Jak wybrać i podłączyć słuchawki do komputera? Przegląd modeli

Autor: Adam

Chyba żaden zapalony gracz nie wyobraża sobie spędzania kilku godzin dziennie na graniu w gry bez wyposażenia swojego zestawu w słuchawki do komputera. Dzięki nim zabawa i komunikacja z innymi osobami jest zdecydowanie przyjemniejsza i zapewnia zdecydowanie lepszy wymiar rozrywki.

Słuchawki leżące na klawiaturze

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. dlaczego słuchawki do komputera są dla wielu osób niezbędne
 2. czym się kierować przy wyborze słuchawek do komputera
 3. jak podłączyć słuchawki do komputera

Niezbędny element zestawu

Słuchawki do komputera leżące obok monitora

Niezależnie od czynności, jakie z reguły użytkownicy wykonują przy komputerze, słuchawki są jednym z niezbędnych elementów całego zestawu komputerowego. Gracze mogą dzięki nim komunikować się z innymi osobami i jeszcze lepiej słyszeć wszystkie dźwięki. Pracownicy biurowi mają możliwość rozmawiania z klientami i brania udziału w konferencjach. Natomiast domowi użytkownicy często wykorzystują je do słuchania muzyki czy oglądania filmów.

Niewątpliwą zaletą przy podejmowaniu decyzji będzie fakt, że na rynku dostępnych jest mnóstwo rodzajów słuchawek do komputera i tak naprawdę w głównej mierze to od preferencji użytkownika zależy, które okażą się najlepsze. Zarówno rozwiązania przewodowe i bezprzewodowe, jak i modele nauszne i dokanałowe mają swoje zalety, które pojawiają się już podczas samego użytkowania.

Na co zwracać uwagę przy wyborze słuchawek do komputera?

 1. Platforma – w przypadku graczy, decyzja o wyborze musi być poparta tym, na jakiej platformie grają (PC, PS4 czy Mac). Niektóre modele słuchawek dedykowane są tylko pod jedną z nich, inne nadają się na wszystkie.
 2. Komfort – wielogodzinne granie lub używanie słuchawek do komputera podczas pracy biurowej wymaga upewnienia się, że są one nieinwazyjne i wygodne. Jest to kluczowy aspekt, a jednocześnie indywidualna kwestia gustu.
 3. Mikrofon – zarówno w przypadku graczy i komunikacji z innymi osobami, jak również podczas pracy biurowej, kluczowym elementem dobrych słuchawek do komputera może być mikrofon. Warto skupić się na jego specyfikacji, aby uniknąć szumów i zakłóceń.
 4. Trwałość wykonania – z założenia słuchawki są wykorzystywane często i przez długi czas. Jakość użytego do ich zaprojektowania materiału jest zatem niezwykle istotna.
 5. Jakość dźwięku – doskonały dźwięk jest „koniecznością”, jeśli chodzi o wybór odpowiedniego zestawu słuchawkowego do grania czy innych czynności. Możliwość odbierania funkcjonalnie interaktywnych dźwięków z gry i otoczenia jest absolutnie niezbędna do współzawodnictwa i gier domowych.
 6. Dostępność części zamiennych – długotrwała eksploatacja słuchawek do komputera może w pewnym momencie wymagać wymiany np. gumek, w przypadku słuchawek dokanałowych, czy pianki, przy modelu nausznym. Dostępność takich części u producenta czy w punkcie sprzedaży jest bardzo ważna.
 • 899 zł
 • 119 zł
 • 50,59 zł
 • 159 zł
 • 49,99 zł

Jakie słuchawki do komputera wybrać?

Słuchawki wiszące na ekranie laptopa

Wśród wszystkich słuchawek do komputera dla graczy, większą popularnością niewątpliwie cieszą się nauszne modele. Zapewniają one lepszą izolację od zewnętrznych dźwięków, a w dodatku są wygodniejsze, co w przypadku długotrwałego grania jest niezwykle istotne. Doskonałym wyborem będą przede wszystkim HyperX Cloud Alpha i SteelSeries Arctis 3 – dedykowane są one zwłaszcza osobom wrażliwym na pełnię i jakość dźwięku, wygodę użytkowania i bezproblemową komunikację z innymi graczami. Pełną kompatybilnością ze wszystkimi platformami (PC, Xbox One, PlayStation 4, PlayStation 3, tablet, smartfon) odznaczają się z kolei bezprzewodowe słuchawki SteelSeries Arctis 7, gwarantujące dodatkowo znakomitą głębię dochodzących dźwięków.

Gracze poszukujący jakościowych bezprzewodowych słuchawek do komputera powinni zwrócić swoją uwagę w stronę dwóch innych modeli. Chodzi o Razer Thresher 7.1, kompatybilne zarówno z PC, jak i konsolą PlayStation 4, a także Cooler Master MH670, przeznaczone również dla zapalonych wielbicieli Xboksa One.

Jak podłączyć słuchawki do komputera?

Jeśli wybór gracza padł na przewodowe słuchawki do komputera, proces ich podłączania jest niezwykle prosty. Wystarczy włożyć wtyk do odpowiedniego gniazda, a komputer automatycznie powinien je wykryć i zainstalować stosowne sterowniki. W przypadku, gdy komputer nie jest w stanie ich wykryć, niekiedy wymagana będzie samodzielna konfiguracja.

Jeżeli chodzi o bezprzewodowe słuchawki do komputera, proces ich parowania wymaga wykonania kilku nieskomplikowanych czynności.

 1. Wciśnij przycisk zasilania na słuchawkach do momentu, gdy zacznie migać dioda lub poczujesz lekkie wibracje.
 2. Znajdź w komputerze funkcję „Bluetooth".
 3. Wybierz opcję dodawania urządzenia z listy, która powinna się pokazać.
 4. Znajdź nazwę słuchawek i kliknij „Dalej".
 5. Postępuj zgodnie z instrukcjami przedstawionymi na ekranie.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów