Prezenty na 20 rocznicę ślubu – jak wybrać?

Autor: Kinga

Prezenty na 20. rocznicę ślubu to dość trudna kwestia. Mogą one różnić się w zależności od tego, czy wręczamy coś rodzinie, znajomym lub swojej drugiej połówce. Zebraliśmy kilka najciekawszych propozycji, które świetnie sprawdzą się na taką okazję. Wybór zależy oczywiście w dużej mierze od osobistych preferencji oraz dostępnego budżetu. W poradniku znajdziemy jednak takie prezenty na 20. rocznicę ślubu, które dostarczą wiele radości. Sprawdź nasze zestawienie!

Zobacz także: Karta prezentowa

Prezent na 20. rocznicę ślubu – Propozycja nr 1 – Smartwatch

Obecnie producenci inteligentnych zegarków implementują szereg funkcji, które zapewniają nie tylko wygodę, ale także pozwalają w pewnym stopniu zadbać o zdrowie użytkownika. Prezenty na 20. rocznicę ślubu powinny być przede wszystkim praktyczne. Smartwatch możemy nosić cały czas – podczas pracy, odpoczynku, a nawet pod prysznicem. Bardzo dużą zaletę takiego sprzętu stanowi stały monitoring pulsu, przebytych kroków oraz jakości snu. Tego typu prezent sprawi wiele radości – zarówno wtedy, gdy wręczymy go znajomym, jak i rodzinie.

Smartwatche mogą na bieżąco wyświetlać powiadomienia z naszego smartfona. W ten sposób użytkownik nie musi sięgać po telefon tak często. Dodatkową zaletą bezprzewodowej łączności inteligentnych zegarków jest podgląd statystyk w dostarczonej przez producenta aplikacji. Dzięki temu da się szybko sprawdzić jakość snu w ciągu ostatniego tygodnia, ilość treningów lub liczbę spalonych kalorii. Będzie to świetny prezent na 20. rocznicę ślubu dla męża, zwłaszcza jeśli uprawia on jakąś formę aktywności fizycznej.

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:

Niektóre modele inteligentnych zegarków są wyposażone również w kilka dodatkowych funkcji. Przykładowo moduł NFC pozwala płacić zbliżeniowo za pomocą smartwatcha – bez konieczności wyciągania karty kredytowej, gotówki lub telefonu. Na rynku znajdziemy wiele ciekawych rozwiązań, które charakteryzują się różnym designem. Prezenty na 20. rocznicę ślubu w postaci inteligentnych zegarków można bez problemu dawać tak mężczyznom, jak i kobietom.

 • 369 zł
 • 439 zł
 • 1 299 zł
 • 379 zł
 • 459 zł

Prezent na 20. rocznicę ślubu – Propozycja nr 2 – Ekspres ciśnieniowy

Ekspres ciśnieniowy pozwoli odprężyć się po ciężkim dniu oraz po prostu posiada wiele zalet. Dzięki tym urządzeniom w szybki i stosunkowo łatwy sposób stworzymy bardzo smaczną kawę. To znakomita opcja na prezent na 20. rocznicę ślubu dla rodziców lub znajomych. Na rynku znajdziemy szereg ciekawych rozwiązań, które różnią się między sobą niektórymi parametrami. Jeśli zamierzamy zakupić sprzęt z wyższej półki, pamiętajmy, że cena może sięgać nawet kilku tysięcy złotych.

Przed zakupem przyda się wiedza o tym, czym się kierować przy wyborze ekspresów ciśnieniowych. Powinniśmy zwrócić uwagę między innymi na typ danego urządzenia. Wiele zależy od osobistych preferencji oraz umiejętności korzystania z takiego sprzętu. Najprostsze w użytkowaniu, oraz zwykle mające najwięcej opcji, są ekspresy automatyczne. Poza tym trzeba zwrócić uwagę na to, czy dany model posiada wbudowany młynek. Ekspresy, które są już fabrycznie w niego wyposażone, zapewniają większą wygodę i nie musimy wtedy kupować dodatkowych akcesoriów.

