Odkurzacz pionowy – ranking modeli do do 700 zł

Autor: Joanna

Odkurzacze pionowe to nowoczesne urządzenia służące do szybszego i wygodniejszego sprzątania w domu, ale nie tylko. Modele typu 2 w 1 pozwalają na odłączenie pewnego elementu, dzięki czemu stają się odkurzaczami ręcznymi – użyjesz ich w aucie oraz podczas odkurzania trudno dostępnych miejsc. Chcesz kupić odkurzacz pionowy? Ranking przedstawia 5 najlepszych modeli dostępnych w sklepach RTV Euro AGD. Wybierz odkurzacz odpowiedni dla siebie!

Odkurzacz pionowy z pojemnym zbiornikiem do czyszczenia domu i nie tylko

LISTING PRODUKTÓW

Bosch BBHMOVE6N

Bosch BBH218LTD

Philips PowerPro Duo FC6168/01

Tefal Air Force Extreme TY8875

Electrolux Ergorapido EER75STM

Lekki odkurzacz pionowy Bosch BBHMOVE6N

Odkurzacz pionowy Bosch BBHMOVE6N jest lekki i ergonomicznyOdkurzacz pionowy Bosch BBHMOVE6N jest lekki, poręczny i niezwykle wygodny w użytkowaniu. Ma nisko osadzony środek ciężkości, co ułatwia manewrowanie nim. Sprawdzi się zarówno jako odkurzacz kolumnowy, jak i ręczny – sprzątniesz nim trudno dostępne miejsca i zabierzesz go do auta, by oczyścić fotele z okruszków. Ponieważ do działania nie potrzebuje zasilania z sieci, nie ogranicza go długość kabla. Ponadto nie plącze się ani nie ulega awarii jak tradycyjne odkurzacze, które są narażone na uszkodzenie przewodu. Zastosowana w nim innowacyjna elektroszczotka umożliwia zbieranie nie tylko drobnych śmieci, ale również sierści. Bateria Ni-MH wymaga długiego ładowania, jednak jest mocna i trwała – posłuży Ci na długo. Odkurzacz kolumnowy Bosch BBHMOVE6N nie zajmuje dużo miejsca, więc schowasz go nawet w szafie z kurtkami. Umieścisz go także w mniejszej szafce, ponieważ ma składaną rączkę. Do tego odznacza się samostojąca konstrukcją, więc niepodtrzymywany nie upadnie. Długość pracy pozwoli Ci wysprzątać małe mieszkanie lub dokładnie oczyścić pojedynczy pokój przed przybyciem gości. Moc ssania wyregulujesz za pomocą wygodnego suwaka. Pamiętaj jednak, by sprawdzać zapełnienie pojemnika na zabrudzenia – w modelu Bosch BBHMOVE6N jest on mniejszy niż w innych zaprezentowanych w rankingu urządzeniach.

PARAMETRY

Napięcie akumulatora: 18 V

Maksymalny czas pracy: 36 min

Odkurzacz ręczny: tak

Czas ładowania: 16 h

Pojemność pojemnika: 0,3 l

PLUSY

+ Odkurzacz dopasowany do zabrudzeń powstających w domu

+ Wystarczy na wysprzątanie małego mieszkania, np. kawalerki

+ Można wyczyścić także trudno dostępne miejsca

+ Niska waga urządzenia

MINUSY

− Może mieć trudność z większymi zabrudzeniami

− Nierelatywnie długi czas ładowania baterii do działania odkurzacza

OCENA PRODUKTU: 8/10 

Odkurzacz pionowy bezprzewodowy Bosch BBH218LTD

Odkurzacz pionowy Bosch BBH218LTD  ma elektroszczotkę z funkcją łatwego czyszczeniaOdkurzacz pionowy Bosch BBH218LTD to model dla osób, które cenią czas. Zapewnia możliwość wysprzątania całego mieszkania przy jednym podejściu, a do tego bateria Li-Ion, czyli litowo-jonowa, ładuje się bardzo szybko. Ładowarka znajduje się w komplecie – nie musisz kupować jej osobno. Poziom naładowania skontrolujesz na wskaźniku. Odkurzacz odznacza się samostojąca konstrukcją – idealnie wpasuje się do szafy z kurtkami i sukienkami, ponadto nie zajmie w niej wiele miejsca. Można skorzystać z niego jak z odkurzacza ręcznego, zabierając do samochodu czy oczyszczając miejsca wąskie i trudno dostępne. Odznacza się niską wagą i ergonomicznym kształtem, dzięki czemu sprzątanie nie męczy ani nie sprawia trudności. Brak przewodu elektrycznego wpływa na łatwiejsze manewrowanie oraz zapewnia większą trwałość odkurzaczowi pionowemu Bosch BBH218LTD. Nie mniejsze znaczenie ma tu fakt, że ośrodek ciężkości został osadzony nisko. Model zakończony jest innowacyjną elektroszczotką z funkcją łatwego czyszczenia – EasyClean. Do tego odznacza się eleganckim brązowym kolorem, przez co sprzątanie takim sprzętem sprawia estetyczną przyjemność. Odkurzacz pionowy akumulatorowy wymaga stosowania filtrów tekstylnych. Spełnia podstawowe zdanie odkurzania, bez możliwości prania czy mycia. Ma wbudowane dwa programy: automatyczny dla zwykłych zabrudzeń oraz intensywny dla większych. Znajdź podobne odkurzacze pionowe w ofercie e-sklepu Euro!

PARAMETRY

Napięcie akumulatora: brak danych

Maksymalny czas pracy: 40 min

Odkurzacz ręczny: tak

Czas ładowania: 5 h

Pojemność pojemnika: brak danych

PLUSY

+  Można wyczyścić także małe i trudno dostępne miejsca

+ Czas pracy wystarczający na wysprzątanie całego mieszkania

+ Względnie szybki powrót do sprzątania (na tle odkurzaczy pionowych)


MINUSY

− Może mieć trudność z większymi zabrudzeniami

− Nierelatywnie długi czas ładowania baterii do działania odkurzacza

OCENA PRODUKTU: 9/10 

Odkurzacz pionowy dla alergików Philips PowerPro Duo FC6168/01

POdkurzacz pionowy Philips PowerPro Duo FC6168/01 pomaga usunąć alergenyhilips PowerPro Duo FC6168/01 to bezprzewodowy odkurzacz stojący dopasowany do wszystkich rodzajów podłóg. Brak kabla sprawia, że wygodnie się nim manewruje i nie zachodzi ryzyko doprowadzenia do spięcia. Zastosowano w nim nowoczesną baterię litowo-jonową, dlatego długo działa i bardzo szybko się ładuje. Podczas jednego podejścia sprzątniesz nim całe mieszkanie, a jeśli będzie trzeba, po zaledwie kilku godzinach poprawisz efekty. W łatwy sposób przekształcisz odkurzacz pionowy Philips PowerPro Duo FC6168/01 w model ręczny. Sięgniesz nim do trudno dostępnych miejsc, np. pod, nad i między szafkami. Dodatkowo uniwersalna nasadka TriActive Turboefektywnie zbierze brud z dowolnej powierzchni. Technologia PowerCyclone 4 wpływa na wysoką i stałą moc podczas pracy, więc nie odczujesz różnicy podczas odkurzania paneli, płytek podłogowych i wykładziny. Nie będziesz musiał często opróżniać pojemnika, bo jest on duży. Usuwanie z niego kurzu czy sierści jest łatwe i szybkie – nie masz kontaktu z brudem, co jest ważne szczególnie dla tych osób, które cierpią na alergie. Co więcej, kurz nie wzbija się w powietrze. Alergików zainteresuje także wiadomość, że odkurzacz pionowy Philips PowerPro Duo FC6168/01 został wyposażony w aż 3-warstwowy filtr wychwytujący ponad 90% alergenów: pyłków, sierści, kurzu. Oczyszczanie go jest proste, bo wymaga jedynie umycia pod wodą – nadaje się do wielokrotnego użytku. Regularna pielęgnacja filtra oraz opróżnianie zbiornika na zanieczyszczenia zapewniają odkurzaczowi pionowemu Philips PowerPro Duo FC6168/01 właściwą moc ssania.

PARAMETRY

Napięcie akumulatora: 18 V

Maksymalny czas pracy: 40 min

Odkurzacz ręczny: tak

Czas ładowania: 5 h

Pojemność pojemnika: 0,6 l

PLUSY

+ Odkurzacz dopasowany do zabrudzeń powstających w domu

+ Czas wystarczający na wysprzątanie całego mieszkania

+ Można wyczyścić także trudno dostępne miejsca

+ Względnie szybki powrót do sprzątania (na tle odkurzaczy pionowych)

+ Nie trzeba przerywać pracy, by oczyścić pojemnik

MINUSY

− Może mieć trudność z większymi zabrudzeniami


OCENA PRODUKTU: 9/10 


Odkurzacz pionowy z wydajną baterią Tefal Air Force Extreme TY8875

Odkurzacz pionowy Tefal Air Force Extreme TY8875 to bezprzewodowy model o najdłuższym czasie nieprzerwanej pracyJeżeli jednym z najważniejszych parametrów odkurzaczy pionowych akumulatorowych jest dla Ciebie długość pracy, zwróć uwagę na bardzo wydajny model Tefal Air Force Extreme TY8875. Jako jedyny z wymienionych w rankingu pozwala na ponad 50 minut nieprzerwanej pracy, w tym 30 minut z maksymalną mocą. Kiedy się zaś wyładuje, jest gotowy do użytku już po paru godzinach. Urządzenie podczas pracy wykorzystuje filtry tekstylne. Ma regulację mocy w wygodnym miejscu – w rączce. Z trudnymi i bardzo drobnymi zabrudzeniami pozwala uporać się elektroszczotka wbudowana w głowicę Delta odkurzacza pionowego Tefal Air Force Extreme TY8875. Ponadto urządzenie ma przydatną funkcję oświetlania odkurzanego miejsca, którym posłużysz się zwłaszcza w czasie czyszczenia miejsc, do których nie dociera światło, np. przestrzeni pod łóżkiem czy za szafą. Spory pojemnik na zanieczyszczenia wykluczy konieczność przerywania pracy i opróżniania go – zrobisz to już po zakończeniu porządków. Odkurzacz do pracy wykorzystuje technologię cyklonową, co oznacza, że kurz jest separowany także z powietrza. W zależności od miejsca i poziomu zabrudzeń możesz skorzystać z trzech trybów pracy, od których zależy prędkość odkurzania. Ponadto ten model jest lekki i poręczny, więc schowasz go nawet w mniejszej szafie. Sprawdzi się do wykonywania zarówno drobnych, jak i większych prac – przekonaj się!

PARAMETRY

Napięcie akumulatora: 25 V

Maksymalny czas pracy: 25 min

Odkurzacz ręczny: nie

Czas ładowania: 6 h

Pojemność pojemnika: 0,5 l

PLUSY

+ Sprzątanie z dużą mocą pozwala na uporanie się nawet z większymi zabrudzeniami

+ Czas wystarczający na wysprzątanie całego mieszkania

+ Względnie szybki powrót do sprzątania (na tle odkurzaczy pionowych)

