Jaki oczyszczacz powietrza wybrać do małego, średniego i dużego biura?

Autor: Joanna

Wiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak negatywny wpływ na zdrowie ma smog. Nie wszyscy jednak wiedzą, że jest on niebezpieczny także w budynkach, do których wpada niefiltrowane powietrze. Dotyczy to także biura, gdzie większość pracowników spędza dużą część dnia – dlatego warto wyposażyć je w oczyszczacz powietrza o odpowiedniej wydajności.

Mały oczyszczacz powietrza

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- co to jest oczyszczacz powietrza i czy jest potrzebny w biurze,

- jaki oczyszczacz powietrza do małego biura kupić,

- jakie modele będą odpowiednie do biura średniej wielkości,

- jaki oczyszczacz sprawdzi się w dużych pomieszczeniach.

Oczyszczacz powietrza – czy warto?

Oczyszczacz powietrza w mieszkaniuJeśli przestrzeń firmy ma być nie tylko komfortowym, ale też bezpiecznym dla zdrowia pracowników miejscem, każde biuro powinno być wyposażone w oczyszczacz powietrza. Opinie lekarzy na temat tych urządzeń są pozytywne – urządzenia służące do filtrowania zanieczyszczeń, kurzu, sierści zwierząt, pyłków i innych alergenów w powietrzu mają korzystny wpływ na zdrowie pracowników i poprawiają komfort życia. Dlaczego jeszcze oczyszczacz powietrza jest potrzebny w biurze? Urządzenie to wychwytuje rozprzestrzeniające się wirusy, bakterie i grzyby, co pomaga zapobiec masowym zachorowaniom pracowników w okresie jesienno-zimowym.
Innym pomocnym urządzeniem, w jakie warto wyposażyć biuro, jest nawilżacz powietrza. Sprzęt ten zwiększa komfort oddychania, kiedy powietrze jest przesuszone np. z powodu ogrzewania – sprawdź opinie o najlepszych modelach.


Jaki oczyszczacz powietrza do małego biura?

Oczyszczacz powietrza należy dobrać do wielkości pomieszczenia, w którym będzie pracować urządzenie. W przeciwnym wypadku jeśli wybierzesz niewystarczający model, sprzęt może okazać się niewydajny, a więc nieskuteczny. Do oczyszczania powietrza w małym biurze, w którym pracuje tylko kilku do kilkunastu pracowników, wystarczy małe urządzenie. Dotyczy to także większych przestrzeni biurowych podzielonych na kilka niewielkich pomieszczeń – w takim wypadku, aby sprzęt był skuteczny, należy umieścić oczyszczacz w każdym pokoju.

WARTO WIEDZIEĆ

Wydajność oczyszczaczy powietrza producenci podają w metrach sześciennych, a także w odniesieniu do powierzchni. Pamiętaj, że liczy się nie tylko metraż, ale także wysokość pomieszczenia – jeśli biuro posiada nietypowo wysokie sufity, bezpieczniej będzie wybrać model o większej wydajności.

Do biur o powierzchni nieprzekraczającej 25 m2 dobrze sprawdzi się oczyszczacz powietrza Sharp KC-930EU. Model oferuje trzystopniową filtrację powietrza i ma wydajność wystarczającą do efektywnego oczyszczania powietrza w pomieszczeniu o ok. 21 metrów kwadratowych. Jego atutem są także dodatkowe funkcje nawilżania i jonizowania, a oprócz tego stosunkowo cicha praca urządzenia. Urządzenie pozwala przywrócić odpowiednią wilgotność powietrza, które w przestrzeni biurowej jest często bardzo suche.
  • 999 zł
  • 1 249 zł
  • 799 zł
  • 515 zł
  • 1 749 zł

Jaki oczyszczacz powietrza do biura średniej wielkości?

Oczyszczacz powietrza PhilipsDo większych biur, w których pomieszczenia mają powierzchnię od 26 do 50 m2, potrzebne będzie bardziej wydajne urządzenie. Na uwagę zasługuje na przykład oczyszczacz powietrza Philips AC2887/10 o wielostopniowej technologii oczyszczania, która rozprawi się nie tylko ze smogiem, ale także większością alergenów, wirusów i bakterii rozprzestrzeniających się drogą kropelkową. Model ten jest bardzo cichy, dlatego jego szum nie wpływa na komfort pracy. Zasięg działania urządzenia to maksymalnie 39 metrów kwadratowych – jeśli szukasz oczyszczacza powietrza do większych pomieszczeń, sprawdź modele polecane poniżej.

Oczyszczacz powietrza do dużej firmy – jaki model?

Utrzymanie dobrej jakości powietrza w przestrzeniach typu open space może być wyzwaniem – trzeba wybrać urządzenie przeznaczone do dużych pomieszczeń o powierzchni powyżej 51 m2. Model Philips AC5659/10 to niezwykle wydajny oczyszczacz powietrza, który można wykorzystać w obiektach nawet do 130 m2. To również dobry wybór do przestrzeni biurowych położonych np. w budynkach poprzemysłowych, które charakteryzują się bardzo wysokimi sufitami. Szczególną zaletą tego oczyszczacza powietrza jest duża dokładność działania, uzyskana dzięki zastosowaniu podwójnej, wieloetapowej filtracji. Do sterowania urządzeniem służy aplikacja mobilna z podglądem aktualnej jakości powietrza.
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link