Jakie słuchawki wybrać do Apex Legends i dlaczego?

Autor: Joanna

Czym powinny się wyróżniać słuchawki do Apex Legends i dlaczego warto dobrać idealny headset do gier typu battle royale? Zobacz, jaką przewagę dadzą Ci idealnie dobrane słuchawki.

jak wybrać słuchawki do apex legends

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak dobrać słuchawki do gry typu battle royale
  2. jaką przewagę zyskasz w dobrych słuchawkach
  3. jakie są najpopularniejsze gry battle royale

Jakie słuchawki wybrać do gier battle royale?

najlepsze słuchawki do battle royaleWybór odpowiednich słuchawek to analiza wielu parametrów. Dzisiaj standardem są przetworniki neodymowe, których klasa rzutuje na jakość dźwięku słuchawek. Na co zwrócić uwagę, wybierając headset do gier?

W słuchawkach do grania najważniejsze są: scena, separacja dźwięku, tłumienie na zewnątrz i do wewnątrz oraz głośność grania słuchawek. Barwa dźwięku nie jest tak istotna podczas grania, ale jeśli szukasz słuchawek uniwersalnych, również do słuchania muzyki, warto zwrócić uwagę także i na ten aspekt.

Powoli standardem stają się słuchawki z dźwiękiem przestrzennym 5.1, ale od niedawna na rynek nieśmiało wkraczają słuchawki 7.1. Ich jakość dźwięku nie jest jednak tak dopracowana, a głośność grania wyraźnie się zmniejsza przy włączeniu trybu 7.1. Jest to ciekawostka, którą warto sprawdzić i która z czasem może pozytywnie się rozwinąć. Jeśli do tego słuchawki wyposażone są w funkcję wibrującego basu, jak Trust GXT 354 Creon, możesz spodziewać się ciekawego doświadczenia.

Przede wszystkim zwróć uwagę na separację dźwięku. W słuchawkach takich jak HyperX Cloud II oprócz bardzo dobrego rozróżnienia dźwięku dostaniesz szeroką scenę, która pogłębi uczucie dźwięku przestrzennego.

CZY WIESZ, ŻE...

Równie ważnym elementem słuchawek są poduszki nauszników. To one sprawiają, że noszenie headsetu staje się przyjemnością lub wręcz przeciwnie. Warto sprawdzić słuchawki przed zakupem, ponieważ nie wszystkie modele będą dopasowane do budowy Twojej głowy.

Co daje nam noszenie dobrych słuchawek do gier?

Dobra separacja dźwięku wpływa na rozróżnianie elementów dźwiękowych w otoczeniu. Grając w gry battle royale czy shootery pierwszoosobowe, niezwykle ważne jest, by móc bezbłędnie namierzać wrogów, zanim jeszcze pojawią się w polu widzenia. Jeżeli dodatkowo scena jest szeroka i zachowuje głębię, pozwoli Ci to precyzyjnie określić, skąd konkretny dźwięk nadchodzi.

Wygodna konstrukcja sprawi, że po godzinie grania wciąż będziesz czuć się komfortowo. Głowa i uszy nie będą Cię boleć, co jednocześnie nie wywoła dużego zmęczenia. Jeżeli więc często po zdjęciu słuchawek czujesz się źle, czas przemyśleć ich wymianę.

To, co bardzo często pomija się przy wyborze słuchawek, to ich tłumienie na zewnątrz i do wewnątrz. Dobre słuchawki powinny wytłumiać dźwięk w obie strony, pogłębiając immersję, a jednocześnie izolując domowników od hałasu dobiegającego ze słuchawek. Może się to wydawać mało istotne, ale jeśli docierają do Ciebie szumy z zewnątrz w czasie gry, to skutecznie rozpraszają uwagę i wpływają na Twoją skuteczność.

​ PORADA EKSPERTA

​ Najczęściej psujących się elementem słuchawek jest kabel. To na ten element powinieneś zwrócić szczególną uwagę. Gruby, mocny przewód w oplocie to większa szansa na to, że headset przetrwa długie lata.

Apex Legends czy Fortnite? Najpopularniejsze gry battle royale

Słuchawki do gierApex Legends i Fortnite to aktualnie dwie najpopularniejsze gry. Nawet klasyk Valve, czyli CS:GO, który przez wiele lat królował na rynku gier, musiał ustąpić ostatnio popularnością przed grami typu battle royale.

W przeciwieństwie do Fortnite Apex Legends cechuje się większym realizmem, co sprawia, że także dźwięki grają tutaj ważniejszą rolę. Aby precyzyjnie namierzać przeciwnika, warto nauczyć się rozpoznawać odgłosy różnych broni, kroki postaci i zdolności specjalnych, a pomocne w tym okażą się właśnie dobrej jakości słuchawki.

Jeżeli nie radzisz sobie najlepiej w grach tego typu, to przeanalizuj swój sprzęt i zastanów się, czy Twoja mysz, klawiatura i słuchawki są dobrze dobrane do gry i Twoich potrzeb. Może problem nie leży w braku umiejętności, a właśnie w ograniczeniach sprzętowych? Warto co jakiś czas sprawdzać nowości na rynku, tym bardziej że sprzęt dostosowywany jest do tego, by maksymalizować komfort i doznania użytkowników, a tym samym podnosić jakość grania.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link