Dobre aplikacje na Android TV

Autor: Łukasz

Dlaczego Android TV cieszy się dużą popularnością i jakie aplikacje są najciekawsze? Mniej więcej takie pytania mogą chodzić po głowie osoby, która jest wstępnie zainteresowana tego typu rozwiązaniami. Smart TV nie jest jeszcze normą w każdym domu, lecz coraz więcej osób zaczyna używać tych technologicznych nowinek. Warto zatem poznać podstawowe informacje na te tematy. Czym jest Smart TV oraz Android TV, a także jakie aplikacje mogą się okazać najbardziej przydatne?

Aplikacje i programy telewizyjne na ekranie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. co to jest Android TV
  2. jakie aplikacje na Android TV są dobre

Co to jest Android TV?

Smart TV i aplikacje

Zdecydowanie warto dowiedzieć się czegoś o Android TV i tych aplikacjach do niego, które są dobre i ciekawe. Jednak nie każdy śledzi te tematy i najlepiej zacząć od podstaw. Szybki postęp oraz idący za tym komfort w codziennym życiu można pokazać w łatwy sposób między innymi na przykładzie telewizorów. Kiedyś oglądanie czarno-białego obrazu było luksusem, więc gdyby się nad tym zastanowić, niesamowite okazuje się to, jak daleko zaszły oczekiwania wobec współczesnych telewizorów. Normą jest nie tylko obraz w kolorze, lecz także jak najwyższa jakość, wyrażana choćby rozdzielczością. Dziś królują: 720p (HD), 1080p (Full HD), 1440p (Quad HD), a nawet 2160p (Ultra HD) i wyżej. Co więcej, ludzie pragną maksymalnej wygody w oglądaniu swoich ulubionych filmów i seriali. Powszechne więc stały się też usługi, które pozwalają na rozrywkę przed ekranem wtedy, kiedy akurat komuś przyjdzie na to ochota. Oczywiście nie ma w tym niczego dziwnego, po prostu warto podkreślić, że Smart TV i usługi VoD to nowy standard.

Zwykły TV nie ma tego, co Smart TV, ale czym właściwie wyróżnia się wspomniany telewizor typu Smart? Jest to urządzenie, które pozwala nie tylko odbierać sygnał telewizyjny, lecz dodatkowo może łączyć się z internetem i umożliwia korzystanie z wielu przydatnych aplikacji. Skoro wyjaśniliśmy sobie przewagę Smart TV nad zwykłym telewizorem, to przejdźmy jeszcze do tego, czym jest Android TV. To nic innego, jak system operacyjny, który doskonale się sprawdza właśnie w inteligentnych telewizorach. Niemal wszyscy znają system Android na smartfony. Android TV także jest systemem operacyjnym, ale stworzono go z myślą o funkcjonowaniu na Smart TV. Rozwiązanie to jest lubiane przez wielu ludzi, ponieważ oferuje wygodę i funkcjonalność.

  • 749 zł
  • 229 zł
  • 1 049 zł
  • 219 zł
  • 339 zł

Android TV – dobre aplikacje

Oglądanie filmu na Android TV

Jakie aplikacje będą ciekawe i przydatne dla użytkowników Android TV? Jeżeli dokonaliśmy zakupu Smart TV, to z pewnością będziemy zainteresowani opcją oglądania filmów wtedy, kiedy akurat mamy na to czas. Do tego idealny będzie Netflix. Pobierając tę aplikację, uzyskamy możliwość oglądania bardzo wielu seriali i filmów. Sporo osób dobrze zna usługi tej internetowej wypożyczalni na abonament lub po prostu usługodawcy VoD (Video on Demand, czyli w języku polskim „wideo na życzenie”). Trzeba podkreślić, że cechą charakterystyczną tego przedsiębiorstwa jest również to, że samodzielnie realizuje swoje własne produkcje. W związku z tym Netflix to platforma, która ma wyłączność do takich seriali, jak na przykład: Stranger Things, Mindhunter czy Wiedźmin.

Aplikacja Ipla to z kolei świetny sposób na dostęp do interesujących kanałów. Znajdziemy tu zarówno cenną wiedzę zapewnianą chociażby przez National Geographic czy Discovery Channel, jak i rozrywkę w postaci wydarzeń sportowych. Na ten drugi rodzaj kanałów składają się na przykład Eurosport czy Extreme Sports Channel, choć oczywiście jest tego znacznie więcej. Nie brakuje też dostępu do filmów, seriali czy muzyki. Można powiedzieć, że Ipla to swego rodzaju pełny pakiet rozrywkowy dla całej rodziny.

Bardzo ważne będzie podkreślenie również tego, że Android TV nie ogranicza się wyłącznie do jednego rodzaju aplikacji spod znaku VoD. Jeżeli mamy taką potrzebę, możemy na przykład zainteresować się czymś z zakresu social media. Facebook udostępnia aplikację na Android TV, która służy do przeglądania filmików umieszczanych w tym serwisie społecznościowym. Innymi słowy, staje się to łatwym sposobem na przeglądanie wideo z Facebooka za pośrednictwem naszego Smart TV. Możemy też poszukać czegoś do słuchania stacji radiowych. Doskonałym przykładem jest Radioline, czyli aplikacja stworzona dokładnie z myślą o tym, żeby jej użytkownicy mogli odtwarzać wspomniane stacje radiowe na swoich Smart TV. Innym przydatnym rodzajem aplikacji jest dostęp do zawartości tworzonej przez ludzi streamujących rozgrywki z gier komputerowych (gameplay). Oczywiście nie każdy ma taką potrzebę, lecz gdyby ktoś chciał, wtedy bez problemu pobierze aplikację Twitch i zabierze się za oglądanie livestreamów. Warto pamiętać też o YouTubie, niezwykle popularnej platformie z dużą ilością filmików tworzonych przez zwykłych ludzi oraz profesjonalistów.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów