Prezent dla chrzestnej – jak wybrać?

Autor: Joanna

Każdy lubi dostawać prezenty – a najbardziej dzieci. Jedną z osób, która bez wątpienia bardzo często obsypuje podarkami, jest matka chrzestna. Różne okazje – przede wszystkim urodziny i święta – to czas, gdy trzeba coś kupić chrześniakowi lub chrześnicy. Jednak dzieciństwo nie trwa wiecznie. Jaki prezent dla chrzestnej kupić, aby odwdzięczyć się w choćby niewielkim stopniu za upominki, które ona podarowała nam, gdy byliśmy dziećmi? To pytanie nie jest łatwe, ale postaramy się udzielić na nie odpowiedzi.

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla chrzestnej - Propozycja nr 1 – Żelazko

Nie ulega wątpliwości, że upominek nie powinien być byle jaki. W praktyce oznacza to, żebyśmy nie kupowali czegoś, co zostanie odstawione w kąt. Każdy z nas ma jakieś zbędne rzeczy, a takich raczej człowiek woli się pozbywać, aniżeli je przyjmować. Warto więc postawić na coś, co będzie miało walor użytkowy. Rzeczy nas otaczające możemy właściwie podzielić na dwie grupy. Pierwsza z nich to te, które sprawiają nam przyjemność, gdy na nie patrzymy, i które pełnią funkcję czysto estetyczną. Druga zaś zawiera takie, które mają za zadanie służyć nam w codziennym życiu oraz ułatwiać wykonywanie prac i obowiązków. Odpowiadając na pytanie, co wybrać na prezent dla chrzestnej, weźmiemy pod uwagę szczególnie te użytkowe aspekty. Proponujemy zatem takie upominki, które przydadzą się chrzestnej i będą jej przez dłuższy czas potrzebne. Co może w takim razie być dobrym prezentem dla chrzestnej? Oto nasze propozycje.

Prasowanie to czynność, bez której właściwie nie można się obejść. Ubrania, które się upierze, są dopiero częściowo przywrócone do wzorcowego stanu. Jak wiadomo bowiem, nikt dbający o swój wygląd nie założy pogiętej i pogniecionej odzieży. Jaki prezent dla chrzestnej może jej pomóc w utrzymywaniu ubrań w idealnej formie? Oczywiście żelazko. Dzięki nowemu sprzętowi do prasowania chrzestna będzie mogła efektywniej radzić sobie z ubraniami swoimi, a także tymi męża i dzieci. Nowoczesne żelazka to urządzenia o dużej mocy, wytwarzające parę bardzo szybko. Bez wątpienia do najbardziej podatnych na zgniecenia ubrań przyda się mocne żelazko z silnym dodatkowym uderzeniem pary. Urządzenia te mają również systemy antywapienne. Dzięki nim zanieczyszczenia i kamień nie wpływają negatywnie na pracę żelazka. Taki system przedłuża ponadto znacząco żywotność sprzętu i chroni go przed uszkodzeniem. Pozbywanie się kamienia jest konieczne do utrzymania żelazka w dobrym stanie, ale warto zauważyć, że niektóre modele są wyposażone w funkcję samooczyszczania. To bardzo duże ułatwienie, które sprawia, że para i zanieczyszczenia zostają automatycznie wyrzucone przez otwory w stopie żelazka. Skoro o stopie mowa, to najpopularniejsze są: stalowa, ceramiczna i aluminiowa.

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Można znaleźć też żelazka ze stopą stalowo-ceramiczną – taki sprzęt zapewni gładkość i lekkość prasowania. Dla chrześniaków i chrześnic rozważających, co wybrać na prezent dla chrzestnej, nasza propozycja będzie godna uwagi. Żelazko, np. RAVEN EZ002, jest bowiem nieodzowne w każdym domu i używane z dużą regularnością. Nowy model może ułatwić chrzestnej prostowanie ubrań. Warto zastanowić się nad zakupem sprzętu z funkcją automatycznego oszczędzania energii, ponieważ takie żelazko powinno być mniej prądożerne od większości modeli.

Polecane żelazka
 • 159,99 zł
 • 359 zł
 • 489 zł
 • 129 zł
 • 309 zł

Prezent dla chrzestnej - Propozycja nr 2 – Parownica

Parownica to również pomysłowy prezent dla chrzestnej. Dzięki niej można w sposób bardzo efektywny i drobiazgowy pozbyć się brudu. Do czego może się przydać taki sprzęt? Wiadomo, że najczęściej używane narzędzia do sprzątania w domu to odkurzacz oraz mop. Ten pierwszy odpowiada oczywiście za pozbywanie się śmieci, przede wszystkim z dywanów, a drugi służy do mycia podłóg. Parownica ma z mopem pewną cechę wspólną, bowiem ona również korzysta z wody. Różnica tkwi jednak w tym, że woda w zbiorniku jest doprowadzana do wrzenia, aby zamieniła się w parę wodną. Wysokie ciśnienie to bardzo efektywna metoda, dzięki której da się szybko i skutecznie pozbyć brudu nie tylko z podłogi, ale i z szyb. Na prezent dla chrzestnej warto kupić parownicę (np. RAVEN EPA001) z dużym zbiornikiem na wodę lub mop parowy, który jest o wiele lżejszy i ma mniejsze rozmiary. Wybór zależy od tego, jak duże są pomieszczenia, w których żyje chrzestna z rodziną. Jeśli często sprząta i jest to czynność czasochłonna i uciążliwa, najlepszym wyborem okaże się właśnie parownica. Ma ona bardzo dużą moc oraz pracuje pod ciśnieniem wystarczającym do szybkiego i skutecznego mycia nawet dużych powierzchni w krótkim czasie. A co najważniejsze – będzie to o wiele lepsze pozbywanie się zabrudzeń z podłogi aniżeli przy użyciu mopa.

 • 99,99 zł
 • 177,99 zł
 • 339 zł
 • 219 zł
 • 179 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla chrzestnej - Propozycja nr 3 – Zestaw garnków

A co na prezent dla chrzestnej, która zamiast sprzątania preferuje raczej gotowanie? Dobrym pomysłem będzie podarowanie jej kompletu nowych garnków. Większość kobiet spędza sporo czasu w kuchni, przygotowując posiłki. Jedną z metod ich przyrządzania jest oczywiście gotowanie. Garnków w każdym domu rzecz jasna nie brakuje, ale trzeba mieć na uwadze, że z czasem każde naczynie zyskuje ślady eksploatacji i nie są to niestety ślady pożądane. Z jednej strony dają negatywny efekt estetyczny, z drugiej zaś – mogą wpływać na smak potraw. Pomijając już te wady, musimy wspomnieć o tym, że arsenał gospodyni, jeśli chodzi o garnki i patelnie, powinien być jak najszerszy. Wynika to przede wszystkim z tego, że wręcz niemożliwe jest przygotowywanie wielu zróżnicowanych posiłków w zaledwie kilku naczyniach. Polecamy więc zdecydować się na zestaw garnków o zróżnicowanej pojemności. Niech znajdzie się w nim kilka mniejszych, np. garnek litrowy, półtoralitrowy czy dwulitrowy, ale także taki do zadań specjalnych, choćby o pojemności aż pięciu litrów. Nie zaszkodzi, a nawet jest wskazane, jeśli w komplecie obecny będzie rondel. To naczynie okaże się szczególnie przydatne dla chrzestnej podczas przygotowywania przez nią np. zup czy też do gotowania parówek. Czy jest jakiś wymóg jakości, jeśli chodzi o taki prezent dla chrzestnej? Warto, aby były one jak najlepsze, dlatego należy zdecydować się na zakup takich, które wewnętrzną powłokę mają wykonaną ze stali szlachetnej lub nierdzewnej. To niemal równoznaczne z gwarancją, że zestaw będzie w świetnym stanie wizualnym przez długi czas. Jeśli chrzestna korzysta z kuchni indukcyjnej, to trzeba wybrać garnki właśnie do niej przystosowane. Polecamy również kupić taki komplet, który da się włożyć do zmywarki. Wiadomo, że garnki mają pokaźne rozmiary, a ich mycie zajmuje sporo czasu, więc chrzestna będzie mogła uniknąć ręcznego zmywania. Ciekawą propozycją jest np. Tefal Duetto+ 10 elementów G719SA74.

Polecane garnki
 • 469 zł
 • 399 zł
 • 349 zł
 • 369 zł
 • 349 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla chrzestnej - Propozycja nr 4 – Lokówko-suszarka

Życie kobiety nie ogranicza się jednak do gotowania i sprzątania. Niejedna z nich ogromną wagę przywiązuje nie tylko do estetyki wokół siebie, ale przede wszystkim do tego, jak sama się prezentuje. Jaki prezent dla chrzestnej kupić, aby mogła go używać w regularnej pielęgnacji? Naszym zdaniem taki podarunek to lokówko-suszarka. Wiele kobiet używa do pielęgnacji włosów prostownicy, aby wyglądały one estetycznie. Ale są i takie, które nie chcą, aby włosy były zawsze proste. Loki kręci się szczególnie na różne uroczyste okazje, aby wyglądać inaczej niż zwykle. Można kupić zwykłą lokówkę, dzięki której będzie można zmienić swoją fryzurę na mocno pokręconą. Jednak ciekawszą opcją, którą można uznać za kombinację dwa w jednym, jest użycie lokówko-suszarki. Jak sama nazwa wskazuje, jest to urządzenie, które odgrywa rolę zarówno lokówki, jak i suszarki. Dlatego po skutecznym zakręceniu loków można błyskawicznie utrwalić fryzurę i sprawić, aby zyskała ona stabilną formę. Takie rozwiązanie jest niezwykle komfortowe, ponieważ nie będzie konieczne odłączanie jednego urządzenia i podłączanie drugiego – obydwa są zawarte w jednej małej maszynie. Lokówka i suszarka w jednym to również świetny pomysł na prezent dla chrzestnej. Niewątpliwie pozwoli na efektywne zakręcenie loków i wysuszenie przygotowanej fryzury. Przyda się zwłaszcza przed ważnymi imprezami. Wiadomo, że czas jest wtedy kluczowy i trzeba działać dokładnie, a jednocześnie szybko, ponieważ nie ma ani chwili do stracenia. Taki upominek jak np. Babyliss AS200E na pewno zadowoli chrzestną, która lubi eksperymentować z fryzurą i układać włosy w nietuzinkowy sposób.

Polecane lokówki
 • 129 zł
 • 219 zł
 • 139,99 zł
 • 189 zł
 • 199,99 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla chrzestnej - Propozycja nr 5 – Soundbar

Prezentem dla chrzestnej, który odbiega tematycznie od wcześniej proponowanych jest soundbar. Chrzestna ma rzecz jasna również czas wolny i może go wykorzystać na relaks. Bardzo często spotykaną formą odprężenia jest oglądanie filmów. Jak wiemy, każdy telewizor ma wbudowane głośniki. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę z tego, że nie oferują one zazwyczaj dużej mocy. Co za tym idzie – głośność i jakość dźwięku nigdy nie dorównują temu, co może zapewnić duży głośnik. Soundbar okaże się znakomitym pomysłem na prezent dla chrzestnej. Zwłaszcza takiej, która oglądając filmy, zwraca uwagę nie tylko na to, co widzi, ale w równym stopniu wytęża swój słuch. Soundbar da się zamontować pod telewizorem lub też nad nim, co sprawia, że nie będzie on zajmował dodatkowej przestrzeni i wkomponuje się w otoczenie. Moc oraz jakość dźwięku, którą zapewni, powinny zdecydowanie poprawić odbiór oglądanych filmów i programów telewizyjnych. Dzieje się tak dlatego, że zostanie uzyskany efekt dźwięku przestrzennego, który spowoduje o wiele lepsze i bardziej intensywne wrażenia słuchowe. Osoby, które myślą nad tym, jaki prezent dla chrzestnej kupić, a wiedzą, że lubi ona oglądać dużo filmów, powinny zdecydować się właśnie na wybór soundbara. Takiego jak np. Philips TAPB405/10 – okaże się on bardzo dobrym wzmocnieniem dźwięku z telewizora.

Prezent dla chrzestnej powinien być wyjątkowy, ponieważ to osoba, którą zwykle darzymy szczególnymi uczuciami. Warto podkreślić, że jest dla nas ważna i pamiętamy o niej przy każdej okazji.

 • 3 599 zł
 • 2 079 zł
 • 1 949 zł
 • 2 499 zł
 • 1 199 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link