Co jeszcze wypadałoby wziąć pod uwagę przy wyborze tego typu prezentu na 20. rocznicę ślubu? Oczywiście różne ekspresy ciśnieniowe mają określoną gamę napojów, które możemy za ich pomocą robić. Należy sprawdzić to przed zakupem, aby dany model spełniał wszystkie oczekiwania. Ponadto warto wziąć pod uwagę ciśnienie i moc urządzenia, ponieważ są to dość istotne parametry, gdy zamierzamy pić bardziej skomplikowane napoje, takie jak caffe latte lub latte macchiato. Bardzo istotna jest również marka urządzenia. Najlepiej wybierać sprzęt od uznanego producenta z dobrymi opiniami. W ten sposób otrzymujemy gwarancję co do jakości oraz żywotności urządzenia. Obecnie najlepsze marki ekspresów ciśnieniowych to przede wszystkim: DeLonghi, Philips i Siemens.

Sprawdż także inne nasze propozycje na:

Dlaczego dobrze kupować taki sprzęt jako prezent na 20. rocznicę ślubu? Dlatego, że sprawdzi się on świetnie nawet wtedy, gdy w domu znajduje się więcej osób lubiących kawę i podobne napoje. Możemy bez problemu wykorzystywać go na co dzień, a często staje się wręcz stałym elementem poranka czy popołudnia. Taki prezent na 20. rocznicę ślubu dostarczy wiele radości oraz będzie na pewno niesamowicie przydatny.

 • 699 zł
 • 2 499 zł
 • 699 zł
 • 11 499 zł
 • 2 999 zł

Prezent na 20. rocznicę ślubu – Propozycja nr 3 – Oczyszczacz powietrza

Oczyszczacz powietrza pozwala w dużym stopniu zadbać o zdrowie swoje i innych w najbliższym otoczeniu. Jego zadaniem jest usuwanie niepożądanych elementów z mieszkania oraz niwelowanie nieprzyjemnych zapachów. Jeśli chodzi o tego typu prezent na 20. rocznicę ślubu, to należy zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia, w którym urządzenie ma działać. To właśnie od tego zależy w dużej mierze wybór odpowiedniego modelu. Każdy z nich jest w stanie obsłużyć określoną powierzchnię – co zwykle znajdziemy w informacjach podanych przez producenta.

Działanie oczyszczacza powietrza wiąże się z pewnym poziomem hałasu. Najlepiej wybierać urządzenia, które charakteryzują się wysoką wydajnością przy stosunkowo cichym generowanym dźwięku. Najważniejszym zadaniem sprzętu jest oczywiście ulepszanie jakości powietrza w mieszkaniu. Wybierając takie prezenty na 20. rocznicę ślubu, musimy zwrócić uwagę na rodzaje zastosowanych filtrów oraz zaimplementowane przez producenta technologie. Najlepsze modele oferują 4-stopniową filtrację. W ten sposób usuwane są drobne zanieczyszczenia oraz większe elementy. Ponadto powietrze jest dodatkowo nawilżane, a nieprzyjemne zapachy zostają usunięte.

Warto także zwrócić uwagę na tryby pracy, jakie udostępnia producent. Jeśli mają to być prezenty na 20. rocznicę ślubu dla rodziców lub starszych osób, to trzeba sprawdzić, czy urządzenie oferuje automatyczne działanie. Niektóre rozwiązania są dość skomplikowane, co może utrudniać korzystanie z nich, gdy użytkownik nie ma stosownej wiedzy. W oczyszczaczach powietrza mamy też specjalne czujniki, aby na bieżąco monitorować warunki pomieszczenia. Im jest ich więcej, tym lepiej, ponieważ urządzenie może w większym stopniu dostosować jakość powietrza do najlepszego poziomu. Z dobrodziejstwa tego sprzętu mogą korzystać wszyscy domownicy jednocześnie. Jeśli zastanawiamy się, jaki prezent na 20. rocznicę ślubu dla znajomych lub rodziców kupić, to oczyszczacz powietrza będzie idealnym wyborem.

 • 515 zł
 • 1 699 zł
 • 999 zł
 • 2 379 zł
 • 699 zł

Prezent na 20. rocznicę ślubu – Propozycja nr 4 – Kino domowe

W przypadku kina domowego jako prezentu na 20. rocznicę ślubu trzeba dysponować sporym budżetem. Aczkolwiek sprawdzi się ono w tej roli znakomicie. Dobry zestaw kina domowego oferuje niesamowite brzmienie zarówno podczas słuchania muzyki, jak i oglądania filmów. Gdy z niego korzystamy, pojawia się charakterystyczny efekt przestrzenności dźwięku, znany z kinowych sal. Dostarcza to zupełnie nowych wrażeń, przez co czas spędzony przed telewizorem staje się znacznie przyjemniejszy. Jakie kino domowe wybrać, jeśli chodzi o prezent na 20. rocznicę ślubu? Najlepiej korzystać z oferty uznanych producentów z dobrymi opiniami, takich jak: Sony, Yamaha czy Denon. Jest to swoista gwarancja co do jakości oraz żywotności urządzenia.

Na rynku znajdziemy kilka konfiguracji zestawów kina domowego. Dzielimy je w zależności od poziomu rozbudowania. Najpopularniejsze rozwiązania to: 2.1, 3.1, 5.1 oraz 7.1. Pierwsza liczba oznacza tutaj liczbę głośników, natomiast druga – subwooferów. Im bardziej zaawansowany zestaw wybieramy, tym zwykle lepszy efekt przestrzenności możemy uzyskać – oczywiście pod warunkiem odpowiedniego rozstawienia urządzeń w danym pomieszczeniu. Na uwagę zasługuje także ogólna moc wyjściowa zestawu. Decyduje to między innymi o maksymalnej głośności kina domowego. Producenci często implementują szereg dodatkowych funkcji, aby korzystanie ze sprzętu było jeszcze wygodniejsze.

Jeśli chodzi o takie prezenty na 20. rocznicę ślubu dla znajomych lub rodziny, to warto zwrócić uwagę na łączność bezprzewodową. W większości urządzeń znajdziemy przede wszystkim moduły: Wi-Fi, DLNA, Bluetooth, a czasem też NFC. Możemy więc w prosty sposób połączyć się ze smartfonem i właśnie z jego poziomu sterować naszym zestawem, a nawet odtwarzać dowolne utwory muzyczne lub wideo.

Prezent na 20. rocznicę ślubu – Propozycja nr 5 – Smartfon

Smartfon to nieodłączne urządzenie, które większość z nas posiada zawsze przy sobie. Telefony świetnie sprawdzą się także jako prezenty na 20. rocznicę ślubu. Bez problemu znajdziemy modele przeznaczone zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn. Dodatkowo mamy tutaj pewność, że taki upominek będzie wykorzystywany przez długi czas. Producenci smartfonów ciągle udostępniają nowe rozwiązania różniące się parametrami, designem oraz oferowanymi funkcjami. Wybór odpowiedniego urządzenia zależy tutaj w dużej mierze od osobistych preferencji i dostępnego budżetu.

Jeśli chodzi o prezenty na 20. rocznicę ślubu, to powinniśmy zadbać o to, aby dany smartfon był wyposażony w duży, czytelny ekran. Większość urządzeń obecnie posiada tę cechę, jednak tańsze modele często oferują stosunkowo niską rozdzielczość lub mają szerokie, mało estetyczne ramki. Dodatkowo należy zadbać o porządny aparat, który robi doskonałe zdjęcia oraz wideo. Producenci obecnie implementują bardzo dobre obiektywy – mogą one bez problemu wykonywać fotografie w rozdzielczości nawet 4K. Podobnie wygląda to w kwestii tworzenia filmów. Przed zakupem warto sprawdzić, czy dany smartfon został wyposażony w stabilizację. Dzięki temu zdjęcia oraz wideo będą wyglądać znacznie lepiej.

Oczywiście wydajne działanie smartfona zależy również od wykorzystanych parametrów. Jakie prezenty na 20. rocznicę ślubu wybrać, jeśli chodzi o telefony? Propozycji jest wiele, przy czym najlepiej zwrócić uwagę na modele od Samsunga, Xiaomi oraz Apple. W ten sposób bez problemu znajdziemy idealny sprzęt do wręczenia bliskim.

 • 1 299 zł
 • 1 599 zł
 • 769 zł
 • 799 zł
 • 229 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link