Najczęściej opiniowane odkurzacze automatyczne

Autor: Irena

Odkurzenie całego mieszkania to zajęcie, które pochłania sporo czasu. Można jednak ułatwić sobie ten element życia. Jeśli masz dość walki o czystość podłóg i dywanów, pomyśl o zakupie odkurzacza automatycznego. Poniżej przedstawiamy 5 modeli cieszących się największym zainteresowaniem wśród naszych klientów.


Na co zwrócić uwagę przed zakupem odkurzacza automatycznego? Na jego rodzaj (automatyczny bądź robot mopujacy), na możliwość samodzielnego powrotu urządzenia do bazy oraz na funkcje - wirtualną ścianę oraz wirtualną latarnię. Nie można również zapomnieć o opiniach innych klientów. Zobacz TOP 5 najlepiej ocenianych odkurzaczy automatycznych.

1. iRobot Roomba 886


iRobot Roomba 886 to odkurzacz automatyczny, który świetnie sprawdzi się w większym mieszkaniu. Czas jego pracy bowiem wynosi 75 min, co umożliwia dokładne wyczyszczenie większej powierzchni.
Ponadto urządzenie ma specjalny moduł Wirtualnej Latarni, który pozwala robotowi kontrolować miejsca, w których sprzątał oraz miejsca, które jeszcze wymagają posprzątania. Dziewięć programów czyszczenia pozwala na dobór odpowiedniego trybu dopasowanego do Twoich potrzeb – jeśli chcesz możesz odkurzyć tylko jeden pokój.

Wybrane opinie na temat iRobot Roomba 886:

"Robot spełnia wymagania w zakresie sprzątania różnych rodzajów podłóg. Z każdym kolejnym sprzątaniem idzie mu to lepiej, a podłogi są jeszcze czystsze niż można by oczekiwać ;-) Łatwy w utrzymaniu (wygodna w opróżnianiu komora na brud) i obsłudze. Fajny cykl SPOT umożliwiający sprzątaniem w obrębie 1m2 (np. szczególnie zanieczyszczonej powierzchni lub miejsca, gdzie coś się pobrudziło/spadło/pokruszyło)".

"Roomba sprawdza się bardzo dobrze, zwłaszcza ze przy dwóch kotach sierści w domu było dość dużo. Dobrze radzi sobie zarówno z podłogą, kafelkami jak również wykładzina. Dywan z wysokim włosem jest dla nie wyzwaniem... nie zawsze się wdrapie. Dobrze zgarnia okruchy, żwirek z kuwety, kurz. Ogólnie jesteśmy bardzo zadowoleni. Uruchamiamy ją codziennie".

Zobacz odkurzacz irobot roomba 886
  • 1 199 zł
  • 799 zł
  • 999 zł
  • 1 199 zł
  • 2 299 zł

2. iRobot Roomba 980


iRobot Roomba 980 to jeden z bardziej wyspecjalizowanych modeli odkurzaczy automatycznych. Posiada on wiele funkcji, które znacznie ułatwią Ci posprzątanie dużego mieszkania. Urządzenie posprząta mieszkanie za Ciebie, a Ty w tym czasie będziesz mógł zająć się tym, co naprawdę lubisz.

Pośród najważniejszych funkcji iRobot Roomba 980 warto wymienić czujniki, które zapobiegają zaplątaniu urządzenia w kable, kolizjom czy upadkom odkurzacza. Tryb sprzątania Carpet Boost pozwala na dokładniejsze uprzątnięcie danej powierzchni, dzięki dopasowaniu mocy silnika do niej. Co więcej urządzenie możesz połączyć ze swoim smartfonem i zdalnie zarządzać pracą robota.

Najciekawsze opinie na temat iRobot Roomba 980:

"Świetny, sprząta całe mieszkanie i wraca na miejsce, jest praktycznie bezobsługowy, a w domu cały czas czysto. Sprząta, gdy nie ma mnie w domu, więc nawet mi nie przeszkadza. Przy dwóch kotach i nastolatce w domu to zbawienie! Polecam bardzo!!!".

"Jeszcze z żadnego urządzenia nie byłam tak zadowolona. Roomba sprząta naprzemiennie dół i górę domu. Czytałam opinie, że trzeba użyć raz na jakiś czas zwykłego odkurzacza, ale ja tego nie zauważyłam. Codziennie jest czyściutko. Jest w stanie wjechać pod kanapę i szafki kuchenne na nóżkach. Jesteśmy bardzo zadowoleni z zaoszczędzonego czasu. Zamiast odkurzać po śniadaniu wychodzę z dziećmi na spacer, a Roomba robi to za mnie. Polecam".

Zobacz odkurzacz irobot roomba 980

3. iRobot Roomba 616


iRobot Roomba 616 pozwala na sprawne posprzątanie brudu w 3 krokach, dzięki specjalnemu systemowi sprzątającemu, który składa się z systemowi szczotek – wirującej bocznej, która czyści zabrudzenia przy ścianach oraz dwóch przeciwbieżnych szczotek, które zbierają kurz do pojemnika na podobnej zasadzie jak szczotka i szufelka. Na komfort sprzątania wpływają także czujniki. Warto wśród nich wymienić czujnik, który uniemożliwia zaplątanie się odkurzacza w kable lub frędzle dywanów.

Opinie, które można przeczytać na temat iRobot Roomba 616:

"Odkurzacz idealny dla posiadaczy zwierząt, a to wiadomo że wieczna walka z sierścią i piaskiem. Teraz po prostu wychodząc do pracy włączam Roombę i na mój powrót jest czysto, nic nie trzeszczy mi pod stopami. Polecam".

"W 100% spełnił moje oczekiwania. W domu jest wyraźnie czyściej - wystarczy co drugi dzień włączyć Roombę. Jeździ i sprząta- choć na pierwszy rzut oka chaotycznie, ale systematyczność robi swoje. Bez problemu wjeżdża i odkurza krótkie dywany, shaggy omija i ok, ale cała reszta mieszkania 140m2, płytki jest odkurzona i o to mi chodziło. Polecam wszystkim jeszcze niezdecydowanym - za taką cenę warto dać sobie odrobinę spokoju".

Zobacz odkurzacz irobot roomba 616

4. iRobot Roomba 896


Robot odkurzający iRobot Roomba 896 poradzi sobie z brudem na każdym rodzaju podłóg. Technologia AeroForce oraz Dirt Detect 2 wykrywają najbardziej zabrudzone miejsca, chwytają oraz zbierają zanieczyszczenia z danej powierzchni. Podobnie jak w innych modelach iRobot, w Roombie 896 można także zaprogramować pracę robota, by odkurzał on mieszkanie w wybranych przez nas godzinach. 

Pomocna w tym zadaniu jest aplikacja iRobot HOME, dzięki której ustalisz pracę odkurzacza automatycznego z poziomu swojego smartfona. Co więcej raporty z aplikacji pokażą Ci dane na temat czasu, w jakim iRobot sprzątał wraz z miejscami, które wymagały szczególnego sprzątnięcia. 

Opinie naszych klientów na temat iRobot Roomba 896:

"Po rozpakowaniu robota i obejrzeniu tego jeżdżącego placka, trochę zwątpiłem w sens wydania 2,5 tysiąca... Wątpliwości trwały jeden dzień, do czasu wykonania przez roombę pierwszego, kompleksowego odkurzania 2 pokojowego mieszkania. Po zobaczeniu ilości kurzu, piasku, włosów, które znalazły się w pojemniku, wątpliwości ustąpiły natychmiast. Roomba sprząta świetnie, nigdy nie mieliśmy tak czysto w domu. Koniec z pękami kurzu w kątach mieszkania. Daje radę zarówno na twardych podłogach, jaki na dywanie, czy wykładzinie w dziecięcym pokoju. Serwis urządzenia jest banalny, zajmuje dosłownie minutę. Podsumowując. Nie żal ani jednej wydanej złotówki (choć robot mógłby być tańszy ;-)".

"Zastanawiałem się na zakupem Roomby bardzo długo. Przeglądałam testy, czytałem opinie. Zdecydowałem się i jestem zadowolony... Do regularnego odkurzania mieszkania... radzi sobie bardzo dobrze... możliwość programowania po Wifi jest wygodne, choć nie niezbędne. Odkurza skutecznie, nawet gdy wydaje się, że podloga czysta, po cyklu czyszczenia zadziwia ilość brudu, czy kurzu odnajdowanego w pojemniku odkurzacza. Niezdecydowanym, raz jeszcze, szczerze polecam...".

Zobacz odkurzacz irobot roomba 896

5. iRobot Braava 390 Turbo


Jeśli zależy Ci na odkurzaczu automatycznym, który szybko i efektywnie sprzątnie i umyje podłogi w Twoim mieszkaniu, to iRobot Braava 390 Turbo idealnie sprawdzi się w tym zadaniu. Odkurzacz ten został ponadto wyposażony w Technologię iAdapt, która jest systemem czujników oraz oprogramowania. iAdapt umożliwia iRobotowi odnajdywanie drogi w pomieszczeniach o różnym kształcie, a także odkładnie odkurzyć każdy punkt powierzchni. 
Co więcej tryb szybkiego sprzątania sprawdzi się w sytuacji, gdy nagle spodziewasz się gości i potrzebujesz sprawnie sprzątnąć otwartą przestrzeń. Dołączona stacja Turbo ładowania pozwala naładować urządzenie tylko w 2 godziny. Dodatkowo stacja jest idealnym miejscem, by przechowywać robota. 
 
Opinie naszych klientów o iRobot Braava 390 Turbo:
"Nabyłam droga kupna robota mopującego podłogi i naprawdę nie żałuje. Braava pracuje cicho - włączam ją w pokojach dzieci kiedy spią, a kiedy nie śpią bardzo lubią wpatrywać się w pracujący robocik. Sprząta dokładnie, zarówno w trybie na sucho jak i na mokro. Jedyny warunek - trzeba jej często używać. Jeśli chodzi o ściereczki oprócz firmowych używam również zwykłych z mikrofibry tylko dociętych do odpowiednich rozmiarów, też dają radę".

"Niby podłogę można przetrzeć samemu, ale cudownie, że jest urządzenie, które robi to za mnie. Trzeba trochę ogarnąć podłogę ze sprzętów, bo omijanie przeszkód wydłuża pracę robota, ale to kwestia organizacji. Samo uprzątnięcie podłogii z przeszkód i tak zajmuje mniej czasu niż papranie się ze ścierką czy mopem. No i jednak taki robot zajmuje mniej miejsca i jest łatwiejszy w konserwacji niż wiadro z mopem. Krótko mówiąc oszczędza miejsce i czas. No i ręce, bo ściereczki pierze się w pralce". 

 
 
Zaufaniem naszych klientów cieszą się również odkurzacze automatyczne takich marek jak Philips, HooverElectrolux oraz Neato Robotics.
 
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link