Najlepiej opiniowane suszarki do ubrań

Autor: Agnieszka

Suszarki do ubrań to urządzenia gwarantujące komfort i wygodę. Należy jednak dokładnie zastanowić się przed ich zakupem, aby sprzęt służył nam przez długie lata.
Poniżej prezentujemy 3 najczęściej i najlepiej opiniowane modele suszarek dostępne na euro.com.pl

 

Indesit IDV 75 EU

 

 

Jest to suszarka wywiewna, co oznacza, że para wodna jest odprowadzana specjalną rurą na zewnątrz. Rura taka musi być podłączona do przewodu kominowego lub innego szybu wentylacyjnego. Wielkość załadunku tej suszarki to 7 kg.

Indesit IDV 75 EU posiada solidną budowę. Jest to idealny sprzęt dla wszystkich, którzy nie potrzebują wielu funkcji, zależy im na szybkim i sprawnym wysuszeniu ubrań (funkcja wyboru czasu suszenia). Program „wełna” z kolei rozluźnia włókna, dzięki czemu swetry i inne ciepłe, wełniane ubrania będą delikatne i miękkie jak po zakupie. Opinie użytkowników:

Używam kilka tygodni stosunkowo często (3-4 razy w tygodniu) i jestem bardzo zadowolony. To stosunkowo prosty produkt, bez wielu opcji: ustawia się jedynie czas suszenia i temperaturę - niską lub wysoką (tylko dwie opcje, bez możliwości gradacji). Do moich celów (dwójka małych dzieci, pranie non stop) nadaje się znakomicie. Co do awaryjności - za krótko używam żeby ocenić, ale jest to tak prosta konstrukcja, że raczej nie ma się co psuć. Jedyną wadą (ale i zaletą) jest konieczność podłączenia do wentylacji, więc nie każdy może sobie na taką suszarkę pozwolić.

Prosta tania i spelnia moje oczekiwania

Wszystko wskazuje na to, że suszarka Indesit którą ostatnio kupiłem to dobry i solidny sprzęt. Nie mam co do tego najmniejszych wątpliwości. Sprzęt prezentuje się wyjątkowo solidnie i działa doskonale. Ma dużo różnorakich programów i sporo funkcji dodatkowych do wykorzystania. Polecam!

 

Zobacz Indesit IDV 75 EU

Electrolux EDP12074PDW

 

Suszarka kondensacyjna o pojemności 7 kg z wyświetlaczem cyfrowym i 15 programami suszenia.

Dzięki dużej wielkości załadunku zyskujesz swobodę suszenia, a jednocześnie możesz do maksimu wykorzystać przestrzeń.

Suszarka może Ci również pomóc w prasowaniu! Chcesz ułatwić sobie prasowanie? Bęben tej suszarki obraca się w obu kierunkach, dzięki czemu rozluźnia pranie i zapobiega splątywaniu się odzieży, ograniczając ilość zagnieceń.

Electrolux EDP12074PDW wyposażona jest w sensor, który wyczuwa, kiedy ubrania są wysuszone do określonego poziomu. Podzespoły elektroniczne tej suszarki mierzą wilgotność materiałów pod koniec suszenia, określając, czy pozostała wilgoć jest na odpowiednim poziomie.

 

Opinie użytkowników:

Mogę jedynie jedno powiedzieć - bardzo żałuję że nie kupiłam tej suszarki rok temu, zaoszczędziło by mi to wiele trosk i zdrowia.Ciuchy już mi się nie walają po całym mieszkaniu, nie muszę prasować - wystarczy poskładać i do szafy. Teraz ubieram się w to co chcę a nie w to co mam czyste. Niezdecydowanym bardzo polecam. Bardzo bardzo polecam....

 

Suszarka sprawdza się rewelacyjnie. Dosusza wszystko. Suszyłam już pościele, koce, codzienną odzież i dobierając odpowiednie program ,spośród wielu możliwych, pranie wyciągamy suche, miękkie i niewygniecione. Co prawda trzeba trochę poćwiczyć w dobieraniu odpowiedniego programu,ale to naturalne. Suszarka ma czujnik wilgotności i chyba jeszcze nie zdarzyło się by suszyła tyle ile było na programatorze,zawsze skraca i to sporo. Polecam wszystkim, którzy mają dość rozstawionego suszaka z suszącym się praniem i tym,którzy nie przepadają za prasowaniem. Wydaje mi się,że nie jest głośna , chociaż nie mam porównania. Jednak nie jest to dźwięk męczący. Mogę z czystym sumieniem polecić.

 

Piszemy tę opinię ponieważ mamy wolny czas gdyż wszystko jest poprane i wysuszone. Żona znęcała się nad suszarką okrutnie i teraz mówi że nie ma co prać tak szybko pranie zeszło. W szczególności polecam dla rodziców z małymi dziećmi. Trzeba zwracać uwagę na rodzaj tkaniny. Pozdrawiamy 


 

Kup Electrolux EDP12074PDW
 


Bosch Serie 6 Avantixx WTW85460PL 

 

Suszarka posiada maksymalny załadunek aż 9 kilogramów. Suszarka posiada wysoką klasę A++, kupując więc sprzęt o takiej klasie oszczędzasz energię,a tym samym płacisz niższe rachunki za prąd. Ponadto suszenie pompką ciepła pozwala na wydajną i energooszczędną pracę suszarki.

Gorące powietrze jest przetwarzane, by w kolejnych fazach cyklu wykorzystać je do ogrzania zimnego jeszcze powietrza. Zapobega to utracie ciepła i optymalizuje efektywność suszenia. Konstrukcja AntiVibration gwarantuje wysoką stabilność urządzenia. 

Siła hałasu utrzymuje się na poziomie jedynie 65 dB. Z kolei funkcja mniej zagnieceń pozwala na uniknięcie prasowania ubrań po skończonym suszeniu. 


Opinie użytkowników:

Uwielbiam ją. Zaraz po zmywarce jest moją najlepszą przyjaciółką. Myślę, że każdy powinien mieć w domku taki sprzęt. Jestem szczęśliwą posiadaczką suszarki od marca tego roku i muszę przyznać, że zapomniałam już co to rozwieszanie i prasowanie ubrań. Już od pierwszego użycia jestem pod wrażeniem jej pracy dzięki czemu ja zaoszczędzam mnóstwo czasu. Ubrania są cieplutkie, pachnące i jeśli są złożone bądź odwieszone na miejsce zaraz po zakończeniu cyklu to naprawdę nie ma potrzeby ich prasowania. Kolejne plusy to: brak wilgoci w mieszkaniu, brak rozkładanych suszarek rozstawionych w pokojach i zdecydowanie dużo mniej kurzu na meblach i podłodze :) Znajomi ostrzegali mnie, że suszarki niszczą ubrania bądź sprawiają, że ubrania się kurczą ale ja po trzech miesiącach nie zauważyłam takiego zjawiska. Naprawdę bardzo gorąco polecam.

 

Fajna sprawa. Powiedział bym że jest to wynalazek na równi z pralką i zmywarką

Dobrze suszy, nie pozostawia wilgoci, a pranie jest miękkie suche i odkurzone . Jeżeli chodzi o czas to jest on uzależniony od programu jaki wybierzemy . U nas dominuje program MIX + potrójne suszenie – twa on do 2 godzin a pranie jest takie jakie powinno być czyli suche. Dodam ze pranie przed suszeniem jest wirowane w pralce na 1200 obrotach i jeśli chodzi o wagę mokrego prania to pojemnościowo/wagowo mogę włożyć do niej dwie pralki prania a ona sobie z nimi poradzi.

Suszarka była najlepszym sprzętem AGD w naszym domu. Każdy, kto ma kilkoro dzieci wie, jakim koszmarem staje się prasowanie i konieczność suszenia ubrań - zwłaszcza zimą - w domu. Jednym słowem: wilgoć i godziny prasowania. Teraz bezpośrednio z pralki wrzucamy ubrania do suszarki, a z niej od razu do szafy. Niektóre tkaniny (np. welur lub sztruks) wyglądają dużo lepiej po suszarce, niż po prasowaniu. Innych zresztą też już nie prasujemy - efekty są akceptowalne, nawet w przypadku koszul. Klucz do sukcesu, to wyciągać od razu ubrania z suszarki - na wieszaki i do szafy. POLECAM!

 

Zobacz Bosch Serie 6 Avantixx WTW85460PL
 
Polecane suszarki
  • 2 099 zł
  • 1 549 zł
  • 2 199 zł
  • 3 899 zł
  • 2 599 zł
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link