+ Nie trzeba przerywać pracy, by oczyścić pojemnik

MINUSY

− Trudno dotrzeć do ciasnych i wąskich przestrzeni

− Większe opłaty za prąd

OCENA PRODUKTU: 10/10 

Odkurzacz pionowy z szybkim ładowaniem Electrolux Ergorapido EER75STM

Odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER75STM to model o najkrótszym czasie ładowania akumulatoraOstatni, lecz nie najmniej atrakcyjny w niniejszym rankingu, to odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER75STM. Wykorzystuje średnie napięcie akumulatora oraz odznacza się czasem pracy wystarczającym do wysprzątania niewielkiego mieszkania lub dużego pokoju za jednym podejściem. Ma najkrótszy czas ładowania baterii, czym wyróżnia się na tle pozostałych modeli z rankingu. Wszystko dzięki baterii litowo-jonowej, która dodatkowo nie zawiera elementów toksycznych, więc jest korzystna dla środowiska. Pozwoli Ci zaoszczędzić na rachunkach za prąd, z racji tego, że jest energooszczędna – w trybie gotowości pobiera niewiele prądu, a po wyłączeniu wcale. Inną zaletą odkurzacza pionowego Electrolux Ergorapido EER75STM jest to, że można w łatwy i szybki sposób przekształcić go w odkurzacz ręczny, którym wysprzątasz auto lub który weźmiesz ze sobą w podróż. Doskonale zbiera drobne zabrudzenia, z którymi nie poradziłyby sobie inne modele. Wbudowana w ten model elektroszczotka ułatwia oczyszczanie dowolnych powierzchni – także z wykładzin i dywanów – ze zwierzęcej sierści, więc odkurzacz pionowy Electrolux Ergorapido EER75STM to sprzęt właściwy dla posiadaczy psów i kotów. Ponadto ta nowoczesna szczotka BrushRollClean posiada funkcję samoczyszczenia – Twoim zdaniem będzie jedynie wciśnięcie przycisku. Sprzątając w ciemnych i ciasnych przestrzeniach, możesz skorzystać z funkcjonalnego podświetlenia umieszczonego w głowicy. Zmieniając zaś rodzaj podłoża z łatwego do czyszczenia (np. panele) na trudniejszy (np. dywan), możesz wyregulować moc ssania. Zrobisz to za pomocą wygodnego w użyciu przycisku.

PARAMETRY

Napięcie akumulatora: 18 V

Maksymalny czas pracy: 35 min

Odkurzacz ręczny: tak

Czas ładowania: 4 h

Pojemność pojemnika: 0,5 l

PLUSY

+ Odkurzacz dopasowany do zabrudzeń powstających w domu

+ Krótki czas ładowania

+ Można wyczyścić także trudno dostępne miejsca

+ Bardzo szybki powrót do sprzątania (na tle odkurzaczy pionowych)

+ Nie trzeba przerywać pracy, by oczyścić pojemnik

MINUSY

− Może mieć trudność z większymi zabrudzeniami

− Może się zdarzyć, że sprzątanie zostanie przerwane

OCENA PRODUKTU: 9/10 

Podsumowanie

Ile wymagań i oczekiwań, tyle modeli odkurzaczy pionowych. Ranking przedstawiony powyżej zawiera najlepsze z nich w cenie do 700 zł. Na ich jakość składają się czynniki takie jak wysoka wydajność, możliwość sprzątania nieprzerwanie przez kilkadziesiąt minut, łatwość uporania się nawet z trudniejszymi zabrudzeniami czy dodatkowe funkcje, np. przekształcalnie odkurzacza pionowego w ręczny. Modele nie różnią się od siebie w znaczącym stopniu, lecz każdy ma uwypukloną inną zaletę, która czyni go wartym kupienia. Odkurzacz pionowy Bosch BBHMOVE6N to model bardzo lekki i ergonomiczny, więc korzystając z niego, nie zmęczysz się. Sprzątniesz szybko i dokładnie, także w trudniej dostępnych miejscach. Odkurzaczem pionowym Bosch BBH218LTD wyposażonym w nowoczesną elektroszczotkę uporasz się również z psią i kocią sierścią. Dzięki wariantowi Philips PowerPro Duo FC6168/01 zlikwidujesz dużo więcej typów alergenów – warto poświęcić mu uwagę, gdy w domu mieszkają alergicy. Wydajny odkurzacz Tefal Air Force Extreme TY8875 ma najdłuższy czas pracy – zarówno przy średniej, jak i pełnej mocy. Z kolei Electrolux Ergorapido EER75STM najszybciej naładujesz, więc prędko wrócisz do przerwanej pracy. Zastanawiasz się nad zakupem starszego odkurzacza pionowego? Ranking modeli z 2017 roku znajdziesz tutaj. Skorzystaj z podpowiedzi, by wybrać urządzenie do sprzątania, dzięki któremu porządki staną się przyjemnością!
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link