Data publikacji: 21 listopada 2018
Autor: Ola
ARTYKUŁ - PORADNIK

Nowoczesna kuchnia w zabudowie – jakie urządzenia wybrać?

Poleć znajomemu Drukuj

Myślisz o urządzeniu kuchni w zabudowie? To świetny wybór – nowoczesna kuchnia będzie funkcjonalna i elegancka, a przy tym z łatwością zachowasz w niej porządek. Na rynku jest dostępnych wiele urządzeń AGD do zabudowy, które z powodzeniem zastąpią sprzęty wolnostojące. Sprawdź, jak urządzić kuchnię i czym kierować się przy wyborze urządzeń AGD.

Nowoczesna kuchnia w zabudowie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

-jak urządzić kuchnię praktycznie i w nowoczesnym stylu,

- jaki sprzęt AGD do kuchni można zabudować,

- czym kierować się przy zakupie wyposażenia kuchni.

Nowoczesna kuchnia – jak ją urządzić?

Wyposażenie kuchni i jej wystrój wpływają nie tylko na estetyczne wrażenia podczas przebywania w pomieszczeniu, ale także na funkcjonalność i wygodę przygotowywania i podawania posiłków. Dlatego jeśli zastanawiasz się, jak urządzić kuchnię, dobrze jest zapoznać się z popularnymi trendami i dostosować projekt do swoich preferencji, budżetu, jak również rozmiaru i kształtu pomieszczenia.

Aranżacje kuchni nowoczesnych, które cieszą się w ostatnich latach największym powodzeniem, są inspirowane stylem minimalistycznym. Nowoczesne kuchnie są bardzo często zabudowane w całości, tak że pomieszczenie sprawia wrażenie schludności i uporządkowania. Dzięki zastosowaniu systemu tip-on można całkowicie zrezygnować z klamek w szafkach kuchennych, które otwierają się bo delikatnym naciśnięciu na drzwiczki. Kuchnia w zabudowie bardzo estetycznie się prezentuje, a jeśli zostanie dobrze zaprojektowana, łatwiej będzie utrzymać w niej porządek. O tym, jak prawidłowo stworzyć projekt kuchni w zabudowie, przeczytasz tutaj.

Sprzęt AGD do kuchni – jakie urządzenia do zabudowy?

Aby jednak można było zabudować wyposażenie kuchni eleganckimi, nowoczesnymi frontami, potrzebny będzie sprzęt AGD do zabudowy. Od wolnostojących urządzeń różni się on konstrukcją i rodzajem obudowy. Obecnie zdecydowana większość urządzeń kuchennych jest dostępna w wersji do zabudowy, dzięki czemu wyposażenie można umieścić w dowolnym miejscu, oszczędzając przy tym przestrzeń i zwiększając funkcjonalność pomieszczenia. Zabudowanie mniejszych urządzeń, które standardowo są wolnostojące – jak np. ekspres do kawy – pozwala uzyskać estetyczny efekt pustego blatu roboczego. Warto to zastosować szczególnie wtedy, gdy kuchnia ma niewielkie wymiary albo gdy jest połączona z salonem.

Aranżacja nowoczesnej kuchni

Oto rodzaje urządzeń, które nadają się do zabudowy:

WARTO WIEDZIEĆ

Przy projektowaniu kuchni warto wykorzystać tzw. zasadę trójkąta. Najważniejsze elementy tego pomieszczenia to lodówka, zlewozmywak oraz kuchenka – pomiędzy nimi będziesz się poruszać najczęściej. Aby z kuchni korzystało się komfortowo, odległość między zlewozmywakiem a lodówką nie powinna przekraczać 210 centymetrów, a między lodówką a kuchenką – 270 centymetrów.

Lodówka do zabudowy Candy CKBBF172Wyposażenie kuchni – czym się kierować przy wyborze?

Ponieważ przy wyborze sprzętu AGD do zabudowy bardzo ważne są rozmiary, musisz wyszukać takie modele, które pasują do Twojego pomieszczenia. Pamiętaj, że w przypadku takich urządzeń jak pralka konieczne jest zostawienie kilku centymetrów zapasu z każdej strony, a przy montażu lodówki do zabudowy trzeba zadbać o właściwą wentylację. Najlepiej jest też wybrać model z możliwością odwrócenia drzwi, np. lodówkę Candy CKBBF172 – unikniesz w ten sposób problemów z montażem.

Szukając sprzętu AGD, który najlepiej sprawdzi się w Twojej kuchni, warto polegać na opiniach innych klientów. Jeśli zastanawiasz się, jaki model zmywarki do zabudowy wybrać, przeczytaj najpierw recenzje najpopularniejszych modeli.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Utrzymanie czystości w mieszkaniu to nie lada wyzwanie, z którym w dużej mierze pomaga dobry odkurzacz. Sprawdź ranking odkurzaczy z 2020 roku i poznaj najlepsze modele.
Zobacz więcej   
Ranking lodówek okazać się może bardzo pomocny w wyborze tego kluczowego sprzętu kuchennego. Jeśli nie wiesz, na który model się zdecydować sprawdź czym charakteryzują się te najbardziej popularne w 2020 roku.
Zobacz więcej   
 Nie wiesz, jaki odbiornik wybrać dla swojej rodziny? Sprawdź ranking telewizorów 75 cali 2020 roku.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów