Kuchnia perfekcyjnie skrojona

Autor: Józef

Kuchnia to wyjątkowe miejsce w każdym domu – powinna być funkcjonalna, wygodna, ale przede wszystkim dopasowana do potrzeb użytkowników. Najnowsze trendy w aranżacji wnętrz odpowiadają potrzebom dnia codziennego. Coraz popularniejsze stają się nowocześnie urządzone kuchnie, w których wszystkie niezbędne sprzęty są łatwo dostępne, choć zgrabnie ukryte. AGD do zabudowy staje się obowiązkowym elementem wyposażenia.

W kuchennym wnętrzu nie ma miejsca na niepotrzebne sprzęty. Aranżacja przestrzeni powinna w pełni odpowiadać na potrzeby domowników oraz optymalnie wykorzystywać możliwości wnętrza. Ukrycie urządzeń w zabudowie sprawia, że każda kuchnia może stać się wymarzoną pracownią kulinarną, łączącą w sobie najwyższą funkcjonalność i trendy w projektowaniu wnętrz. 

Praktyczna, efektowna i elegancka

Wykorzystanie AGD do zabudowy  to modny i nowoczesny sposób aranżacji wnętrza, dzięki któremu możesz skomponować jednolitą, praktyczną i estetyczną kuchnię. Dobrze zaplanowana zabudowa ukryje chłodziarko-zamrażarkępiekarnikmikrofalę i inne niezbędne sprzęty. Pomieści wiele szafek, półek i wysuwanych szuflad. Schowane będą w niej kosze i carga, w których znajdą się produkty spożywcze, akcesoria, dodatki oraz wszystkie niezbędne podczas gotowania drobiazgi.

W poszukiwaniu przestrzeni

Od wielu lat widoczna jest tendencja do łączenia kuchni i jadalni z salonem. Stworzenie otwartej przestrzeni sprzyja wspólnemu spędzaniu czasu i integruje domowników. W tego typu pomieszczeniach warto ukryć chłodziarko-zamrażarkę i inne sprzęty w zabudowie. Jest to gwarancją utrzymania charakteru salonu na całej powierzchni pomieszczenia przy jednoczesnym zachowaniu funkcjonalności kuchni. Zgrabnie schowana za meblowym frontem chłodziarko-zamrażarka oraz pozostałe AGD nadal pełnić będą swoje funkcje, nie podkreślając jednak kuchennego charakteru wnętrza.      
 

Zobacz, jak wybrać lodówkę

Liczy się indywidualne podejście

Siła zabudowy tkwi w indywidualnym podejściu do każdego wnętrza. Dzięki niej możemy w pełni wykorzystać możliwości nawet najmniejszej kuchni, zapełniając wszystkie, nawet te pozornie trudne do zaaranżowania, zakamarki. Możliwość decydowania o każdej szufladzie, szafce czy półce sprawia, że zwolennicy zabudowy kuchennej cenią ją przede wszystkim za funkcjonalność. Nie bez znaczenia pozostają walory estetyczne – indywidualne wykończenia i starannie dobrane fronty są prawdziwą ozdobą kuchni. 
 

Zobacz, jak wybrać piekarnik

Czystość i higiena

Zabudowa sprzętów AGD to także gwarancja idealnej czystości. W zakamarkach za lodówką nie będą gromadzić się resztki jedzenia ani kurz gromadził się kurz i resztki jedzenia odpadki organiczne. Co więcej, zabudowane sprzęty nie rysują się ani nie ulegają żadnym urazom mechanicznym, wynikającym z codziennej eksploatacji, a dzięki rezygnacji z uchwytów zewnętrznych otrzymujemy jednolitą, łatwą do utrzymania w czystości, taflę.

Zasada złotego trójkąta

Jednym z założeń, którym warto się kierować projektując funkcjonalną kuchnię, jest zasada złotego trójkąta. Jego wierzchołkami są trzy najważniejsze urządzenia kuchenne: lodówka, zlewozmywak i kuchenka. Prawidłowo zaplanowany trójkąt otwiera królowa kuchni – lodówka. Tuż za nią powinna znajdować się strefa zlewozmywaka. Trzeci wierzchołek stanowi płyta kuchenna i piekarnik. Suma boków trójkąta powinna mieścić się w przedziale od 360 cm do 650 cm – sprawia to, że praca w kuchni jest wygodna. Warto również zaplanować umieszczenie blatu kuchennego tak, by znajdował się pomiędzy lodówką i zlewozmywakiem, co jest szczególnie istotne podczas wypakowywania zakupów i segregowania ich w lodówce. Takie rozmieszczenie sprzętów sprawi, że czas spędzony w kuchni będzie nie tylko efektywny, ale i przyjemny.           


Wybierz zlewozmywak i kup już teraz!


 
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link