Komputer stacjonarny dla gracza – polecane zestawy

Autor: Anna

Komputery do gier to zaawansowany sprzęt. Musi być wyjątkowo wydajny, jeśli ma sprostać najnowszym grom z najwyższymi ustawieniami. Jeżeli chcesz cieszyć się rozrywką na wysokim poziomie musisz zainwestować w prawdziwy komputer gamingowy. Wszystkie komponenty takiego komputera muszą być najwyższej jakości, bo często cały zestaw komputerowy do gier jest tak wydajny, jak jego najsłabsza część. Jaki sprzęt wybrać, przekonasz się w naszym poradniku.


Komputer gamingowy z wirtualną rzeczywistością

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakich parametrów szukać w dobrych komputerach do gier,

- jakie są polecane zestawy komputerowe do gier,

- które wydajne komputery stacjonarne sprawdzą się w najnowszych grach.

Jakich parametrów szukać w dobrych komputerach do gier?

Obudowa komputeraKomputer do gier musi spełniać najwyższe wymagania. Nie bez przyczyny najlepsze komputery stacjonarne są właśnie przeznaczone głównie do gier. Kilka razy do roku producenci podzespołów komputerowych prezentują kolejne akcesoria. Dotyczy to w szczególności kart graficznych, które przejmują na siebie przetwarzanie zaawansowanej grafiki.

Komputer gamingowy musi mieć następujące wydajne elementy:

  • karta graficzna Radeon RX lub GeForce GTX,
  • co najmniej 4-rdzeniowy procesor,
  • RAM co najmniej 4 GB,
  • płytę główną dostosowaną do RAM i procesora, z wystarczająco dużą ilością miejsca do podpięcia karty graficznej z chłodzeniem,
  • chłodzenie procesora i karty graficznej,
  • szybki dysk SSD,
  • mocny zasilacz.

Powinieneś wybierać taki zestaw komputerowy do gier, który ma co najmniej parametry takie jak powyżej.

CZY WIESZ, ŻE...

W sprzedaży dostępne są wydajne procesory gamingowe o 6 bądź 8 rdzeniach. Przykładem jest tu Intel Core i7-8700K. Jest to naprawdę wydajny procesor, który sprawdzi się również podczas obróbki grafiki i wideo.

Polecane zestawy komputerowe do gier

Przyjrzymy się trzem polecanym zestawom komputerowym, które sprawdzą się podczas wielu gier.

Pierwszym z nich jest NTT ZKG-W110G-EU01 Intel® Core™. To wydajny komputer gamingowy, który posiada aż 8 GB pamięci RAM. Dysk powinien wystarczyć na nawet duże objętościowo gry, bo ma aż 1 000 GB pojemności. Co prawda jest to dysk HDD, a nie SSD, ale za jest szybki – o 7 200 obrotach na minutę. W razie potrzeby bez problemu można go rozbudować o dysk SSD (sprawdź w naszym sklepie).

Komputer MSI Nightblade MI3 7RB-087PL Intel® Core™ pozwoli uruchomić wszystkie najnowsze gry na co najmniej średnich ustawieniach graficznych. Jest wydajny, posiada 4-rdzeniowy procesor Intel Core i5, 8 GB pamięci RAM oraz kartę graficzną GeForce GTX 1050 Ti z 4 GB pamięci wideo. W komputerze zainstalowano system Windows 10, a HDD o pojemności 1 TB służy jako duży magazyn danych. Całość zainstalowano w czarnej, nowoczesnej obudowie z dużą ilością złączy.

Komputer stacjonarny do gier Actina PBM Intel® Core™ jest bardzo solidnym komputerem. Wyposażono go w procesor 6-rdzeniowy Intel Core i5-8400, który można dodatkowo podkręcić. Oprócz tego zastosowano 16 GB pamięci RAM pracującej w trybie dwukanałowym oraz kartę graficzną GeForce GTX1050 Ti 4 GB z wydajnym chłodzeniem. W zestawie jest Windows 10 oraz obudowa Mini Tower z efektownym designem.

Najbardziej wydajne komputery stacjonarne, które sprawdzą się w najnowszych grach

Urządzenia te są przeznaczone dla bardzo wymagających graczy, korzystających z najnowszych gier i wykorzystujących maksymalne ustawienia grafiki i dźwięku. Jeżeli chcesz, by Twój komputer stacjonarny służył Ci przez dłuższy czas i spełniał wyśrubowane wymagania gier, to zapoznaj się z niniejszymi propozycjami.

Komputer stacjonarny HIRO 303 H79 Intel® Core™

HIRO 303 H79 Intel® Core™ to maszyna do gier, która sprosta Twoim oczekiwaniom i nie będzie Ci służyć tylko do gier, ale również do obróbki filmów czy projektowaniu 3D. W obudowie znalazł się potężny, 6-rdzeniowy procesor Intel Core i7-8700K. Komputer ma profesjonalny układ chłodzący, pamięć RAM 32 GB i niezwykle wydajne kości G.Skill Trident. Karta graficzna GeForce GTX1080 Ti 11 GB obsługuje układ VR (wirtualna rzeczywistość). Komputer zawiera dwa dyski twarde: HDD o pojemności 3 TB i dodatkowy SSD o pojemności 480 GB.

Komputer HIRO 303 H37 Intel® Core™ to wydajne chłodzenie oraz płyta główna MSI Gaming. Pamięć RAM 16 GB jest obsługiwana dwukanałowo. Za płynne wyświetlanie obrazu z najnowszych gier odpowiada karta graficzna GeForce GTX1070 8 GB. Nie zapomniano też o superszybkim dysku SSD o pojemności 240 GB i drugim dysku talerzowym HDD 2 TB.

Ostatni z polecanych komputerów do gier to MSI Vortex G25 Intel® Core™. To złożony komputer do gier, który sprosta Twoim wymaganiom. W bardzo nowoczesnej, futurystycznej obudowie znalazł się potężny, 6-rdzeniowy procesor Intel Core i5-8400, 8 GB pamięci DDR4-2400 działającej w trybie 2-kanałowym. Za płynne wyświetlanie obrazu z najnowszych gier odpowiada karta graficzna GeForce GTX1060 6 GB. Nie zapomniano też o superszybkim dysku SSD o pojemności 256 GB i dysku HDD 1 TB.

Przejrzyj inne nasze komputery stacjonarne przeznaczone do gier.

PORADA EKSPERTA

Wymagające gry narażają podzespoły komputera stacjonarnego na wzrost temperatur. Sytuacja ta występuje szczególnie często, gdy decydujesz się na podkręcenie procesora czy karty graficznej. W tym zakresie masz duże możliwości: użycie wentylatorów komputerowych i systemów obniżających temperaturę niemal każdego z komponentów lub wymiana standardowego coolera na procesorze. Jedynym ograniczeniem jest tu kompatybilność z danym gniazdem oraz wielkość obudowy, która musi zmieścić dodatkowe chłodzenie.

Przeczytaj nasz artykuł Komputer stacjonarny do biura – polecane zestawy.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link