Sprzęt turystyczny. Jaki zestaw AGD zabrać ze sobą na wyjazd?

Autor: Asia

Spędzanie wolnego czasu na łonie natury już nie wiąże się z rezygnacją z ciepłych (lub zimnych) napoi albo naturalnego, zdrowego jedzenia. Minilodówka turystyczna czy kuchenka pozwolą cieszyć się świeżością przekąsek i potraw. Turystyczny sprzęt AGD zapewnia komfort podczas pobytu za miastem. Co jeszcze warto zabrać na wyjazd?

Lodówka turystyczna z wkładami chłodzącymi

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jaki sprzęt turystyczny AGD warto zabrać ze sobą na wyjazd za miasto
  2. jakie lodówki i kuchnie turystyczne cieszą się największym zaufaniem klientów
  3. na co zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu turystycznego AGD

Lodówka turystyczna – lider miłośników dalekich podróży

Lodówka turystyczna to jeden z niezbędnych i podstawowych urządzeń AGD każdego miłośnika wyjazdów na łono natury czy dalekich podróży samochodem. Produkt zapewni zarówno bezpieczne przewożenie, jak i przechowywanie żywności, która nie powinna być narażona na działanie wysokiej temperatury. Dodatkowo schłodzone artykuły, jak napoje, owoce, kanapki i słodkie przekąski, zachowają maksymalną świeżość, konsystencję i aromat, a także przyniosą orzeźwienie w upalne dni. Rynek oferuje szeroki wybór przenośnych lodówek. Dużym zainteresowaniem cieszy się elektryczna chłodziarka turystyczna Sencor SCM 3125 o pojemności 24 l, która utrzymuje temperaturę wewnątrz do 16°C poniżej temperatury otoczenia. Wyposażona jest w nalewak i kratkę odpływową oraz elastyczne kieszenie zewnętrzne i pas, dzięki czemu zapewnia pełen komfort przewożenia i chłodzenia artykułów spożywczych. Sympatię użytkowników zyskały sobie również lodówka turystyczna Ezetil E40M z teleskopowym uchwytem i kółkami, którą można sprawnie i bez wysiłku przewozić żywność, a także minilodówka turystyczna 12 V RAVEN ELT001 wyposażona w funkcje chłodzenia do 18°C poniżej temperatury otoczenia oraz podgrzewania nawet do 65°C. Urządzenie może być również zasilane w warunkach stacjonarnych po podłączeniu do gniazda domowej sieci energetycznej, bez obaw o nadmierne zużycie prądu. Ta elektryczna chłodziarka turystyczna należy do klasy energetycznej A++.

Polecane żelazka
  • 349 zł
  • 89,99 zł
  • 89 zł
  • 149 zł
  • 99,99 zł

Turystyczna kuchenka – nie tylko na biwak

Kuchenka turystyczna to nieoceniony sprzęt podczas pikników za miastem i biwaków pod namiotem. Urządzenia AGD do szykowania ciepłych posiłków różnią się rodzajem zasilania. Największym zainteresowaniem cieszą się tzw. gazówki turystyczne, których można używać bez względu na lokalizację. Aby korzystać z urządzenia na pieszych wędrówkach, wystarczy niewielki kartusz gwintowany, nabijany czy na klips. Kuchenka turystyczna na kartusze jest mała, ale kompaktowa i nie generuje dodatkowego obciążenia dla podróżników, a butle produkowane o różnych pojemnościach można nawet schować do naczyń stanowiących zestaw do gotowania. Natomiast na dłuższe pobyty polecana jest raczej kuchenka turystyczna na gaz, taka jak Smile KN-02/1K z dwoma palikami. Ma postać zamykanej walizki, przez co jest wyjątkowo wygodna podczas przemieszczania się. Gazówka może również znaleźć stałe miejsce w domowej kuchni. Do tego typu użytkowania przeznaczone jest urządzenie Ravason K-04TB. Palniki do kuchni turystycznej wykonane są z trwałego żeliwa, a ich liczba pozwala przygotować posiłek w czterech naczyniach jednocześnie. Urządzenie jest wydajne, a przy tym proste w obsłudze. Jest również łatwe w codziennym czyszczeniu. Coraz większą popularnością cieszy się kuchenka turystyczna na drewno, szczególnie wśród zwolenników ekostylu życia. Sprzęt turystyczny tego typu nie wymaga noszenia ze sobą paliwa – mogą nim być znalezione na miejscu biwakowania gałęzie i szyszki. Z kolei ponadczasowe i zawsze poszukiwane są elektryczne kuchenki turystyczne, które podobnie jak gazówki można wykorzystać nie tylko na kempingu.

Jaki sprzęt turystyczny warto zabrać na wakacje?

Wyjazdy turystyczne nie muszą się wiązać z wygniecionymi ubraniami wyjętymi z walizki czy pokaźnym zarostem. Producenci sprzętu AGD wychodzą naprzeciw wszystkim potrzebom dotyczącym pielęgnacji. Jednym z produktów zwiększających komfort wypoczynku jest żelazko turystyczne Roventa DA151. Mały, poręczny, lekki produkt z pionowym wyrzutem pary wygładzi wszelkie zagniecenia na ubraniach. Z kolei maszynka turystyczna do strzyżenia, taka jak Braun BT 3041 z zasilaniem akumulatorowo-sieciowym, może być wykorzystywana przez blisko 60 minut w dowolnym miejscu po uprzednim naładowaniu baterii. Dodatkowe nasadki do strzyżenia pozwolą przyciąć włosy nawet w uszach i nosie.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link