, w bok – teraz możesz sięgnąć np. po produkty z półki szybkiego dostępu Utility Box. Na lewych drzwiach kostkarka. Co z tego? To nowatorskie rozwiązanie z wewnętrznym pojemnikiem na wodę – nie wymaga podłączenia do bieżącej wody i zajmuje znaczniej mniej miejsca (powierzchnia na dodatkowe 36 l załadunku) niż standardowe. Użytkownicy to kochają! W tym miejscu warto wspomnieć, że większa raptem o 10% od Samsunga RS50N3913BC (czyli 5 cm głębsza) lodówka LG jest aż o 20% bardziej pojemna.

Najlepsze lodówki Side by Side wyprzedzają swoje czasy. LG większość modeli podłącza do Wi-Fi, nie inaczej jest w tym wypadku. Za pomocą aplikacji ustawisz temperaturę, włączysz funkcję szybkiego chłodzenia (np. do wina) albo tryb „wakacje” (wyższa temperatura w pustej lodówce, czyli niższe zużycie energii). Apka poinformuje także o zdiagnozowanej usterce. Jaką lodówkę Side by Side wybrać? Mocną i pewną, cichą i pojemną, z dobrze zaplanowanym systemem półek i szuflad. LG GSX961NSAZ to nie tylko „bajery”. Mamy tu porządny inwertorowy kompresor liniowy objęty 10-letnią gwarancją. System utrzymywania stałej temperatury nazwano Linear Cooling. Jest szuflada FreshBalancer z przełącznikiem wilgotności (owoce lub warzywa) – nadmiar zbiera się na kratce Moist Balance Crisper, a następnie odparowuje. Jest wreszcie dezodoryzator („usuwacz zapachów”) węglowy z wentylatorem Pure N Fresh – wymusza przepływ powietrza przez filtr i wysyła je z powrotem przewodami Fresh Shower.

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz 50 zł rabatu za każde wydane 500 zł  PromocjaPromocja
3

Haier Cube HTF-456DN6

Ocena naszego eksperta:
8.0 / 10
Promocja lodówka Haier Cube HTF-456DN6
 • odkażający ultrafiolet
 • elegancka matowa czerń

Lodówka z ultrafioletem, może jeszcze o tym nie słyszałeś?! To innowacyjna – przynajmniej jak na najlepsze lodówki Side by Side – technologia antybakteryjna nazwana ABT (ang. Anti-Bacterial Technology). Takie światło zapobiega rozwojowi bakterii, a w konsekwencji pomaga zachować smak i jakość produktów. Kolejne autorskie nazewnictwo i kolejna pomoc dla warzyw i owoców: Moisture Zone – szuflada o stałej wilgotności 90%, zapobiegająca skraplaniu się wody, z cyrkulacją chłodnego powietrza i membraną z włókien roślinnych. Gdzie wędliny, masło, tłuszcze, oleje, czekolada (produkty o niskiej zawartości wody)? Obok, po prawej, w strefie Dry Zone. Tam dla odmiany poziom wilgotności nie przekracza 45% – tę technologię nazwano Fresher Techs. Ranking lodówek Side by Side docenia takie zróżnicowanie klimatu na jednej wysokości! Jest i trzecie strefa specjalna: w MyZone ustawisz temperaturę od -3 °C do +5 °C. To oznacza, że chłodziarka może stać się zamrażarką! Lub ładną rozmrażarką. Cały ten układ napędza kompresor inwentorowy – tak jak w droższych zwycięskich modelach. Dysze powietrza znajdują się na każdym poziomie, co pomaga zachować stały poziom temperatury.

Jaką lodówkę Side by Side wybrać? Klienci chwalą Haier Cube HTF-456DN6 za matową czerń, która świetnie wygląda, nie rysuje się i nie „zbiera palców”. To seria Cube Iconic Black, z czterema warstwami stali nierdzewnej! Jest też kostkarka – co prawda nie na drzwiach, tylko w zamrażalniku. Na drzwiach mamy za to elegancki wyświetlacze i panel dotykowy, a na nim m.in. przyciski błyskawicznego chłodzenia i góry, i dołu.

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz 50 zł rabatu za każde wydane 500 zł  PromocjaPromocja
4

Whirlpool WQ9 B2L

Ocena naszego eksperta:
7.0 / 10
Promocja lodówka Whirlpool WQ9 B2L
 • klasa E
 • duża pojemność zamrażalnika

Ale wysoka! Ale duża zamrażarka! Jaką lodówkę Side by Side wybrać? Niemiecka firma chłodzi już od 1955 r. Jej hasło wyróżniające to „6th Sense” – w lodówkach oznacza czujnik, który nadzoruje temperaturę i wilgotność w chłodziarce. Aktywuje system wsparcia, gdy wewnątrz jest dużo żywności, kiedy drzwiczki są niedomknięte (choć temu zapobiega alarm – oświetlenie LED miga po 5 minutach) albo jeśli następuje przerwa w dostawie prądu. Co wyróżnia najlepsze lodówki Side by Side? Whirlpool WQ9 B2L – jeden z najdroższych modeli w portfolio producenta – ma zamrażarkę ze Strefą Trzech Temperatur (FlexiFreeze). Na górze łagodne mrożenie -7 °C (produktów, które wkrótce wyjmujesz), poniżej średnie w -12 °C (lody, desery; 1-2 miesiące), na dole głębokie w -18 °C (do roku). Jest też opcja szybkiego zamrażania: urządzenie ustawia początkowo temperaturę o 10 °C niższą od pożądanej. W zamrażarce chowasz kostkarkę, nie ma jej na drzwiach chłodziarki. Jestem za to ładny panel dotykowy z wyświetlaczem, umieszczony dość nietypowo na dole. W części lodówkowej też znajdziemy oczywiście ciekawe rozwiązania, np. pojemnik Fresh Box+ z regulacją wilgotności, przedłużający trwałość owoców i warzyw. Urządzenie energooszczędne E, ranking lodówek Side by Side chciałby mieć więcej takich modeli. W lodówkach klasa F jest dość powszechna i jako tańsza – często kupowana…

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz 50 zł rabatu za każde wydane 500 zł  PromocjaPromocja
5

Beko GNO4031GS

Ocena naszego eksperta:
6.0 / 10
Nowość lodówka Beko GNO4031GS
 • szklane wykończenie
 • klasa E
 • ograniczona pojemność

Ranking lodówek Side by Side zamyka najtańsze urządzenie. Beko GNO4031GS potwierdza trend, który wyłaniał się dotychczas z artykułu. Najlepsze lodówki Side by Side są w tym sezonie czarne albo ciemne, tu mamy ciemnoszare szkło, na prawym górnym skrzydle efektowny panel dotykowy z wyświetlaczem. Ten model jest wyjątkowo wąski – to nie model, lecz modelka... Jest też zdecydowanie najmniej pojemna, aż 100-200 l mniej od konkurentów o podobnej wysokości. Firma nie przechwala się kosmicznymi technologiami, ale są komora 0 °C i specjalny pojemnik na warzywa i owoce. Jaką lodówkę Side by Side wybrać? Może właśnie taką niedrogą i nieprzekombinowaną? I z klasą energetyczną E!

Wielorabaty Piąty produkt 99% taniej!  PromocjaPromocja
Więcej kupujesz, więcej zyskujesz 50 zł rabatu za każde wydane 500 zł  PromocjaPromocja
40% osób oceniło ten ranking jako przydatny
40% osób oceniło ten ranking jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link