Wybieramy najlepszy odkurzacz automatyczny do 2000 zł

Autor: Mariusz

Odkurzacz automatyczny to niewielki robot sprzątający, który doskonale poradzi sobie z różnym rodzajem zabrudzeń. Jego zaletami są efektywność, cicha praca, wydajność i, co najważniejsze, to, że sprząta sam. Porusza się on dzięki akumulatorowi, a my możemy sterować urządzeniem za pomocą aplikacji lub pilota. Dobrej jakości odkurzacz nie musi też być drogi. Sprawdź ranking urządzeń do 2000 zł.

Odkurzacz automatyczny czyści podłogę drewnianą, w tle widok pokoju

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak wybrać odkurzacz automatyczny do 2000 zł
 2. jakie zalety ma odkurzacz automatyczny
 3. na jakie funkcje zwrócić uwagę przy wyborze

Zalety odkurzaczy automatycznych

Odkurzacz automatyczny czyści dywan, w tle kobieta leży na kanapie

Odkurzacz automatyczny to sprzęt mający wiele zalet. Zbiera kurz, doskonale radzi sobie z sierścią zwierząt, resztkami jedzenia czy plamami na gładkich powierzchniach. Z łatwością wyczyści zarówno panele czy podłogi drewniane, jak i dywan. A co najważniejsze, jest samodzielny i podczas sprzątania zupełnie nie potrzebuje ingerencji człowieka. Poza tym po zakończeniu czyszczenia sam wróci do bazy ładującej. Funkcjonalność odkurzacza automatycznego zależy od producenta i specyfikacji technicznej urządzenia. Dlatego przy wyborze konkretnego modelu należy zwrócić uwagę na kilka istotnych parametrów.

 • Pojemność zbiornika na odpady – producenci oferują roboty o różnej pojemności kosza. Jeśli chcemy zminimalizować nasz udział w jego pracy, powinniśmy wybrać sprzęt z dużym zbiornikiem, którego nie będziemy musieli opróżniać po każdym sprzątaniu.
 • Pokonywanie przeszkód – sprawne wjeżdżanie na gruby dywan czy pokonywanie kabli to umiejętność zaawansowanych robotów. Pokonywanie przeszkód to cecha, dzięki której robot dotrze do wszystkich zakamarków i powierzchni bez przerw w pracy.
 • Dodatkowe czujniki – czyli systemy wspomagające i doskonalące pracę robota. Warto wybrać sprzęt z czujnikiem brudu i uskoku podłoża.
 • Możliwość stworzenia nawigacji – to opcja dostępna również w tańszych modelach. Uporządkowany system pracy i wytyczona mapa sprzątania to ogromna zaleta, pozwalająca uniknąć chaotycznego poruszania się robota po mieszkaniu.
 • 1 849 zł
 • 1 199 zł
 • 957 zł
 • 1 949 zł

Odkurzacz automatyczny do 2000 zł – przegląd modeli

Zbliżenie na odkurzacz automatyczny na kafelkach, obok mały szary kot

Dobrej klasy odkurzacz automatyczny nie musi być drogi. Zaawansowany model z powodzeniem możemy kupić za 2000 zł. Przygotowaliśmy mały ranking tych urządzeń, których cena zaczyna się od 1000 zł.

 • Odkurzacz iRobot Roomba 604 to budżetowy model w atrakcyjnej cenie, oferujący 3-stopniowy system sprzątania. Dzięki ruchomej głowicy czyszczącej automatycznie dostosowuje się on do wymogów powierzchni. Nadaje się na parkiet, kafelki, dywan czy linoleum. Robot posiada optyczne czujniki brudu, które kierują go na najbardziej zabrudzone miejsca. Szczotki pracujące pod kątem sprawiają, że robot z łatwością czyści krawędzie i narożniki. Posiadacze pupili powinni zwrócić uwagę na model iRobot Roomba 675. To odkurzacz doskonale przystosowany do powierzchni mocno zanieczyszczonych włosami i sierścią zwierząt. Pojemność zbiornika 0,6 litra pozwala na kilkukrotne sprzątanie bez konieczności częstego opróżniania kosza. Dodatkową zaletą tego modelu jest wbudowany czujnik przeciw zaplątaniu się w kable oraz czujnik pokonywania przeszkód i uskoku podłoża. W tej półce cenowej na uwagę zasługuje też odkurzacz automatyczny iRobot Braava 390 Turbo. To model wyróżniający się bardzo długim czasem pracy – 240 minut po jednej serii ładowania. Posiada czujniki krawędzi i przeszkód. Czyści wszystkie rodzaje podłóg twardych. Robot został wyposażony w dwa tryby pracy: zamiatania na sucho i mopowania na mokro. Wyjątkowo cicha praca urządzenia pozwala na jego włączenie również w godzinach nocnych.
 • Odkurzacz iRobot Roomba 681 to zaawansowany model, który dostępny jest za niewiele ponad 1000 zł. Odkurzacz posiada 3-stopniowy system sprzątania na wszystkich powierzchniach, w tym dywanach. Dzięki zastosowanej technologii iAdapt robot swobodnie wjeżdża pod meble i dookoła nich, czyszcząc dokładnie każdą wolną powierzchnię. Odkurzacz można zaprogramować według własnych potrzeb częstotliwości sprzątania, a także da się wytyczyć mu drogę. Dzięki wirtualnej ścianie z wiązki promieni podczerwonych odkurzacz nie wjedzie w przestrzeń, której nie chcemy sprzątać. Dobrej jakości sprzęt za około 1500 zł oferuje firma Electrolux. Model Electrolux MotionSense ERV5210TG to zaawansowany odkurzacz umożliwiający zaprogramowanie jego pracy. Robot posiada czujniki przeszkód, uskoku podłoża, a także wirtualną ścianę, dzięki której wyznaczymy miejsca, których nie chcemy sprzątać. Odkurzacz automatycznie dobiera program czyszczenia, z łatwością pokonując przeszkody do 2,2 cm. Po zakończonej pracy sam wraca na stację dokującą.
 • Odkurzacz automatyczny iRobot Roomba 966 to model, w którym producent zadbał o wysokiej klasy zestaw czujników usprawniających sprzątanie: antykolizyjny, krawędzi, kurzu, odległości, kierunku ruchu, przeciw zaplątaniu się w kable, przeszkód, uskoku podłoża, wykrywający zabrudzone miejsca. Bardzo niski poziom hałasu pozwala na pracę robota również w godzinach nocnych. Model 966 został ponadto wyposażony w system nawigacji iAdapt 2.0, który pozwala na zaprogramowanie pełnej mapy kierunku sprzątania. Dodatkowo sprzęt posiada wysokiej klasy filtr przeciw roztoczom i alergenom.

Czy warto kupić odkurzacz automatyczny?

Odkurzacz automatyczny to sprzęt, którego zakup na pewno warto rozważyć, tym bardziej, że sprzęt możemy dostać w naprawdę atrakcyjnych cenach. Ten niewielki, bezprzewodowy robot będzie nieocenionym pomocnikiem przy sprzątaniu dużych powierzchni. Doskonale poradzi sobie z różnym stopniem zabrudzeń, nawet z wymagającą szczególnej dokładności sierścią zwierząt, co na pewno docenią właściciele czworonogów. Dzięki wbudowanym algorytmom ruchu odkurzacz po zakończeniu sprzątania sam trafi do stacji dokującej. Robot sprzątający świetnie sprawdzi się na płaskich podłogach, puszystych dywanach czy grubych wykładzinach. Aplikacja na smartfona pozwala zaprogramować urządzenie według własnych potrzeb. Co ważne, odkurzacz automatyczny nie rysuje podłóg, dlatego może być też używany do bardzo delikatnych i wymagających powierzchni. Praca robota jest cicha i stłumiona, więc może być używany również w godzinach nocnych.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów