Kupujemy słuchawki dla gracza - na co powinniśmy zwrócić uwagę?

Autor: Marek

Jakie będą najlepsze słuchawki dla graczy? Przed zakupem dobrze pomyśleć nad odpowiedzią, ponieważ na rynku znajduje się masa sprzętu, który pozwoli cieszyć się grami komputerowymi i konsolowymi. Każdy ceni sobie coś innego, więc jedni zwrócą szczególną uwagę na słuchawki bezprzewodowe dla graczy, natomiast inni za priorytet obiorą słuchawki z mikrofonem. Oczywiście jedno nie wyklucza drugiego i jak najbardziej można mieć bezprzewodowe słuchawki z mikrofonem, po prostu ważne jest to, która z funkcji ma stanowić priorytet dla danego gracza.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. o zaletach słuchawek dla graczy
  2. jakie słuchawki do 200 zł wybrać

Zalety słuchawek dla graczy

Dlaczego stosuje się rozróżnienie słuchawek na takiej zasadzie, że istnieją modele stworzone przede wszystkim z myślą o graczach? Odpowiedź jest dość prosta. Przede wszystkim, zwykły użytkownik komputera niekoniecznie będzie miał wysokie wymagania, więc słuchawki do komputera dla graczy po prostu nie będą mu potrzebne. Niektórzy po prostu chcą, żeby dźwięk nie wydobywał się z głośników i tym samym nie przeszkadzał innym osobom w pokoju. Sprawy mają się zupełnie inaczej w przypadku wymagających użytkowników gier. Właśnie wtedy na znaczeniu nabierają zalety słuchawek dla graczy.

Co jest lepszego w sprzęcie specjalnej klasy? Można zacząć na przykład od tego, że jakość dźwięku w słuchawkach dla graczy często będzie na wysokim poziomie. Równie ważna jest wygoda noszenia, co z reguły jest uwzględniane w gamingowym sprzęcie. Innymi słowy, dobre słuchawki dla gracza nie zmęczą uszu nawet po wielogodzinnym noszeniu, więc można cieszyć się komfortową zabawą przez długi czas. Mikrofony, najczęściej odpinane, to kolejna charakterystyczna cecha słuchawek do gier. Doceniają to przede wszystkim osoby lubiące rozgrywkę sieciową, czyli określaną popularnie jako multiplayer.

  • 329 zł
  • 319 zł
  • 199,99 zł
  • 339 zł
  • 349 zł

Najlepsze słuchawki gamingowe do 200 zł

Wspominaliśmy o tym, że każdy będzie miał inne priorytety. Warto zastanowić się także nad tym, co w sytuacji, kiedy to cena odgrywa niezwykle ważną rolę podczas wyboru słuchawek do gier. Spróbujmy zatem zastanowić się, co będzie dobrym przykładem słuchawek dla graczy, za które trzeba zapłacić nie więcej niż 200 zł.

Tracer Gamezone Aligator RGB przykuwają uwagę ciekawym wyglądem. Ten sprzęt ma interesujące podświetlenie RGB, dzięki czemu wiele osób będzie zadowolonych z posiadania pozytywnie wyróżniających się słuchawek. Oczywiście równie ważna jest jakość wykonaniu i z tym również jest dobrze. Pałąk jest wytrzymały, a nauszniki zrobione z oddychającego materiału, zapewniają komfort podczas grania. Elastyczny mikrofon to kolejne udogodnienie, które przyda się wielu miłośnikom sieciowych rozgrywek.

Genesis Neon 360 z dużymi przetwornikami (50 mm) i świetnym brzmieniem, to bardzo dobra propozycja słuchawek gamingowych do 200 zł. Każdy, kto zdaje sobie sprawę z tego, że klimat rozgrywki płynie nie tylko z efektów wizualnych, lecz także wysokiej jakości dźwięku, doceni możliwości oferowane przez ten sprzęt. Ponadto dużych rozmiarów, miękkie nauszniki dają cenioną przez większość ludzi wygodę. To niezwykle ważne podczas długich rozgrywek w ulubione tytuły.

Corsair HS45 Carbon Surround 7.1, czyli sprzęt dla graczy z dźwiękiem 7.1 Surround. Wystarczy podłączyć dodany w komplecie adapter USB, co da możliwość uzyskania wielokanałowego dźwięku przestrzennego 7.1. Sporo osób ceni sobie tego typu realistyczne brzmienie wysokiej jakości. Docenią to również miłośnicy gier, którzy lubią immersję pogłębioną za sprawą dźwięku. Jest tu także odłączany mikrofon z certyfikatem Discord (optymalizacja w zakresie jakości głosu oraz redukcji hałasu z otoczenia).

Czy warto kupować słuchawki dla graczy bez mikrofonu?

Na koniec warto zastanowić się nad jeszcze jedną kwestią. Z pewnością wiele osób zauważy, że słuchawki dla graczy z reguły mają dołączone mikrofony. W związku z tym może zrodzić się pytanie, czy w ogóle jest sens decydować się na sprzęt bez mikrofonu, jeśli zależy nam na graniu w gry? Odpowiedź jest taka, że to zależy od indywidualnych potrzeb. Bardzo wielu graczy chce komunikować się z przyjaciółmi podczas rozgrywek sieciowych, więc korzystają z takiej funkcjonalności. Nie zmienia to jednak faktu, że są też osoby lubiące tryb dla pojedynczego gracza, które tak naprawdę nie muszą mieć mikrofonu. Wtedy można śmiało skupić się wyłącznie na jakości dźwięku i nie zaprzątać sobie głowy dodatkiem w postaci mikrofonu.

Podsumowując, warto zaznaczyć, że niezależnie od tego, czy potrzebujemy sprzętu z mikrofonem, bez mikrofonu, bezprzewodowego, w wersji 7.1, w wersji 5.1, w cenie do 200 zł lub na przykład do 100 zł, ostatecznie zawsze można znaleźć dokładnie to, co nas interesuje. Wszystko dzięki temu, że rynek zapewnia bogatą ofertę produktów dla miłośników gier, czyli sprzętów gamingowych.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link