Prezent dla aktywnego seniora – jak wybrać?

Autor: Agata

Seniorzy to często aktywne osoby, które doceniają pozytywny wpływ ruchu na zdrowie. W związku z tym fajny prezent dla aktywnego seniora może stanowić gadżet idealny do użytkowania poza domem, także przy okazji aktywności fizycznej. Ruch to zdrowie, a prezent dla aktywnego seniora powinien wkomponowywać się w tę zasadę.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla aktywnego seniora – Propozycja nr 1 – Nawigacja samochodowa

Seniorzy mający prawo jazdy mogą w łatwy sposób zapewnić sobie urozmaicenie lokalizacji do aktywności fizycznej. Spacer może być bardzo atrakcyjnym zajęciem, które gwarantuje świeże powietrze, ale też potencjalnie piękne widoki. Żeby nie znudzić się tymi samymi krajobrazami, senior powinien pamiętać o możliwościach związanych z samochodem i na przykład planować wycieczki do atrakcyjnych miejsc – zarówno tych okolicznych, jak i odleglejszych. Co zatem wybrać na prezent dla aktywnego seniora? Nawigacja samochodowa to doskonały gadżet, który ułatwi wypady do różnych ciekawych zakątków.

Dobra nawigacja samochodowa stanowić będzie idealny prezent dla aktywnego seniora. Pozwala na łatwe planowanie trasy po całej Europie i sprawia, że się nie zgubimy, choćbyśmy byli bardzo daleko od domu. Warto pamiętać o tym, żeby szukać modeli z dużym wyświetlaczem, ponieważ wtedy seniorowi będzie znacznie łatwiej odczytywać wskazówki drogowe. Jeśli istnieje taka możliwość, najlepiej upewnić się także co do jasności i rozdzielczości ekranu. Tego typu parametry trzeba dobrać tak, żeby seniorowi było łatwo pracować z gadżetem. Poszczególne nawigacje mają różne interfejsy, czyli na przykład ustawienia w opcjach mogą być bardziej lub mniej intuicyjne. Szukając odpowiedniego prezentu dla aktywnego seniora, najlepiej dobrać taki model, w którym użytkownik nie będzie miał trudności ze wszystkimi ustawieniami.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Im są one bardziej intuicyjne, tym lepiej. Spore znaczenie mają ponadto dostępne języki. Wybierając prezent dla aktywnego seniora w postaci nawigacji samochodowej, pamiętajmy, że musi mieć on zainstalowany język polski. Oczywiście dodatki typu wersja angielska czy na przykład niemiecka w niczym nie zaszkodzą, ale język polski to priorytet. Polecamy się zatem upewnić, że nasz język będzie obecny w tym modelu nawigacji, który postanowiliśmy kupić. W najgorszym razie może się okazać, że prezent nie spełni swojej funkcji, ponieważ w niemieckim lub angielskim systemie senior nie będzie mógł skutecznie planować trasy i korzystać z gadżetu.

Polecane nawigacja gps
 • 799 zł
 • 1 599 zł
 • 2 049 zł
 • 2 999 zł
 • 999 zł

Prezent dla aktywnego seniora – Propozycja nr 2 – Smartfon

Prezent dla aktywnego seniora powinien być czymś, co można ze sobą zabierać w niemal każdą podróż. Niezależnie od tego, czy będzie to spacer, czy na przykład wypad na łowienie ryb, zawsze da się wziąć ze sobą smartfon. Większość ludzi korzysta z telefonów komórkowych wyposażonych w system operacyjny, a szukając odpowiedniego prezentu dla aktywnego seniora, warto pamiętać o atrakcyjności współczesnych smartfonów. Będzie to bardzo dobry prezent, zwłaszcza dla seniora zaznajomionego z telefonami komórkowymi. Ale nawet jeśli nie zna się on zbyt dobrze na technologii, to ostatecznie wszystkiego można się nauczyć. A same smartfony mają tak wiele przydatnych funkcji, że są znakomitym kandydatem, jeśli chodzi o prezent dla aktywnego seniora.

Smartfon to zatem dobry pomysł na prezent dla aktywnego seniora. Należy jednak upewnić się, że wybrany przez nas model nie będzie przesadnie mały, ponieważ może to stanowić spore utrudnienie podczas obsługi. Duży ekran to uniwersalna zasada w przypadku większości gadżetów, jeżeli chcemy kupić prezent dla aktywnego seniora. Telefon komórkowy może zastąpić również nawigację samochodową, więc to już pierwsza z jego zalet. Kolejnym plusem są na przykład aplikacje przydatne dla seniorów. Wprawdzie nie każdy z nich musi korzystać ze Snapchata, ale już jak najbardziej polecamy zaopatrzyć się w dobrą aplikację do prognozy pogody, która okaże się bezcenna podczas wypadu na ryby lub w przypadku wycieczki. Jeśli jest to możliwe, tego rodzaju prezent dla aktywnego seniora powinien być też dość odporny. Współczesne smartfony mogą być nie tylko wodoodporne, ale i wytrzymałe na zarysowania, upadki z dużych wysokości oraz duże zanieczyszczenie pyłem. Przed zakupem takiego prezentu należy zwrócić na to uwagę.

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Prezent dla aktywnego seniora musi mieć w miarę długi czas funkcjonowania na baterii, żeby oszczędzić bliskiej osobie nerwów związanych z częstą koniecznością podłączania do ładowarki. Trzeba sobie przy tym zadać trochę trudu, ale lepiej rozejrzeć się za takim telefonem komórkowym, który będzie miał w miarę duży akumulator. Smartfon może być zatem doskonałym pomysłem na prezent dla aktywnego seniora. Nawet jeśli obdarowywana osoba nie miała styczności z takimi urządzeniami, to zawsze można pomóc jej w obsłudze i zrozumieniu najbardziej przydatnych funkcji.

 • 1 399 zł
 • 1 199 zł
 • 2 099 zł
 • 4 299 zł
 • 1 199 zł

Prezent dla aktywnego seniora – Propozycja nr 3 – Smartwatch

Prezent dla aktywnego seniora może być czymś, co niemal zawsze ma się przy sobie. Do takich gadżetów z pewnością zalicza się smartwatch. Co na prezent dla aktywnego seniora? Takie pytanie potrafi spędzać sen z powiek, lecz gdyby się nad tym zastanowić, inteligentny zegarek może uchodzić za jeden z lepszych pomysłów. Przede wszystkim jest to urządzenie idealne do wszelkich aktywności poza domem. Wystarczy poświęcić trochę czasu na zapoznanie się z funkcjami liczącymi kroki czy na przykład śledzącymi przebytą drogę na mapie. Zastanawiając się nad tym, co wybrać na prezent dla aktywnego seniora, musimy pamiętać o kwestii motywacji. Człowiek z reguły chętniej wybiera się na spacer, jeżeli może na przykład dowiedzieć się, ile kroków dokładnie postawił. Kolejnym przykładem jest opcja prześledzenia całej trasy, jaką przebyliśmy w trakcie przechadzki. Smartwatche często mają tego typu dodatki lub umożliwiają ich łatwą obsługę za pośrednictwem smartfona.

Jeśli zatem na prezent dla aktywnego seniora chcemy wybrać smartwatch, to warto upewnić się, że będzie on łatwy w obsłudze. Dodatkowo należy pamiętać o tym, że tego typu urządzenie może być bardziej lub mniej odporne na trudne warunki. Taki prezent dla aktywnego seniora powinien mieć wysoką odporność na kontakt z wodą i pyłem, upadki z wysokości oraz różnego rodzaju uszkodzenia mechaniczne. Będą to po prostu solidnie wykonane smartwatche, często ukierunkowane na sport. Sprzęt ten powinien mieć jeszcze długą żywotność baterii, natomiast ewentualne ładowanie musi przebiegać szybko. Można też pomyśleć o modelu z ładowaniem bezprzewodowym, co ułatwi ten proces.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Wszelkiego rodzaju monitoring organizmu również jest ważną funkcjonalnością – nie tylko zliczanie kroków, ale i pomiar tętna, informacja o jakości snu lub poziomie stresu. Dane tego typu są jak najbardziej dostępne we współczesnych smartwatchach. Jak widać, inteligentny zegarek z pewnością nada się na prezent dla aktywnego seniora. Nauka jego obsługi nie należy do bardzo trudnych, a zalety urządzenia są niepodważalne. Nie dość, że zachęcimy w ten sposób seniora do aktywności, to jeszcze najzwyczajniej w świecie sprawimy mu sporo radości.

 • 399 zł
 • 349 zł
 • 449 zł
 • 189,99 zł
 • 369 zł

Prezent dla aktywnego seniora – Propozycja nr 4 – Masażer

Co jeszcze sprawdzi się jako prezent dla aktywnego seniora? Warto pamiętać, że nie tylko dodatki ułatwiające wycieczki, wypady na ryby i spacery są dobrym pomysłem. Równie ważne jest odpoczywanie tuż po ciężkim wysiłku. Prezent dla aktywnego seniora może być również sposobem na relaks po długim spacerze. W związku z tym proponujemy różnego rodzaju masażery. Takie nowoczesne urządzenia mogą być wykorzystywane w domu oraz podczas wycieczek. Jeżeli senior wybierze się na wycieczkę do innej miejscowości, a po ciężkim dniu będzie chciał się odprężyć, wtedy wystarczy spakować masażer. Z zasady rozmiary tego urządzenia bowiem na to pozwalają.

Masażer to dobry prezent dla aktywnego seniora, ponieważ taki gadżet jest stworzony do regeneracji mięśni, a także rozluźnienia po wyczerpującym dniu. Wycieczka będzie świetna dla zdrowia, a wieczorem można skorzystać z takiego urządzenia, żeby szybciej odzyskać siły. Jeśli chcemy kupić taki prezent, zapoznajmy się chociażby z oferowanymi przez niego funkcjami. Dla ułatwienia można kierować się zasadą, że im jest ich więcej, tym lepiej. Istotne są poza tym wszelkiego rodzaju regulacje intensywności, ponieważ każdy człowiek ma swoje indywidualne preferencje w kwestii korzystania z masażerów. Z reguły poświęca się trochę czasu na zrozumienie ulubionych ustawień, a potem można cieszyć się efektami pracy doskonale wyregulowanego urządzenia. Ponadto zwróćmy uwagę na ergonomiczną konstrukcję. Trzeba pamiętać jeszcze o takich rzeczach, jak chociażby intuicyjne, proste sterowanie. Zamiast zniechęcać przesadnie trudną obsługą, zachęci ono do korzystania z masażera. Nie wolno zapomnieć o funkcjach bezpieczeństwa – dobrym przykładem jest blokowanie wibracji przy zbyt mocnym ucisku. Taka opcja sprawia, że masażer jest w pełni bezpiecznym gadżetem, który pomoże w regeneracji zmęczonych mięśni. Zakup takiego prezentu dla aktywnego seniora będzie doskonałym pomysłem, gdyż pomaga on w udanym odpoczynku.

Polecane masażery
 • 669 zł
 • 299 zł
 • 1 199 zł
 • 699 zł
 • 449 zł

Prezent dla aktywnego seniora – Propozycja nr 5 – Tablet

Prezent dla aktywnego seniora może być też sposobem na radzenie sobie z nudą, kiedy nadchodzi czas na dłuższą podróż pociągiem. Tablet jest niezwykle poręcznym urządzeniem, które można z łatwością zabrać niemal na każdą wyprawę. Nauka obsługi tego gadżetu nie będzie trudna, a jego zalety są ogromne. Dzięki niemu można zabrać się za czytanie książki w wersji elektronicznej, oglądanie filmu albo po prostu sprawdzanie informacji ze świata. Jest to dobry sposób na ułatwienie długiej podróży, gdy senior chce udać się na wycieczkę do innej miejscowości. Tablet powinien mieć względnie duży ekran, a także oferować polską wersję językową systemu, żeby ułatwić korzystanie z urządzenia. Oczywiście długa żywotność baterii będzie równie cenną zaletą.

Prezent dla aktywnego seniora powinien podkreślać jego osobowość i uzupełniać zainteresowania. Mamy nadzieję, że nasz poradnik ułatwi wybór.

Polecane tablety
 • 6 999 zł
 • 10 999 zł
 • 3 499 zł
 • 9 399 zł
 • 6 199 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę