Prezent dla babci i dziadka – pomysły i proponowane produkty

Autor: Iza

Obecnie w sklepach stacjonarnych i internetowych można znaleźć szeroki wybór ciekawych prezentów dla babci i dziadka. Warto zdecydować się na telefon dla seniora, cyfrową ramkę na zdjęcia, ciśnieniomierz lub masażer.

dziadkowie siedzą z wnuczkami na kanapie

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jakie są ciekawe pomysły na prezenty dla babci i dziadka
  2. czy warto kupić masażer lub ciśnieniomierz na prezent
  3. jaki telefon dla seniora wybrać na prezent

Ciekawe pomysły na prezenty dla babci i dziadka: ramka cyfrowa i masażery

koc elektryczny

Wybierając prezent dla babci i dziadka na święta Bożego Narodzenia, rocznicę lub inną ważną okazję, powinniśmy przede wszystkim zastanowić się nad tym, czego dziadkowie potrzebują lub o czym marzą. Wielu starszym osobom przyjemność sprawią własnoręcznie wykonane upominki dla babci i dziadka, jednak zwykle takie podarunki wręczają najmłodsi, czyli wnuki. Osoby dorosłe mogą zdecydować się na to, aby obdarować babcię i dziadka innymi prezentami, na przykład cyfrową ramką na zdjęcia. Ciekawą propozycją jest Intenso 8” MediaArtist, czyli ramka z pilotem zdalnego sterowania i różnymi trybami pokazu slajdów. Inna godna polecenia ramka to Hama Steel Premium – o dużym wyświetlaczu (9,7 cala) oraz z funkcjami takimi, jak: budzik, możliwość obracania zdjęć, odtwarzanie zdjęć z podkładem muzycznym, zoom, zegar, kalendarz. Zupełnie odmiennym podarunkiem są masażery, które oddziałują pozytywnie na zdrowie kręgosłupa lub stóp, a także zwiększają poczucie relaksu. Shiatsu, masaż refleksologiczny, uciskowy, rolowanie – w zależności od potrzeb, dziadkowie mogą cieszyć się masażem obolałych pleców czy napiętych mięśni. A to wszystko zrobią bez wychodzenia z domu, siedząc wygodnie w fotelu. Funkcja podgrzewania przyjemnie rozprowadza ciepło po całym ciele do wszystkich mięśni, a wibracje podwyższają ciśnienie krwi i rozładowują napięcie. Sterowanie za pomocą pilota ułatwi obsługę dziadkowi lub babci oraz pozwoli na zmianę masowanego obszaru oraz siły nacisku. Medisana MC810 to masażer, który ma funkcję podgrzewania, podświetlenia i regulacji szybkości masażu. Dobrym pomysłem na prezent jest również masażer do stóp, który nie tylko pomaga w zachowaniu zdrowia i higieny, ale też intensywnie masuje stopy, poprawiając krążenie. Warto jest wybrać urządzenie, które będzie utrzymywało stałą temperaturę wody, co pozwoli na dłuższy i przyjemniejszy masaż.

Ciśnieniomierz jako dobry prezent dla babci i dziadka

Telefon dla seniora myPhone Halo Easy

Prezent dla babci i dziadka może także być powiązany z utrzymywaniem zdrowia, dlatego warto zdecydować się na zakup ciśnieniomierza. Elektroniczne ciśnieniomierze zapamiętują wyniki i daty, dzięki czemu są cennym pomocnikiem dla osób cierpiących na nadciśnienie, które muszą regularnie dokonywać pomiarów. Ciśnieniomierze pozwalają zbadać ciśnienie rozkurczowe i skurczowe oraz puls, a duży wyświetlacz ułatwia odczytywanie pomiarów. Można zdecydować się na ciśnieniomierz nadgarstkowy lub naramienny. Beurer BC 32 to ciśnieniomierz nadgarstkowy, który zapamiętuje wyniki aż dwóch użytkowników i wykrywa arytmię. Z kolei Tech Med TMA-7000M to ciśnieniomierz naramienny, który ma funkcję głosowego odczytu wyników, co świetnie sprawdza się w przypadku osób słabo widzących.

Telefon dla seniora jako prezent – aby zawsze być w kontakcie

Doskonałym prezentem dla babci i dziadka jest telefon dla seniora, czyli takie urządzenie, które zostało dopasowane do potrzeb osób starszych. Wybierając taki sprzęt, dobrze abyśmy zwrócili uwagę przede wszystkim na duży, czytelny wyświetlacz i wygodne klawisze. Ważne są również długi czas pracy baterii oraz wygoda w ładowaniu urządzenia. Istotny okaże się ponadto przycisk alarmowy SOS, ponieważ w razie potrzeby pozwoli on szybko wezwać pomoc. Wśród proponowanych modeli telefonów dla seniora można wyróżnić następujące:

  1. Maxcom MM462BB – to prosty w obsłudze telefon z dużymi przyciskami oraz czytelnym ekranem, który posiada nawet aparat. Urządzenie nie jest skomplikowane pod względem technologicznym, dzięki czemu długo trzyma wysoki poziom baterii, a babcia i dziadek nie muszą pamiętać o ciągłym ładowaniu. 
  2. Nokia 5310 TA-1212 DS – to telefon komórkowy z kolorowym i czytelnym wyświetlaczem, a także dodatkowymi funkcjami, takimi jak zabezpieczenie za pomocą czytnika linii papilarnych. Takie rozwiązanie może się przydać tym seniorom, którzy obawiają się zgubienia telefonu. 
  3. myPhone Halo Q 4family – to stacjonarny telefon dla seniora, który ma kolorowy wyświetlacz, a aplikacja 4family umożliwia zdalne monitorowanie zdrowia i bezpieczeństwa babci i dziadka. Da się też sprawdzać ich lokalizację oraz ustawiać zdalne przypomnienia o wizytach lekarskich.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link