Prezent na 40 urodziny dla kolegi – jak wybrać?

Autor: Kinga

Nie wiesz, jaki kupić prezent na 40 urodziny dla kolegi? Postaw na rozwiązania praktyczne. Mężczyźni lubią dostawać prezenty dobrej jakości, eleganckie i bardzo przydatne, z których będą mogli korzystać na co dzień. Na naszej liście znalazły się zarówno drobne gadżety, jak i prezenty wysokiej klasy, które doceni najbardziej wybredny fan elektroniki w jej najlepszym wydaniu. Sprawdź, co przygotowaliśmy i które produkty warto wziąć pod uwagę.

Zobacz także: Bon prezentowy

Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr – Lodówka turystyczna

Nasza pierwsza propozycja na prezent na 40 urodziny dla kolegi to lodówka turystyczna. Dla osób podróżujących, lubiących wakacje pod namiotem, w domku kempingowym lub spędzających dużo czasu w trasie to doskonałe rozwiązanie, które przyda się w wielu sytuacjach. Lodówka turystyczna to niewielki, poręczny sprzęt, który możemy zabrać, gdziekolwiek chcemy. Sprawdzi się do chłodzenia napojów, kanapek, owoców, warzyw czy lodów. Mieści się w samochodzie, nie zabiera przy tym zbyt dużo miejsca. Czas działania pozwoli na ochronę pokarmu przed zepsuciem. Lodówka turystyczna doskonale sprawdzi się również na plaży, pomieści zapas wody, lodów i świeżych owoców.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Lodówki turystyczne mogą być zasilane w dwojaki sposób. Elektryczne pozwalają zachować stałą, niską temperaturę przez dłuższy czas. Wymagają podłączenia do zasilania, np. do gniazda samochodowego. Niektóre zaawansowane modele mają również funkcję grzania (np. RAVEN ELT001), a funkcje chłodzące tracą w chwili przerwania z siecią. Drugi typ lodówek jest zasilany na wkłady chłodzące. Tego typu modele doskonale sprawdzą się na biwaku, plaży czy podczas pieszych wędrówek. Bardziej poręczną wersją tego typu sprzętu są torby chłodzące, które również zasilane są na wkłady chłodzące. Ich liczba zarówno w przypadku lodówki, jak i torby zależy od wielkości. Oprócz toreb rynek oferuje chłodzące plastikowe pojemniki. Przed użyciem konieczne jest napełnienie ich wodą i wcześniejsze zamrożenie.

 • 2 199 zł
 • 2 299 zł
 • 3 299 zł
 • 2 798 zł
 • 1 199 zł

Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 2 – Zamrażarka

Zamrażarka to niewątpliwie nietypowy pomysł na prezent na 40 urodziny dla kolegi. Jest podarunkiem bardzo praktycznym, szczególnie dla osób posiadających lodówkę bez tej funkcji lub mieszkających np. z liczną rodziną. Zamrażarka to podstawowe wyposażenie każdej kuchni, sprawdzi się nie tylko do przechowywania świeżo ugotowanej żywności, ale też mięsa, mrożonek na zimę, kostek lodu. Posiadanie dodatkowej zamrażarki pozwoli na zrobienie większych zakupów raz na dłuższy okres.

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Wybierając zamrażarkę, warto zwrócić uwagę na funkcje urządzenia. Dobrej jakości model powinien być wyposażony w system ograniczający oszranianie jej wewnętrznych ścian. Dzięki temu zapobiegniemy gromadzeniu się lodu i stopniowemu zmniejszaniu miejsca wewnątrz urządzenia. Nowoczesne modele zostały wyposażone w zewnętrzny panel sterujący, za pomocą którego możemy kontrolować temperaturę mrożenia. To minimalizuje konieczność otwierania zamrażarki, co za każdym razem wpływa niekorzystnie na jej funkcjonowanie. Producenci oferują różne rodzaje i gabaryty zamrażarek. Od kompaktowych, które możemy ukryć np. w dużej szafie, po skrzyniowe (np. Electrolux LCB3LF38W0), w których przechowamy ogromną ilość jedzenia. Różne modele zamrażarek oferują także inne sposoby otwierania – od góry, szufladowe lub klasycznie na bok.

Polecane zamrażarki
 • 1 999 zł
 • 1 799 zł
 • 1 199 zł
 • 1 099 zł
 • 2 199 zł

Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 3 – Telewizor

Z bogatej oferty telewizorów z powodzeniem można wybrać idealny model na prezent na 40 urodziny dla kolegi. W katalogu telewizorów znajdziemy zarówno urządzenia ekonomiczne, ze średniej półki, jak i sprzęty wysokiej klasy, gwarantujące dźwięk i obraz w doskonałej jakości. Wybierając urządzenie, warto zastanowić się, ile cali ma mieć telewizor. To podstawowa wartość, od której warto zacząć poszukiwanie sprzętu. Dla użytkowników wymagających warto postawić na telewizor z systemem Smart TV. Tego typu sprzęt obsługuje aplikacje i różne serwisy z filmami, np. YouTube, Netflix czy HBO Go. Ma również wbudowane moduły Wi-Fi i Bluetooth, co oznacza, że może posłużyć jako ekran laptopa.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Przeglądając dostępne modele telewizorów, nie możemy pominąć technologii podświetlenia, która została zastosowana w urządzeniu. Możemy wyróżnić dwie opcje: oszczędną i trwałą LED oraz OLED, opartą na działaniu diod. Druga z nich wykorzystywana jest w supercienkich telewizorach. Sprzęt z technologią OLED wyróżnia doskonała jakość nasycenia kolorów, kontrastu i głębia czerni (np. w modelu LG OLED55CX3LA).

Polecane telewizory
 • 15 559 zł
 • 3 590 zł
 • 7 499 zł
 • 4 299 zł
 • 2 990 zł

Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 4 – Kamera samochodowa

Kolejną naszą propozycją na prezent na 40 urodziny dla kolegi jest rejestrator jazdy. Kamera samochodowa powinna się znaleźć w każdym aucie. To urządzenie, które na bieżąco rejestruje to, co dzieje się przed nami na drodze. Kamera nagrywa ulicę i jej uczestników ruchu. Bywa pomocna w przypadku kolizji tym bardziej, jeśli żaden z kierowców nie przyznaje się do winy. Nagranie pomoże więc rozstrzygnąć spór i prawdopodobnie będzie mogło posłużyć jako dowód w sprawie. Urządzenie nie tylko rejestruje obraz, ale również prędkość i czas jazdy. Rozdzielczość nowoczesnych kamer umożliwia rejestrowanie filmu w jakości nawet 2K, co przekłada się na doskonałą jakość nagrywanej sytuacji i czytelność rejestracji samochodowych, widocznych na filmie. Niektóre modele mają opcję pracy w trybie nocnym i stabilizację obrazu. Rejestrator obrazu ze wbudowanym modułem GPS pozwoli na umieszczenie w nagraniu informacji o dokładnej lokalizacji samochodu na trasie (np. Xblitz TRUE 4K).

Polecane rejestratory jazdy
 • 449 zł
 • 349 zł
 • 679 zł
 • 219 zł
 • 419 zł

Sprawdź inne nasze poradniki, z których dowiesz się co kupić na:


Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 5 – Kamera cofania

Potrzebujesz oryginalnej propozycji na prezent na 40 urodziny dla kolegi? Kolejna na naszej liście jest kamera cofania. To podarunek, który doceni nawet najbardziej doświadczony kierowca. Gadżet sprawdzi się podczas parkowania na zatłoczonym parkingu czy w wąskiej ulicy. Kamera cofania nie tylko pomoże idealnie zaparkować samochód, ale przede wszystkim w wielu sytuacjach pozwoli uniknąć kolizji.

Przed zakupem kamery warto upewnić się, czy kierowca, którego chcemy obdarować, nie ma kamery cofania wbudowanej na pokładzie samochodu. Tego typu sprzęt sprawdzi się, nawet gdy kierowca ma w aucie czujniki cofania. Możliwość podglądu obrazu na żywo z kamery jest o wiele lepszym ułatwieniem parkowania niż sygnał czujników. Atutem urządzenia jest jego prosty montaż i intuicyjna obsługa. Kamerę cofania montuje się na tylnym zderzaku, przeciąga się w tym celu kabel od umieszczonego na kokpicie monitora. W ofercie wybranych producentów znajdują się również kamery bezprzewodowe (np. Garmin Bezprzewodowa kamera cofania BC 40). Katalog produktów jest ogromny i pozwala na wybór sprzętu idealnie dobranego do potrzeb i umiejętności kierowcy.

Polecane kamery cofania
 • 109,99 zł
 • 79,99 zł
 • 99,99 zł
 • 729 zł
 • 188,99 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 6 – Wzmacniacz samochodowy

Nasza następna propozycja to prezent na 40 urodziny dla kolegi, który lubi podczas jazdy samochodem słuchać muzyki o doskonałej jakości brzmienia. Wzmacniacz samochodowy to urządzenie, które poprawia parametry słyszanego dźwięku poprzez zastosowanie automatycznego korektora. Efektywnie podkręca wydajność nagłośnienia, które staje się mocniejsze i czystsze, a poszczególne dźwięki są lepiej słyszalne.

Wzmacniacz samochodowy to urządzenie do samodzielnego i prostego montażu. Ważne jednak, by parametry sprzętu były dopasowane do głośników samochodowych. Źle dobrany model może przytłumić basy lub zadziałać odwrotnie i być powodem ściszenia dźwięku. Wzmacniacz samochodowy montowany jest za pomocą przewodów. Warto postawić na sprzęt kompaktowy, który zmieści się za radioodtwarzaczem (np. Alpine KTP-445A), dzięki czemu unikniemy dodatkowej pracy i konieczności przeciągania kabli.

 • 1 299 zł
 • 649 zł
 • 409 zł
 • 519 zł

Prezent na 40 urodziny dla kolegi – Propozycja nr 7 – Głośniki przenośne

Co kupić na prezent na 40 urodziny dla kolegi, który nie lubi rozstawać się z muzyką? Nasza kolejna propozycja to głośniki przenośne – podarunek, który doceni każdy meloman. To gadżet, który doskonale zastąpi często zbyt słabe i ciche głośniki w smartfonie. Głośniki przenośne sprawdzą się na wyjazdach, w plenerze, podczas odpoczynku w ogrodzie, czy nawet w domu, kiedy chcemy obejrzeć serial na telefonie, leżąc w łóżku, i potrzebujemy dobrej jakości dźwięku. Atutami tego typu urządzeń są niewielkie, kompaktowe gabaryty i zaskakująca wydajność, dzięki której sprzęt może pracować nawet kilkanaście godzin bez przerwy.

W katalogu produktów znajdziemy urządzenia w szerokiej rozpiętości cenowej. Głośniki różnią się między sobą mocą, całkowitym czasem pracy na jednym ładowaniu, funkcją wbudowanego mikrofonu i szeregiem innych udogodnień. Jedną z funkcji przydatnych, szczególnie podczas wypadów w plener, jest odporność na kurz i zachlapanie (JBL Flip 5). Niektóre modele mają również czytnik kart pamięci, z której bezpośrednio możemy odtwarzać muzykę. Wybrane głośniki zostały wyposażone we wbudowane radio.

Prezent na 40 urodziny kolegi powinien pasować do jego hobby i zainteresowań. 40 urodziny są zawsze wartą podkreślenia, wyjątkową okazją. Dlatego dobrze też przygotować się do zakupów wcześniej i ustalić budżet. Dobrym rozwiązaniem są wspólne zrzutki grupy znajomych, co pozwoli na zakup droższego upominku.

 • 79 zł
 • 119,99 zł
 • 219 zł
 • 329 zł
 • 249 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę