Nowoczesna zabudowa kuchni – jakie urządzenia wybrać?

Z tego artykułu dowiesz się:czym charakteryzują się nowoczesne kuchnie do zabudowy jakie urządzenia AGD wybrać czym kierować się przy zakupie wyposażenia kuchni
Autor: Ola

Myślisz o urządzeniu kuchni w minimalistycznym stylu? Jedną z opcji jest nowoczesna kuchnia w zabudowie – elegancka i funkcjonalna, a przy tym łatwa w utrzymaniu. Rynek oferuje szeroki asortyment sprzętów AGD z możliwością maskowania pod blatem czy za frontami meblowymi. Sprawdź, jakie urządzenia wybrać!

Zobacz także: Kuchnia w zabudowie – co należy wiedzieć? Planowanie zabudowy kuchni

Nowoczesna zabudowa kuchni – od czego zacząć?

Wyposażenie kuchni i jej wystrój wpływają nie tylko na estetyczne wrażenia podczas przebywania w pomieszczeniu, ale także na funkcjonalność i komfort przygotowywania i podawania posiłków oraz zmywania po zakończeniu prac. Aby stworzyć ergonomiczną przestrzeń roboczą, wykorzystać maksymalnie możliwości metrażowe i jednocześnie wykończyć wnętrze w swoim stylu, warto zainspirować się panującymi trendami. To proste i szybkie rozwiązanie pozwala dostosować projekt do preferencji domowników oraz budżetu. Dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne kuchnie pod zabudowę, czyli minimalistyczne aranżację w pełni użyteczne, a w dodatku łatwe w utrzymaniu. Pomieszczenia wyposażone w urządzenia takie jak Whirlpool ART 66001 oraz Amica PIE6544PHTSU 2.0 sprawiają wrażenie schludności i uporządkowania, a dodatkowo, dzięki zastosowaniu systemu tip-on w szafkach kuchennych, czyli funkcji otwierania poprzez delikatne naciśnięcie frontu, można całkowicie zrezygnować z klamek. Nowoczesne kuchnie w zabudowie mogą być stylizowane zarówno na lata sześćdziesiąte, jak i współczesne bądź też stanowić połączenie różnych epok. Odpowiednie wzornictwo mebli kuchennych w zestawieniu z innowacyjną technologią urządzeń AGD nie tylko spełni się w roli funkcjonalnej i estetycznej kuchni, ale także zatroszczy się o środowisko, zmniejszając zużycie energii elektrycznej czy wody.

  • 8 699 zł
  • 1 899 zł
  • 3 499 zł
  • 3 499 zł
  • 1 499 zł
  • 1 299 zł
  • 1 699 zł
  • 6 349 zł
  • 2 199 zł
  • 2 199 zł

Nowoczesne zabudowy kuchenne – urządzenia AGD

Aby nowoczesna zabudowa kuchni eleganckimi frontami i blatem była możliwa, niezbędny jest odpowiednio dobrany sprzęt AGD przeznaczony do tego typu wykończeń. Od wolnostojących modeli różni się on przede wszystkim konstrukcją i rodzajem obudowy. Obecnie zdecydowana większość dużych urządzeń kuchennych takich jak chłodziarko-zamrażarka, lodówka do wina, pralka czy piekarnik, jest dostępna w wersji do zabudowy, dzięki czemu wyposażenie kuchni pod kątem organizacji przestrzeni nie sprawia problemu. Podobna zasada dotyczy też małych sprzętów AGD.

Nowoczesne kuchnie w zabudowie za sprawą urządzeń, które standardowo są wolnostojące, ale występują również w wersji do zamaskowania, jak ekspres do kawy i mikrofalówka, pozwalają uzyskać efekt pustego blatu roboczego. Ukrycie możliwie dużej liczby sprzętów kuchennych ma szczególne zastosowanie wtedy, gdy kuchnia jest niewielkich wymiarów albo gdy jest połączona z salonem. Urządzeniami przeznaczonymi do kuchni w zabudowie są:

Czym kierować się przy wyborze AGD?

Nowoczesne kuchnie w zabudowie różnią się przede wszystkim wzornictwem i rozmiarami. Chcąc stworzyć funkcjonalną przestrzeń, należy szukać modeli, które odpowiadają gabarytowo metrażowi pomieszczenia. Warto mieć również na uwadze fakt, że w przypadku pralki konieczne jest zostawienie kilku centymetrów zapasu z każdej strony, a przy montażu lodówki do zabudowy trzeba zadbać o właściwą wentylację. Dobrze też rozważyć model z możliwością zmiany kierunku otwierania drzwi. Przy projektowaniu nowoczesnej kuchni w zabudowie najlepiej wykorzystać tzw. zasadę trójkąta, która mówi, że najważniejszymi elementami pomieszczenia są chłodziarka, zlewozmywak i kuchenka, pomiędzy którymi domownicy najczęściej się poruszają. Aby z kuchni korzystało się komfortowo, odległość między zlewozmywakiem a lodówką nie powinna przekraczać 210 cm, a między lodówką a kuchenką – 270 cm. Zarówno duże, jak i małe urządzenia AGD warto dobierać nie tylko pod względem designu, ale też parametrów technicznych. Zwracając uwagę na klasę energetyczną, moc, materiał wykonania czy liczbę funkcji, można zaoszczędzić na rachunkach za prąd, wodę czy detergenty.

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny