Jak golić miejsca intymne, żeby nie mieć podrażnień? Porady i polecane produkty do przeprowadzenia zabiegu

Autor: Joanna

Skracanie owłosienia łonowego cieszy się szerokim gronem zwolenników. Aby dokładnie i prawidłowo ogolić miejsca intymne, nie powodując podrażnień i innych nieprzyjemnych objawów, warto wyposażyć się w odpowiednie narzędzia do strzyżenia oraz kosmetyki pielęgnacyjne. Poznaj bezpieczne zasady golenia.

elektryczna maszynka do golenia

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak golić miejsca intymne i pielęgnować skórę po zabiegu
  2. które narzędzia do strzyżenia polecane są dla mężczyzn, a które dla kobiet
  3. jak pielęgnować miejsca intymne po zabiegu golenia owłosienia łonowego

Jak golić miejsca intymne, żeby nie mieć podrażnień?

Maszynka do golenia jednorazowa z ostrzami w pianie

Aby ogolić miejsca intymne bez podrażnień, najważniejsze są odpowiednie narzędzia do strzyżenia, technika prowadzenia ostrzy, a także pielęgnacja skóry tuż po zabiegu oraz pomiędzy kolejnymi sesjami. Rynek oferuje szeroki wybór maszynek jednorazowych i golarek elektrycznych zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet. Urządzenia różnią się liczbą ostrzy, rodzajem zasilania, kształtem nasadek, ceną oraz dodatkami, takimi jak paski nawilżające czy chłodzące. Golenie miejsc intymnych maszynką jednorazową jest bezpieczne pod warunkiem przestrzegania kilku zasad. Przede wszystkim maszynka powinna mieć jak najwięcej ostrzy, co usprawni golenie i zmniejszy prawdopodobieństwo zacięcia. Ponadto ostrza nie mogą być stępione. Tępe noże mocniej przyciska się do ciała i łatwiej o skaleczenia. Aby golenie miejsc intymnych było komfortowe, przebiegało szybko, dokładnie i bez ryzyka podrażnień, warto zdecydować się na urządzenia elektryczne, które precyzyjnie ostrzygą twardszy i grubszy niż w innych częściach ciała zarost. Poza tym są one przeznaczone do pracy na sucho i mokro. Przykład stanowią Philips Series 5000 S5130/06 oraz Philips SatinShave HP6342/00. Bogaty asortyment golarek męskich pozwoli zaspokoić potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika. Z kolei szeroki wybór golarek damskich zapewnia bezbolesne skracanie owłosienia łonowego i w okolic bikini, bez ryzyka rozwinięcia się infekcji bakteryjnych czy pojawienia się wysypki i zaczerwienia.

Jak ogolić miejsca intymne męskie?

Bezpieczne i dokładne golenie męskich miejsc intymnych należy zacząć przede wszystkim od zmiękczenia skóry i zarostu. Zabieg można poprzedzić kąpielą lub peelingiem, bądź naoliwić zarost olejkiem zmiękczającym. Długie owłosienie warto również wstępnie skrócić przy pomocy nożyczek lub skorzystać z wysokiej jakości golarki elektrycznej z odpowiednimi nasadkami do każdej długości zarostu. Takiej jak chociażby Philips OneBlade ProQP6510/64, która umożliwia uzyskanie dowolnej długości włosów lub ogoli je całkowicie, jednocześnie chroniąc wrażliwą skórę. Golenie miejsc intymnych męskich przy pomocy golarek elektrycznych sprawia, że zaoszczędzimy czas spędzony na strzyżeniu, a także pieniądze wydawane na żele i pianki do golenia. Przykładowo Braun 9390CC pozwala skrócić zarost na sucho, a dzięki specjalnej folii OptiFoil maszynka wychwytuje i skraca wszystkie włosy, nawet rosnące w różnych kierunkach. Nowoczesne rozwiązania technologiczne pozwalają ustrzec ciało przed podrażnieniami, ale warto też prowadzić odpowiednio maszynkę. Na początek dobrze jest skrócić zarost, goląc ciało z włosem. Po uzyskaniu właściwej długości można dowolnie manewrować urządzeniem, aby dotrzeć do trudno dostępnych miejsc.

Polecane golarki damskie
  • 99 zł
  • 79,99 zł
  • 79,99 zł
  • 119,99 zł

Jak golić miejsca intymne bez podrażnień u kobiet?

Maszynka do golenia na różowym tle

Golenie stref intymnych u kobiet również powinno się rozpocząć od zmiękczenia zarostu. Jednak decydując się na peeling wzgórka łonowego, należy uważać, aby kosmetyk nie dostał się w okolice warg sromowych, gdyż może podrażnić śluzówkę. Golenie miejsc intymnych na zero przy pomocy maszynki jednorazowej trzeba rozpocząć od kilku podejść zgodnie z kierunkiem wzrostu włosów. W dalszym etapie golenia pełnej gładkości nadadzą ruchy w poprzek włosa oraz pod włos. Za każdym razem należy nałożyć nową warstwę pianki lub żelu do golenia. Bardziej komfortowym rozwiązaniem, niewymagającym przestrzegania kierunków oraz nakładania preparatów do golenia, będzie golarka elektryczna, np. Remington EP7070, przeznaczona do pracy na sucho, lub Philips Ladyshave BRL140/00, z wbudowanym trymerem, ruchomą głowicą i dodatkowymi nasadkami ułatwiającymi prowadzenie urządzenia po ciele i pozwalającymi ujędrnić skórę po zabiegu.

Pielęgnacja po zabiegu golenia

Samo golenie nie zawsze wystarczy, aby uchronić przed podrażnieniami. Po zabiegu należy właściwie zatroszczyć się o skórę. Warto nałożyć warstwę balsamu nawilżającego zawierającego witaminę E, aloes czy olejki z drzewa herbacianego. Powinno się unikać produktów z alkoholem. Można również wmasować kremy apteczne do higieny i pielęgnacji miejsc intymnych. Koniecznie trzeba dokładnie wyczyścić maszynkę z włosów i żelu do golenia, jeśli był użyty, lub umieścić urządzenie w specjalnej stacji czyszczącej, takiej jak Braun Series3 3050cc.

40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
40% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link