Jak mądrze wybrać odkurzacz automatyczny do 1000 zł?

Autor: Marcin

Odkurzacz automatyczny do 1000 zł to dobry wybór dla zapracowanych osób, które nie mają czasu na sprzątanie, a jednocześnie nie chcą wydawać kroci na tego typu urządzenie. Taki gadżet pomoże w domowych porządkach, wyręczając w nich właścicieli.

Czarny odkurzacz na drewnianej podłodze

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czy kupno odkurzacza automatycznego do 1000 zł to dobry pomysł
  2. jakie cechy powinien mieć dobry odkurzacz automatyczny do 1000 zł
  3. jaki odkurzacz automatyczny do 1000 zł warto wybrać

Odkurzacz automatyczny do 1000 zł – czy warto go kupić?

Na pierwszym planie biały odkurzacz, w tle ojciec z córką

Osoby przywiązujące dużą wagę do porządków, ale niemające czasu na sprzątanie, bardzo często decydują się na odkurzacz automatyczny. Do 1000 zł można z powodzeniem kupić urządzenie, które świetnie zda egzamin i pomoże w utrzymaniu czystości w mieszkaniu. Modele w tej grupie cenowej to znakomita propozycja dla osób, które chcą skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń z podłóg. A jednocześnie nie zależy im na tym, aby urządzenie miało wiele rozbudowanych funkcji, takich jak np. tworzenie wirtualnej ściany (obecnej np. w droższym modelu Electrolux MotionSense ERV5210TG). Odkurzacz automatyczny do 1000 zł to sprzęt w dobrej cenie i doskonale spełniający swoją funkcję. Posiadając taki gadżet, możemy utrzymać pomieszczenia w nienagannej czystości bez wkładu naszej pracy. Oszczędzamy zatem nie tylko czas, ale i energię, nie wydając przy tym kroci. Słowem: taka inwestycja się opłaci!

W co powinien być wyposażony dobrej jakości odkurzacz automatyczny do 1000 zł?

Kupując odkurzacz automatyczny do 1000 zł, warto zwrócić uwagę na funkcjonalności, które będą kluczowe dla skuteczności sprzątania. Przede wszystkim należy upewnić się, czy dany model przystosowany jest tylko do czyszczenia powierzchni gładkich, takich jak parkiety, kafelki i linoleum, czy może także sprzątać dywany. Urządzeniem, które łączy obie te funkcjonalności jest np. iRobot Roomba 616. Kolejny istotny element to szczotki boczne ustawione pod właściwym kątem. Dzięki nim urządzenie będzie mogło efektywniej usuwać zanieczyszczenia nawet przy krawędziach, listwach przypodłogowych czy narożnikach. Zaletą dobrego odkurzacza do 1000 zł będzie też niewątpliwie cicha praca. Niska wartość emitowanych decybeli zapewnia większy komfort mieszkańcom. Ciche urządzenie nie będzie przeszkadzać domownikom. Krótki czas ładowania i długi czas pracy to kolejne parametry działające na korzyść kupna tego rodzaju urządzenia. Na koniec warto przyjrzeć się wbudowanym programom. Jednym z bardziej cenionych jest funkcja mopująca. Dzięki niej z podłogi zbierany jest nawet bardzo drobny pył. Odkurzaczem automatycznym do 1000 zł, w którym zastosowano takie rozwiązanie jest RAVEN EOA001 SmartCleaner. Dodatkowo obecna w nim wiązka podczerwieni zabezpieczy wskazane miejsce przed sprzątaniem, tworząc wirtualną ścianę.

Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań z pewnością docenią w urządzeniu możliwość jego zaprogramowania na konkretny czas. Będąc w biurze czy podróży, można włączyć tryb odkurzania, by na nasz powrót pomieszczenie zachwycało czystością. Taka funkcja przydaje się zwłaszcza wtedy, gdy szykuje się wizyta niezapowiedzianych gości. Dzięki modułowi WiFi sprzętem można sterować za pomocą smartfona.

  • 899 zł
  • 1 821 zł
  • 1 099 zł
  • 1 699 zł
  • 739 zł

Jakie modele odkurzaczy automatycznych do 1000 zł warto wziąć pod uwagę?

Pies siedzący na białym odkurzaczu

Odkurzacz automatyczny do 1000 zł to urządzenie, które nie ma wielu zaawansowanych funkcji, takich jak np. inteligentne mapowanie czy automatyczne opróżnianie worka. Próżno szukać w nim także takich rozwiązań, jak chociażby podwójny filtr czy pojemnik, który można myć pod bieżącą wodą. Jednak mimo to taki sprzęt świetnie spełni swoją podstawową funkcję.

Dla posiadaczy zwierząt idealnym rozwiązaniem będzie iRobot Roomba 675. Urządzenie to doskonale radzi sobie z sierścią, włosami i innego rodzaju zabrudzeniami. Co ciekawe, w tym modelu, dzięki aplikacji, da się zaprogramować odkurzanie nawet wtedy, gdy jesteśmy daleko od miejsca zamieszkania.

Dla osób, które pragną mieć nieskazitelnie czystą podłogę, godnym polecenia modelem będzie robot mopujący iRobot Braava 390 Turbo. Sprzęt ten wyposażony został w dwa tryby – zamiatania oraz czyszczenia na mokro. Sprytnie omija chodniki, dywany czy schody, a wbudowany system NorthStar działa niczym GPS, pomagając monitorować przestrzeń, która jest poddawana procesowi sprzątania. Model ten ma też zderzak z czujnikiem dotykowym, więc nie ma obawy, że uszkodzi meble. Plusem jest również jego cicha praca.

Ciekawym modelem jest także iRobot Roomba 604 – z ruchomą głowicą czyszczącą i opatentowaną technologią Dirt Detect, która przy pomocy optycznych i akustycznych czujników z łatwością odnajduje zabrudzone miejsca. System sprzątania w tym modelu jest 3-stopniowy. Dużym ułatwieniem jest fakt, że po skończonej pracy urządzenie automatycznie wraca do stacji dokującej, nie angażując do tego domowników.

20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
20% osób oceniło ten artykuł jako przydatny