Kontroler DJ jako prezent na święta dla chłopaka – polecane modele

Autor: Ola

Potrzebujesz pomysłu na prezent na święta dla chłopaka? Jeśli Twoja druga połówka chciałaby zostać DJ-em lub już próbuje swoich sił w tej dziedzinie, kontroler DJ pod choinką na pewno zrobi wrażenie na obdarowanym. Podpowiadamy, jaki model będzie najlepszy dla początkującego, a jaki dla bardziej zaawansowanego DJ-a.

Zbliżenie na konsolę DJ

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jaki sprzęt DJ dla początkujących wybrać na prezent,

- jaki kontroler DJ do 800 złotych wybrać,

- jaką konsolę DJ kupić do 1 000 zł,

- jaki sprzęt kupić jako prezent na święta dla DJ-a.

DJ tworzy muzykę na kontrolerze

Sprzęt DJ dla początkujących – co kupić na prezent?

Zastanawiasz się, jaki prezent na święta sprawić drugiej połówce? Jeśli Twój chłopak wspominał, że chciałby spróbować swoich sił w graniu, miksowaniu czy tworzeniu muzyki, konsola DJ dla początkujących na pewno go ucieszy. Kontrolery DJ łączą funkcje odtwarzacza i miksera, a w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem stanowią podstawowe wyposażenie każdego DJ-a. Z tego artykułu dowiesz się więcej na temat tego sprzętu.

Kupując kontroler DJ dla osoby, która nigdy nie miała styczności z tą dziedziną, nie warto przepłacać – nie wiesz, czy Twój chłopak złapie bakcyla, czy jednak stwierdzi, że to hobby nie dla niego. Dobrym wyborem będzie miniaturowy, domowy kontroler DJ Kruger & Matz KMDJ001 z próbną wersją oprogramowania Virtual DJ. Jest niewielki i nie kosztuje dużo, ale po podłączeniu do komputera daje możliwości porównywalne z pełnowymiarową konsolą – posiada dwa czułe Jog wheele, 6 potencjometrów do obsługi efektów oraz stosunkowo rozbudowaną sekcję miksowania. Dodatkowo jest wyposażony w dwupasmowy equalizer, crossfader oraz możliwość obsługi playlisty z poziomu konsoli. Wadą tego rozwiązania jest na pewno jedynie 30-dniowy dostęp do Virtual DJ – po tym okresie konieczne będzie wykupienie pełnej wersji programu. Kontroler nie posiada także złączy do podłączenia słuchawek oraz mikrofonu – dźwięk musi zostać przetworzony przez komputer.

Kruger & Matz KMDJ002 – kontroler DJ do 800 złotych

Jeżeli szukasz pomysłu na prezent na święta dla początkującego DJ-a, ale Twój budżet jest ograniczony, nie martw się – większość kontrolerów DJ ze średniej półki cenowej ma podobne możliwości. Wśród modeli do 800 złotych na uwagę zasługuje Kruger & Matz KMDJ002. Chociaż jest to jeden z tańszych kontrolerów na rynku, został wyposażony w liczne funkcje, które zadowolą nawet wprawnego DJ-a. Wbudowany mikser audio, trzypasmowy equalizer, wygodne, spore tarcze Jog, crossfader, loop z regulacją tempa, kontrola MIDI – wszystko to sprawia, że kontynuowanie przygody DJ-a będzie dla adresata prezentu bardzo satysfakcjonujące. Do kontrolera dołączone jest oprogramowanie Virtual DJ, które pozwala na płynną pracę i rozbudowywanie sprzętu o kolejne, współpracujące urządzenia.

Polecane kontrolery dj
  • 869 zł
  • 1 249 zł
  • 2 549 zł
  • 699 zł
  • 449 zł

Wielofunkcyjny kontroler DJ – Hercules Universal DJ

Innym kontrolerem DJ, którego zakup warto rozważyć, jest model Hercules Universal DJ. Cechą, która wyróżnia go na tle sprzętu z tej samej półki cenowej, jest wielofunkcyjność. Konsola działa w systemie oprogramowania DJUCED 40 i jest wyposażona w moduł Bluetooth. Dzięki temu kontroler DJ Hercules może pracować w trzech trybach:

w połączeniu z komputerem z zainstalowanym programem DJUCED 40,

na tablecie z aplikacją DJUCED App,

w trybie multi-screen – jednocześnie na komputerze i ekranie urządzenia mobilnego.

To wygodne rozwiązanie pozwala kreatywnie wykorzystać kontroler zarówno do miksowania utworów, grania podczas rodzinnych przyjęć, jak i dużych imprez klubowych.

Kontroler DJ Pioneer DDJ-SB3Kontroler Pioneer – profesjonalna konsola DJ

Jeśli szukasz prezentu świątecznego dla chłopaka, który od dawna próbuje swoich sił jako DJ, zakup profesjonalnego kontrolera DJ – jeśli mieści się w Twoim budżecie – może okazać się strzałem w dziesiątkę. Wybierz taki model, który jest wyposażony w większą liczbę ciekawych funkcji i pozwala DJ-owi na rozwój, na przykład przez rozbudowywanie wyposażenia.

Jaki kontroler DJ sprawdzi się najlepiej? Ze względu na możliwość rozbudowy warto wybrać model popularnej, cenionej marki – na przykład Pioneer DDJ-SB3. Jest to dwudeckowa konsola z wbudowanym mikserem audio, kompatybilna z oprogramowaniem Serato DJ Lite oraz Serato DJ Pro. Kontroler oferuje dźwięk w wysokiej rozdzielczości – 24 bit, co na pewno spodoba się wyrafinowanym DJ-om przykładającym dużą wagę do jakości.

Jeśli masz do dyspozycji większy budżet, możesz pokusić się o zakup zaawansowanego zestawu Pioneer – kontrolera DJ ze słuchawkami i kolumnami Pioneer DDJ-WeGO4-K + DM-40 + HDJ-700. Konsola wchodząca w skład kompletu to profesjonalny sprzęt pracujący w oparciu o programy Rekordbox DJ oraz Virtual DJ LE. Od modelu wymienionego wcześniej różni się także nietypowym układem, do którego na pewno trzeba się przyzwyczaić – przyciski efektów są rozlokowane wokół Jog decków, nie zaś, jak zazwyczaj, w górnej części kontrolera.

WSKAZÓWKA

Zanim kupisz sprzęt w prezencie dla osoby, która już pracuje na jakimś modelu konsoli DJ, sprawdź, jakiego oprogramowania używa do miksowania. W przeciwnym razie może się okazać, że programy nie są kompatybilne, a urządzenia nie będą ze sobą współpracować.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link