Prezent dla cioci – jak wybrać?

Autor: Łukasz

Okazji do obdarowania bliskich osób mamy w roku wiele. Są przecież nie tylko urodziny czy imieniny, ale także święta czy różne rocznice. Prezenty wręczamy nie tylko najbliższym, rodzicom, żonie lub mężowi, dzieciom czy dziadkom, ale także znajomym. Nie można jednak zapominać o tych członkach rodziny, którzy nie są może w ścisłym gronie najbliższych osób, ale jednak często się z nimi widujemy. Bez wątpienia należą do nich ciocie i wujkowie. Co można kupić na prezent dla cioci, aby był to podarunek przyjęty przez nią z zadowoleniem?

Zobacz także: Karta podarunkowa

Prezent dla cioci – Propozycja nr 1 – Wypiekacz do chleba

Dla osób, które nie wiedzą, co wybrać na prezent dla cioci, mamy pierwszą podpowiedź. Nie ma nic bardziej powszedniego niż chleb. Jednak chleb, który dziś konsumujemy, bywa różnej jakości. Wiele osób decyduje się na samodzielne wypiekanie chleba w domu. Wartości odżywcze, a przede wszystkim walory smakowe znacznie przewyższają produkt, który możemy kupić w sklepie czy piekarni. Jednak – jak to się mówi – za jakość trzeba zapłacić i nawet niewielka porcja dobrego chleba to kilkukrotnie większy wydatek niż gorszej jakości wypiek produkowany na masową skalę. Jest jednak urządzenie, które pozwala samodzielnie piec chleb domowy – wypiekacz do chleba. To świetne rozwiązanie, jeśli ciocia przejawia zdolności kulinarne i przede wszystkim chce częstować swoich domowników i gości pysznym chlebem własnej roboty. Na co zwrócić uwagę podczas wyboru wypiekacza? Pierwsza kwestia to jego moc. Można spotkać na rynku urządzenia zróżnicowane pod tym względem. To, co na prezent dla cioci wybrać, zależy od tego, czy będzie ona piekła chleb okazjonalnie, czy też zamierza używać wypiekacza często. Jeśli wygrywa ta druga opcja, to warto zdecydować się na wypiekacz o dużej mocy, ponieważ będzie on w stanie pracować szybciej i dłużej działa bez przerw.

Zapoznaj się z naszymi pomysłami na:

Kolejna kwestia to pojemność formy. Jeśli rodzina je dużo pieczywa i często wybiera chleb w różnych porach dnia, aby się posilić, warto postawić na większą formę – będzie można dzięki temu wypiekać większe bochenki. Niektóre wypiekacze mogą piec nie tylko chleb, ale również bułki. Warto wspomnieć jeszcze o tym, że występują urządzenia wypiekające ciasto różnego rodzaju – słodkie, ale także na pizzę, więc jeśli w domu są miłośnicy tego włoskiego dania własnej roboty, to warto się zdecydować na wypiekacz z taką funkcją. Ciocia z zacięciem kulinarnym i rodziną, która lubuje się w jedzeniu pieczywa, bez wątpienia przyjmie ten dość nietypowy prezent z dużym zadowoleniem. Trafnym zakupem będzie np. RAVEN EWC001.

