Nowe odsłony tradycyjnych upominków, czyli 5 rzeczy, które warto podarować na święta

Autor: Iza

Laptopy, smartfony, kamery, aparaty cyfrowe oraz RTV i AGD – liczba sprzętów elektronicznych w każdym domu stale rośnie. Wiesz jednak, że poza tymi powszechnie znanymi urządzeniami w coraz większej ilości mieszkań pojawia się elektronika, której nie wymieniłbyś tak łatwo i szybko? Zobacz, co to za rzeczy i jak mogą zastąpić tradycyjnie wręczane na Święta prezenty.

 

Czy wiesz już, co podarować swoim najbliższym na pod choinkę? Jeśli myślisz o kolejnej książce, a nawet zegarku, zastanów się nad tym dokładnie. Obecnie, dzięki ciągłemu rozwojowi nowych technologii, masz coraz większy wybór. Przekonaj się, że niektóre tradycyjne upominki zyskały swoje nowoczesne i lepsze odpowiedniki.

1. Radiobudzik

Większość osób nie przepada za budzikami. To właśnie one sprawiają, że trzeba wyjść z ciepłego łóżka i zacząć przygotowywać się do szkoły lub pracy. Są to jednak niezbędne urządzenia, bez których poranne wstawanie byłoby jeszcze trudniejsze. Zazwyczaj korzysta się z budzików w smartfonach. Czy słusznie? Jeśli bliskiej Ci osobie rozładuje się komórka, budzik w ogóle nie zadzwoni, a ona nie dojedzie na czas na umówione spotkanie.

 

Zobacz radiobudziki dostępne w RTV Euro AGD


Bezpieczniejszym rozwiązaniem będzie zakup radiobudzika. Urządzenie to jest bardzo małe, dzięki czemu nie zajmuje dużo miejsca. Można je więc postawić na stoliku nocnym, a nawet – wąskim parapecie. Niektóre radiobudziki mają także włączone automatyczne czuwanie. Jeśli w ciągu określonego czasu nie zostanie zmieniony kanał, urządzenie wyłączy się samo. Bliska Ci osoba na pewno będzie się cieszyć z możliwości zasypiania i wstawania przy swojej ulubionej muzyce.

2. Odkurzacz automatyczny i akumulatorowy

Według przeprowadzonych przez GUS badań aż 14,3% dnia poświęca się na zajęcia i prace domowe, w tym – sprzątanie. Czynnością pochłaniającą ogrom czasu jest w dużej mierze odkurzanie. Twój przyjaciel nie lubi wyciągać odkurzacza i dokładnie usuwać kurzu ze wszystkich dywanów?
 

Zobacz odkurzacze automatyczne dostępne w RTV Euro AGD


Teraz odkurzanie ma szansę zamienić się w bardzo przyjemne zajęcie, ponieważ przestanie wymagać jakiegokolwiek wysiłku. Jeśli wybierzesz dla bliskiej osoby odkurzacz automatyczny, jedyne, co trzeba będzie zrobić, to włączyć przycisk. Podczas gdy znajomy będzie czytał książkę, oglądał film czy relaksował na kanapie, robot sprzątający dokładnie wyczyści wszystkie kąty w mieszkaniu. 

Decydując się na zakup tego urządzenia, sprawdź, jakie ma ono funkcje. Najlepsze będą odkurzacze z możliwością zaprogramowania wirtualnej ściany, dzięki czemu nie wjadą w wybrane przez Ciebie miejsca. To niezwykle ważne, jeśli chcesz chronić bardzo delikatne meble, przestrzeń, w której bawi się dziecko czy stoją miski dla psa.
 

 

 

Zobacz odkurzacze automatyczne z wirtualną ścianą
 
Odkurzacz akumulatorowy to bardzo praktyczne i wygodne urządzenie. Z nim można wysprzątać całe mieszkanie bez wysiłku i bez zbędnego schylania się. Jest to więc idealne rozwiązanie dla osób starszych bądź z problemami z kręgosłupem.
 
 
Ponadto stację dokującą odkurzacza możesz umieścić również na ścianie, dzięki czemu zaoszczędzisz miejsca w swoim mieszkaniu. Specjalna elektroszczotka, czyli końcówka z obracającym się wałkiem pozwala szybko i skutecznie zebrać sierść.

Zobacz, jak zadbać o perfekcyjną czystość nie tylko przed Świętami!

3. 
Czytnik e-booków

W Polsce było prowadzonych już mnóstwo akcji mających zachęcać do częstego i regularnego czytania. Niestety nie przyczyniły się do znacznego wzrostu zainteresowania książkami. Zastanawiałeś się, dlaczego? Może to nie kwestia niechęci do długiego tekstu, lecz do… grubych tomów?
 

Zobacz czytniki e-booków w RTV Euro AGD


Zamiast kupować kolejną książkę, podaruj bliskiej osobie czytnik e-booków. Sprzęt ten jest – w przeciwieństwie do wielu tomów – bardzo lekki i ma niewielkie rozmiary. Co więcej, w jednym urządzeniu zmieści się nawet kilkaset książek, zdjęć i plików PDF lub MOBI, wgrywanych do czytnika Kindle Amazon Kindle Paperwhite 3. Wybierając czytnik e-booków, zwróć uwagę na:

  • rozdzielczość – im większa, tym tekst będzie wyraźniej wyświetlany;
  • pamięć wbudowaną – w czytnikach z pamięcią 4 GB (np. InkBOOK 2) lub 8 GB (np. inkBOOK Prime);
  • podświetlenie ekranu – przyda się w trakcie podróży czy wieczornego odpoczynku na kanapie lub w łóżku.

 4Kamera 360º

Zdjęcia i filmy 4K nie są już żadną nowością. Dlatego jeśli planujesz kupić gadżet dla miłośnika fotografii, koniecznie wybierz dla niego kamerę 360º.

 

Zobacz kamery 360º w RTV Euro AGD


W przeciwieństwie do innych urządzeń rejestrujących obraz kamery 360º nagrywają wszystko to, co znajduje się z każdej strony obiektywu. Sprzęt ten będzie również przydatny, jeśli kiedyś Twój przyjaciel zechce zainwestować w okulary VR. Aby móc przenieść się do wirtualnej rzeczywistości, potrzebne są bowiem nie tylko okulary, lecz także kamera rejestrująca obszar pokoju i przetwarzająca go do gry.

5. Smartwatch lub opaska monitorująca

Pamiętasz, jak byłeś dzieckiem i na specjalne uroczystości dostawałeś od najbliższych zegarek? Choć nadal jest to bardzo elegancki prezent, coraz częściej zastępuje się go nowoczesnym smartwatchem.
 
Smartwatch od zwykłego zegarka różni się tym, że w niektórych sytuacjach może on zastępować smartfona. Wystarczy, że Twój przyjaciel połączy go ze swoim telefonem, a już po chwili będzie mógł słuchać na nim muzyki, napisać SMS-a czy nawet zadzwonić. Zastanawiasz się, w jakich sytuacjach przyda się smartwatch? Urządzenie to warto zabierać ze sobą na treningi. Dzięki specjalnym czujnikom może ono liczyć kroki, mierzyć puls i tempo poruszania się.

 

 Dla wszystkich lubiących bardziej klasyczny wygląd lub tych, którzy poznali już główne funkcje smartwatcha idealnym prezentem będzie smartwatch Samsung Gear Fit 2 Pro.

 

Praktycznym urządzeniem, które można zastosować zamiast zegarka i smatwatcha jest opaska monitorująca. Ten niewielki dodatek zakładany na rękę np. Polar Loop dostępny na RTV Euro AGD może mierzyć puls, liczyć spalane kalorie i pokonane kroki. Niektóre opaski mogą się także łączyć z internetem i za pomocą sygnału GPS wyznaczać lokalizację. Jest to bardzo ważne np. w trakcie treningu w górach.

Zobacz opaskę monitorujące 

 

Szukasz innych inspiracji na świąteczne upominki?
 


10
 gadżetów idealnych na prezent na pewno spodoba się niejednemu miłośnikowi nowych technologii. Jeśli jednak nie jesteś pewien, czy któryś z tych upominków przypadnie do gustu bliskiej Ci osobie, możesz wręczyć jej Kartę Podarunkową z Uśmiechem od RTV Euro AGD. Kartę tę doładujesz kwotą od 10 do nawet 10 tys. złotych, dzięki czemu obdarowana przez Ciebie osoba wybierze prezent, na jaki tylko ma ochotę. Co ważne, pieniądze na karcie może wykorzystać nie tylko w Święta, ale i przez cały rok.

 


100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link