Jaki ekspres na kapsułki wybrać? Kryteria wyboru i podpowiedzi

Autor: Iza

Ekspres kapsułkowy to doskonałe rozwiązanie dla wielbicieli kawy, którzy nie mają miejsca na bardziej profesjonalne urządzenie. Sprawdzi się u tych osób, które lubią wymyślne kawy, ale niekoniecznie potrafią je przygotować. Ekspres na kapsułki kochają też wszyscy ci, którzy lubią szybką i pyszną kawę.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. dlaczego warto wybrać ekspres na kapsułki
  2. jakie parametry techniczne wziąć pod uwagę przy wyborze urządzenia
  3. jak duży ekspres kapsułkowy kupić
  4. jak prezentuje się estetyka takich modeli

Dlaczego warto wybrać ekspres na kapsułki?

Ranking ekspresów kapsułkowych pokazuje, że cieszą się one ogromną popularnością, a na rynku pojawiają się coraz to nowsze modele – bardziej kompaktowe, robiące większą liczbę kaw, designerskie. Przyczyn popularności ekspresu na kapsułki można upatrywać w tym, że spośród ekspresów ciśnieniowych są one z całą pewnością najprostsze w obsłudze i nie wymagają zbyt wiele uwagi. Właściwie wystarczy włożyć wybraną kapsułkę do specjalnej szufladki, przycisnąć odpowiedni przycisk i… kawa robi się sama. Znacznie prostsze jest także utrzymanie ekspresu na kapsułki w czystości. Później należy jedynie usunąć kapsułkę z urządzenia. Nie musisz regularnie czyścić pojemnika na wodę, młynka, szufladki ociekowej. Wszystko jest znacznie prostsze, a kawa dalej smakuje pysznie. Każdy ekspres jest wyposażony we włącznik, dźwignię do uruchomienia procesu parzenia kawy oraz kratkę ociekową ze stali nierdzewnej. W specjalnych kapsułkach znajdują się odpowiednio odmierzone ilości kawy. Ze względu na to, że są one pakowane próżniowo masz gwarancję świeżej i aromatycznej małej czarnej. Dodatkowym atutem ekspresów kapsułkowych jest bogactwo różnego rodzaju kaw, a także czekolad, które da się przygotować w takim ekspresie. Zrobienie pysznego latte lub orzechowego cappuccino nie stanowi żadnego problemu, trzeba tylko kupić stosowne kapsułki.

Jaki ekspres do kawy na kapsułki kupić? Parametry techniczne

Wybierając ekspres na kapsułki, powinieneś wziąć pod uwagę kilka parametrów. Przede wszystkim zwróć uwagę na oszczędność energii i moc urządzenia. Ciekawą opcją jest funkcja automatycznego wyłączania po zaparzeniu naparu. Możesz też wybrać urządzenie, w którym samodzielnie zaprogramujesz wyłączenie zasilania po konkretnym czasie. Dzięki takim opcjom zużyjesz miesięcznie i rocznie znacznie mniejszą ilość prądu, co przełoży się nie tylko na oszczędności w rachunkach, ale i mniejsze straty dla środowiska.

Jak wybrać odpowiedni model ekspresu kapsułkowego? Uwzględniając, czy posiada on opcję filtrowania wody, automatycznego odkamieniania lub oczyszczania. Nie bez znaczenia z pewnością będzie także poziom generowanego hałasu (na rynku są dostępne zarówno bardzo głośne, jak i wyjątkowo ciche urządzenia), szczególnie jeśli masz małe dziecko lub współdomowników, których nie chcesz budzić odgłosem pracującego ekspresu do kawy.

  • 199 zł
  • 169 zł
  • 165 zł
  • 989 zł
  • 239 zł

Jak dobrać ekspres do kawy dostosowany do naszych oczekiwań?

Wybierając ekspres kapsułkowy, koniecznie uwzględnij, jak dużo kawy pije się w Twoim domu. W zależności od tego możesz postawić na bardzo małe i kompaktowe urządzenie (np. Tchibo Cafissimo Pure) lub nieco większe, które powoli Ci zaparzyć kilka filiżanek na jednym pojemniku wody. Koniecznie zwróć także uwagę na gusta smakowe domowników. Jeśli lubicie różnorodne w smaku kawy, latte, cappuccino czy gorącą czekoladę, to wybierz ekspres, do którego pasują kapsułki z jak największą gamą smaków i rodzajów kawy. Możesz wybrać również ekspres na kapsułki, z których przygotujesz kakao. Bardziej rozbudowane ekspresy kapsułkowe mają dodatkowo wyświetlacz LCD, na którym otrzymujesz podpowiedzi, jaką kawę da się przygotować.

Designerskie ekspresy kapsułkowe

Ekspres na kapsułki może być nie tylko urządzeniem, które służy do parzenia gorących napojów, lecz również pełnić funkcję pięknej ozdoby kuchni. Zaletą wielu ekspresów kapsułkowych jest ich bardzo oryginalny i designerski wygląd (m.in.: Krups Nescafe Dolce Gusto Piccolo XS KP1A0131, Krups Nescafe Dolce Gusto Lumio KP1301, DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85R). Na rynku jest mnóstwo modeli wyróżniających się charakterystycznym stylem. Z łatwością dobierzesz odpowiedni wariant urządzenia do wystroju. Większość ekspresów kapsułkowych jest dosyć niewielkich rozmiarów, w związku z tym nie zajmują dużo przestrzeni roboczej w kuchni. Co nie oznacza jednak, że muszą pozostać niezauważone.

Designerski ekspres nie musi przy tym kosztować wiele. To kolejna zaleta ekspresów kapsułkowych. Są one znacznie tańsze niż tradycyjne ekspresy kawowe. Na rynku da się kupić sprzęt nawet poniżej 300 złotych, choć mamy też rozbudowane i droższe modele (jak DeLonghi Nespresso Gran Lattissima EN650.W). Warto przy tym zdawać sobie sprawę, że niską cenę samego urządzenia producenci rekompensują sobie ceną kapsułek, które są oczywiście droższe od ziaren kawy. To jednak cena za komfort i łatwość przygotowania napoju, którą wiele osób jest gotowych zapłacić.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link