 • 699 zł
 • 349 zł
 • 599 zł
 • 419 zł
 • 639 zł

Prezent dla cioci – Propozycja nr 2 – Jajowar

Mamy kolejną sugestię, co na prezent dla cioci wybrać, aby jej praca w kuchni stała się wygodniejsza. Urządzenie, o którym pewnie wiele osób dotychczas nie słyszało, to jajowar. Jak sugeruje nazwa, jest to sprzęt do przygotowywania jajek. Nie od dziś wiadomo, że ugotowanie jajka na twardo lub na miękko nie jest tak prostą sprawą, jakby się mogło na pierwszy rzut oka wydawać. Działanie jajowara (np. modelu Unold 38610) opiera się na płycie grzewczej. Jajka wkłada się w specjalne zagłębienia, które następnie trzeba zalać wodą. To, ile wody zostanie wlane do jajowaru, ma kluczowe znaczenie, ponieważ zależy od tego, czy jajko wyjdzie na twardo, czy też na miękko. Dzięki jajowarowi nie zachodzi ryzyko pęknięcia skorupki, co przecież zdarza się, gdy przygotowujemy jajko w garnku. Minutniki, które jajowary mają wbudowane, pozwalają ugotować idealne jajka na miękko. Można znaleźć urządzenia, które przygotują jednocześnie dużą liczbę jajek – 6, 8 czy nawet 10. Większość jajowarów jest wykonana z niezwykle trwałego materiału, czyli stali nierdzewnej. Te niedrogie urządzenia mogą pomóc cioci w przygotowywaniu śniadań. Na niektóre okoliczności, np. Wielkanoc, będzie to znakomite wsparcie, aby jajka na uroczyste śniadanie wyglądały estetycznie. Dla osób, które zastanawiają się, jaki prezent dla cioci będzie niezbyt kosztowny, a jednocześnie pożyteczny, nasza propozycja może być warta głębszego rozważenia.

Polecane jajowary
 • 239 zł
 • 69,99 zł
 • 54,99 zł
 • 129,99 zł
 • 114,99 zł

Polecamy lekturę naszych poradników, z których dowiesz się jak wybrać:


Prezent dla cioci – Propozycja nr 3 – Maszynka do mielenia mięsa

Szukając prezentu dla cioci, warto się zastanowić, jakie potrawy są przez nią najczęściej przygotowywane. Większość rodzin nie potrafi sobie wyobrazić obiadu bez mięsa, a jednym z jego najczęstszych wariantów jest mięso mielone. Jakże częstym daniem są w porze obiadowej kotlety mielone. Aby je przygotować, trzeba najpierw mieć gotowe mięso. Można, rzecz jasna, iść na łatwiznę i kupić gotowe, ale klasyczne rozwiązanie to zmielenie go za pomocą maszynki. Dla tych, którzy nie wiedzą, jaką maszynkę na prezent dla cioci wybrać, przyda się kilka cennych porad. Pierwszy parametr to wydajność mielenia. Jak nietrudno się domyślić, informuje ona o tym, ile mięsa jest w stanie przez minutę przemielić urządzenie. Jeśli ciocia przygotowuje posiłki dla sporej liczby osób i często będzie mielić mięso, najlepsza będzie dla niej maszynka o dużej wydajności. Kolejna istotna rzecz to moc maszynki do mielenia mięsa. Tutaj zależność jest podobna. W przypadku sporadycznego użytkowania sprzętu nie jest konieczny wybór maszynki o dużej mocy, ale jeśli będzie ona wykorzystywana często, to warto postawić na taką o większej mocy, ponieważ wtedy będzie dłużej pracować bez spowolnień. Bardzo istotnym elementem maszynki do mielenia mięsa jest sitko, od którego zależy grubość zmielonego mięsa. Można wybierać spośród sitek małych, średnich i dużych. Za pomocą tych ostatnich można nawet zmielić mięso na kiełbasę. Warto wspomnieć, że maszynki do mięsa mogą służyć jeszcze do innych zadań, ponieważ w zestawie wielu urządzeń znajduje się wyciskarka do owoców. Dla osób chcących kupić coś użytecznego, proponujemy nową maszynka do mielenia mięsa Vesta EMG01. Świetnie sprawdzi się jako prezent dla cioci.

 • 209 zł
 • 405 zł
 • 279 zł
 • 249,99 zł
 • 399 zł

Sprawdż także inne nasze propozycje na:


Prezent dla cioci – Propozycja nr 4 – Dzbanek filtrujący

Naszym zdaniem takim niewielkim, ale pożytecznym prezentem dla cioci będzie dzbanek filtrujący. Każdy z nas składa się w większości z wody, a woda w czystej postaci powinna być wybierana do picia zamiast kawy, herbaty czy soków. Ta czysta postać jest często kluczowa. Wiele osób pije wodę z kranu, której jakość pozostawia wiele do życzenia, albo kupuje wodę butelkowaną. Oba rozwiązania mają minusy – w pierwszym przypadku są to smak i wątpliwe walory wody z kranu, a w drugim – cena, jaką trzeba regularnie płacić za wodę mineralną lub źródlaną. Można oczywiście gotować wodę w czajniku i czekać, aż wystygnie, jednak jest to rozwiązanie czasochłonne. Oszczędność czasu i pieniędzy w dłuższej perspektywie zapewnia osobom pijącym dużo wody dzbanek filtrujący, np. Dafi Astra LED Unimax w komplecie z trzema wkładami. Jak sama nazwa wskazuje, jest to dzbanek z filtrem, który zatrzymuje zanieczyszczenia, a pozostawia jedynie czystą wodę. Na co zwracać uwagę przy wyborze prezentu w postaci dzbanka filtrującego? Ważne parametry to pojemność całkowita oraz pojemność wody filtrowanej. Ta druga wartość informuje, ile wody jest w stanie przefiltrować dzbanek, zanim całkowicie się zapełni. Kolejna rzecz to liczba wkładów w zestawie oraz wskaźnik ich wymiany. Jako że wkłady są wymienne, warto na początek zdecydować się na dzbanek z kilkoma w zestawie, aby zaoszczędzić cioci przynajmniej kilku wymian, za które będzie musiała zapłacić. Wskaźnik wymiany wkładu może być z kolei ręczny lub elektroniczny. Wygodnym rozwiązaniem jest zwłaszcza ostatni. Nie bez znaczenia bywa możliwość mycia elementów dzbanka w zmywarce. Jeśli zastanawiasz się, co na prezent dla cioci będzie strzałem w dziesiątkę, być może nasza propozycja okaże się idealnym wyborem. Każdy z nas często pije wodę, a jej jakość jest kluczowa nie tylko dla walorów smakowych, ale również dla naszego zdrowia. Dzbanek filtrujący pozytywnie wpłynie na każdą z wymienionych rzeczy.

 • 44,99 zł
 • 29,99 zł
 • 39,99 zł
 • 59,99 zł
 • 89,99 zł

Zobacz również inne nasze poradniki prezentowe:


Prezent dla cioci – Propozycja nr 5 – Sokowirówka

Co na prezent dla cioci wybrać, jeśli zamiast wody woli ona pić zdrowe soki? Bez wątpienia świetnym podarunkiem będzie sokowirówka. Na sklepowych półkach stoi mnóstwo soków i nektarów owocowych. Jednak mimo zapewnień producentów o ich naturalnym składzie, który nie został poddany modyfikacjom, smak często odbiega od tego, czego można się spodziewać po prawdziwym owocu. Niektóre osoby chcą mieć pewność, że to, co piją, jest w stu procentach naturalne i zdrowe. Najłatwiej taką pewność uzyskać poprzez samodzielne przygotowywanie napojów. Co kupić na prezent dla cioci, która chce pić naturalne soki owocowe i warzywne? Oczywiście sokowirówkę (np. Bosch MES25A0). Skojarzenia z wyciskarkami sprzed lat mogą być mylące, jeśli ktoś takie ma, ponieważ technologia idzie ciągle do przodu – również w tym segmencie rynku. Wyciskarki nie tylko wyglądają estetycznie, lecz także mają sporą moc. Ta przyda się szczególnie przy wyciskaniu dużych warzyw. Ważna jest także regulacja tempa pracy urządzenia. Do miękkich owoców i warzyw prędkość powinna być niższa, do twardych zaś – wyższa. Wiele nowoczesnych sokowirówek ma blokadę kapania, dzięki której wyciśnięty sok się nie marnuje i nie trzeba poświęcać czasu na ścieranie plam. Bez wątpienia sokowirówka będzie świetnym podarunkiem dla cioci, szczególnie taka, której elementy można włożyć do zmywarki.

Wiadomo, że kobiety nie mniej niż mężczyźni oczekują upominków praktycznych. Pozory mogą być inne, ale przecież czekoladki zostaną zjedzone, a kwiaty więdną, dlatego najlepszy prezent to bez wątpienia taki, który oprze się próbie czasu i będzie mógł być wykorzystywany przez dłuższy okres. Jaki prezent dla cioci może być zatem przydatny w jej codziennym życiu? Naszym zdaniem do takich podarunków zaliczają się przedmioty codziennego użytku, bez których nie sposób się obejść, czyli te pomocne podczas gotowania.

Polecane sokowirówki
 • 849 zł
 • 319 zł
 • 309 zł
 • 269 zł
 • 299 zł
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link