Kuchenka mikrofalowa do zabudowy – najważniejsze parametry

Autor: Ola

Kupując mikrofalę do zabudowy, musisz pamiętać, aby we wnęce na urządzenie zostawić trochę wolnego miejsca na wentylację. Kiedy już wybierzesz odpowiednie wymiary i pojemność mikrofalówki, czas przyjrzeć się jej innym parametrom i nowoczesnym funkcjom. Jakie cechy ma najlepsza mikrofala pod zabudowę? Dowiedz się i zobacz bestsellerowe, eleganckie urządzenia do minimalistycznej kuchni!

Mikrofalówka w zabudowie może zostać umieszczona nad blatem kuchennym

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie wymiary i pojemność powinna mieć mikrofala do zabudowy,

- jakie parametry są ważne w przypadku mikrofalówki pod zabudowę,

- jakie ciekawe funkcje mają kuchenki mikrofalowe do zabudowania.

Mikrofala w zabudowie może mieć klasyczne sterowanie mechaniczne, czyli pokrętłaMikrofala do zabudowy – wymiary i pojemność

Mikrofale do zabudowy mają następujące przybliżone wymiary:

 • 60 cm szerokości,
 • od 31 do 57 cm głębokości,
 • od 37 do 65 cm wysokości.

Pojemność kuchenek mikrofalowych w zabudowie jest większa niż średnia pojemność kuchenek wolnostojących. Mikrofalówki do zabudowy mają nawet do 50 litrów pojemności. Mikrofale o pojemności 20-25 litrów mieszczą duże porcje posiłków, większe podgrzeją bezproblemowo nawet ogromne pizze i pieczenie.

Przed wyborem urządzenia musisz znać dokładne wymiary wnęki na mikrofalówkę. Wymiary urządzenia powinny być od niej mniejsze, aby zapewnić urządzeniu wentylację. W wyśrodkowaniu mikrofali i wsporników we wnęce pomoże Ci szablon montażowy. Zabudowa meblowa, w której zostanie umieszczona mikrofala, nie powinna mieć tylnej ścianki.

PORADA EKSPERTA

Przed rozpoczęciem montażu mikrofali we wnęce zapoznaj się z ulotką instalacyjną producenta. Znajdziesz tam pomocne wskazówki i ostrzeżenia zapobiegające popełnieniu błędów w montażu, wskutek których mogłoby dojść do uszkodzenia mikrofalówki.

Poradnik Projekt kuchni w zabudowie – od czego zacząć pomoże Ci zaplanować zabudowę kuchenną z uwzględnieniem pięciu stref i przyporządkowanych im urządzeń.

 • 2 499 zł
 • 799 zł
 • 2 059 zł
 • 2 099 zł
 • 2 199 zł

Najważniejsze parametry mikrofali pod zabudowę

Wybierając mikrofalę pod zabudowę, zwróć uwagę na:

 • moc – im wyższa, tym szybciej urządzenie podgrzewa posiłek. Aczkolwiek przy dużej mocy należy uważać z wyborem długości podgrzewania, aby nie przypalić jedzenia,
 • automatyczny dobór czasu – urządzenie samodzielnie dobiera czas do wagi posiłku i programu. Np. mikrofalówka Smeg Coloniale MP822PO ma program rozmrażania czasowego, jak i wagowego,
 • rodzaj grilla – kwarcowy jest zabudowany pod górną ścianką urządzenia jak w mikrofali Amica AMGB20E1GB i nie jest narażony na zabrudzenie,
 • sterowanie – dzięki sensorowemu czujnikowi urządzenie obsługuje się dotykiem. Nowoczesne mikrofale mają sterowanie sensorowo-elektroniczne. Tańsze modele – mechaniczne, czyli pokrętła, których używanie oznacza mniejszą precyzję w ustawieniach np. czasu podgrzewania,
 • wykończenie wnętrza – ze stali nierdzewnej, jak w modelu Candy MICG25GDFN, jest najtrwalsze. Koszt mikrofalówki do zabudowy może być mniejszy dzięki wykończeniu emaliowemu, które jest łatwe do oczyszczenia, ale podatne na zarysowania,
 • system rozprowadzania mikrofal – mikrofale powinny być rozprowadzane przestrzennie jak w Whirlpool AMW 731/NB, aby szybko i równomiernie podgrzewać potrawę.

WSKAZÓWKA

Jeśli masz problem z wyborem pojemności mikrofali do zabudowy, sprawdź średnicę talerza obrotowego w danych technicznych.

Sprawdź także kierunek otwierania drzwiczek – w kuchenkach mikrofalowych pod zabudowę warto rozważyć otwieranie urządzenia od dołu lub od góry. Weź pod uwagę wysokość, na której będzie umieszczona mikrofalówka, aby drzwiczki nie przeszkadzały we wkładaniu i w wyjmowaniu posiłku. Istotna jest także liczba różnorodnych programów. Siemens CP565AGS0 ma ich aż 26.

Kuchenka mikrofalowa Whirlpool AMW 731/NB o bardzo dużej mocy ma przestrzenny system rozprowadzania mikrofalPrzydatne funkcje mikrofali pod zabudowę

Jedną z nowoczesnych funkcji mikrofalówek jest gotowanie na parze. Dzięki niej można przyrządzić lekkostrawny i wartościowy posiłek bez klasycznego parowaru. Mikrofala może wyręczyć także piekarnik, jeśli ma funkcję pieczenia jak AEG KR8403021M.

Praktyczną funkcję, która ułatwia dbanie o urządzenie, znajdziesz w mikrofalówce Samsung NQ50K5137KB. To program czyszczenia parowego, który rozmiękcza zabrudzenia. Z kolei bezpieczna mikrofalówka dla dziecka powinna mieć blokadę rodzicielską, która zapobiega przypadkowej zmianie ustawień przez dziecięce paluszki. Dla ich bezpieczeństwa warto, aby kuchenka miała chłodzoną obudowę.

Z poradnika Nowoczesna kuchnia w zabudowie – jakie urządzenia wybrać dowiesz się, jakie inne małe AGD przyda Ci się oprócz mikrofali w zabudowie.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link