Data publikacji: 17 października 2018
Autor: Klaudia
ARTYKUŁ - PORADNIK

Chłodziarko-zamrażarka – wolnostojąca czy do zabudowy?

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Planujesz zakup nowej chłodziarko-zamrażarki? Do wyboru masz dwa zasadnicze modele – wolnostojące i przeznaczone do zabudowania płytą meblową. Który z nich wybrać? Zobacz, czym różnią się od siebie lodówki do zabudowy i klasyczne!

Chłodziarko-zamrażarka wolnostojąca

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- dlaczego warto wybrać wolnostojącą chłodziarko-zamrażarkę,

- jakie korzyści niesie za sobą wybór lodówki w zabudowie,

- który model wybrać – wolnostojący czy do zabudowy.

Wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka – zalety i wady

Smeg – chłodziarko-zamrażarka w stylu retroNiewątpliwą korzyścią z wyboru lodówki wolnostojącej jest to, że można ją ustawić niemalże wszędzie – bez względu na to, czy jest to miejsce tuż przy linii szafek czy też w zupełnie innej części pomieszczenia. Co ważne, łatwiej też wymienisz ją na nową – nie musisz bowiem wymieniać całej zabudowy, lecz po prostu stawiasz ją na miejscu starego sprzętu i korzystasz jak wcześniej.

Wybierając wolnostojącą chłodziarko-zamrażarkę, nie zyskasz za to efektu jednolitej przestrzeni – nie możesz jej bowiem zlicować z linią szafek. Nie oznacza to jednak, że takie rozwiązanie jest mniej estetyczne – wręcz przeciwnie! Wystarczy tylko, by lodówka nawiązywała kolorystycznie do pozostałych sprzętów AGD, a całość będzie się prezentować spójnie i ciekawie. Możesz również zdecydować się na lodówkę ze specjalnym akcentem – np. ten model z klamką w stylu retro – a wolnostojąca chłodziarko-zamrażarka urośnie do rangi nietuzinkowej dekoracji kuchni. Zobacz też pozostałe lodówki wolnostojące z naszego asortymentu.

WARTO WIEDZIEĆ

Lodówki wolnostojące zazwyczaj posiadają większą pojemność niż modele do zabudowy o takich samych wymiarach. Winę za to ponosi nieco odmienna konstrukcja lodówek do zabudowy, która niejako wymusza sposób ich montażu.

Co zyskasz, wybierając lodówkę w zabudowie?

Wybierając lodówkę przeznaczoną do zabudowy, nietrudno o stworzenie harmonijnego i estetycznego wystroju kuchni – wszystkie szafki oraz urządzenia AGD będą bowiem prezentować się dokładnie tak samo. To właśnie dlatego tak świetnie sprawdzają się w nowoczesnych kuchniach, utrzymanych w oszczędnym, minimalistycznym stylu. Minimalizm dotyczy tu najczęściej nie tylko samego wyglądu, lecz również zastosowanych funkcji dodatkowych – jest ich zazwyczaj mniej niż w przypadku lodówek wolnostojących.

Samo ulokowanie chłodziarko-zamrażarki do zabudowy w pomieszczeniu nie sprawi Ci trudności – jest bowiem dość podobne do modelu wolnostojącego. Musisz jedynie spełnić dwa warunki:
  • umieścić ją tuż przy linii szafek – meble i lodówka muszą znajdować się blisko siebie, by stworzyć spójną i jednolitą całość,
  • zadbać o wentylację tylnej części mebli – tylko wtedy urządzenie będzie mogło bezpiecznie oddawać wyprodukowane podczas pracy ciepło na zewnątrz (nie będzie się zatem przegrzewać).

UWAGA

Pamiętaj o tym, że korzystanie z lodówek w zabudowie niesie za sobą nieco wyższe ryzyko zaprószenia ognia w sytuacji, gdy dojdzie do spięcia w urządzeniu. Dlatego też tak istotne jest regularne sprawdzanie stanu technicznego chodziarko-zamrażarki – i jak najszybsze usuwanie nawet najmniejszych usterek.

Proponowane Towary:

Hotpoint-Ariston E4DG AAA X O3 <%– –%>
Amica FK299.2FTZXAA <%– –%>
Samsung RB29FERNCSS <%– –%>
Whirlpool WNF8 T3Z X H <%– –%>
Samsung RB31FDRNDSA <%– –%>

Lodówka w zabudowieKiedy lepiej sprawdzi się model wolnostojący, a kiedy do zabudowy?

Zastanawiasz się nad tym, którą chłodziarko-zamrażarkę wybrać do swojej kuchni? Wszystko zależy od tego, jaki efekt końcowy chcesz uzyskać i jak wygląda Twoje pomieszczenie. Jeśli urządzasz wnętrze utrzymane w minimalistycznym stylu, potrzebujesz nowoczesnej lodówki. Najlepiej sprawdzi się tu właśnie urządzenie do zabudowy. Jeśli jednak zależy Ci na tym, by kuchnia prezentowała się raczej klasycznie, postaw na model wolnostojący.

Koniecznie uwzględnij również wymiary swojego pomieszczenia. Pamiętaj o tym, że zabudowa zawsze zajmuje nieco więcej miejsca niż same urządzenia AGD. jeśli więc masz małą kuchnię, lepiej pozostań przy klasyce – aby niepotrzebnie nie zagracać i tak ograniczonej niewielkim metrażem przestrzeni.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat tego, czym AGD wolnostojące różni się od przeznaczonego do zabudowy? Ich porównanie znajdziesz w naszym artykule – zobacz!
 

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj
Zobacz inne porady dotyczące wyboru sprzętu
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij

Ostatnio

dodane artykuły

Jak wybrać ekran do projektora?

Przeczytaj poradnik wyboru ekranu do projektora, by podjąć właściwą decyzję.
Zobacz więcej   

Jaki subwoofer wybrać?

Zobacz, jaki subwoofer warto wybrać do domowego zestawu głośników!
Zobacz więcej   

Głośnik Bluetooth na imprezę – jaki wybrać?

Jaki głośnik Bluetooth na imprezę kupić? Zobacz polecane modele!
Zobacz więcej   

Znajdź nas