Jaka klawiatura i mysz do Apex Legends?

Autor: Anna

Apex Legends to najnowsze dzieło Respawn, studia należącego do Electronic Arts. I chociaż wydawało się, że nie ma już na rynku miejsca na kolejne battlegroundy, to Apex stał się hitem na miarę Fortnite. Żeby jednak czerpać radość z gry, dobrze jest wygrywać mecze. Jak wspomóc swoje umiejętności? Dobry sprzęt to podstawa!


Peryferia do Apex Legends

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak grać w Apex Legends
  2. jak dobrać klawiaturę do battle royale
  3. czym się kierować przy wyborze myszy do Apex Legends

Jak lepiej grać w Apex Legends?

Apex Legends zdobyło serca fanów battle royale prostotą rozgrywki, ciekawym uniwersum Titanfall II oraz większym realizmem niż Fortnite. Gracze rywalizują ze sobą na jednej, wielopoziomowej mapie, której zróżnicowanie terenowe wpływa na taktykę rozgrywki. Jednak oprócz solidnej taktyki i szybkiego podejmowania decyzji, w grze trzeba wykazać się wyjątkowym skillem. Nie jest to proste, szczególnie dla osób zaczynających przygodę z grami battle royale, dlatego warto wspomóc się dobrym sprzętem, który ułatwi celowanie i zwiększy komfort gry.

CZY WIESZ, ŻE...

Apex Legends wprowadziło do battle royale punkty respawnu, czego nie było na początku w Fortnite. Epic Games jednak szybko zaimplementowało tę mechanikę i wiele innych.

Klawiatura do Apex Legends

Klawiatura do battle royale – jaką wybrać?

Odpowiednia klawiatura dla gracza to niezbędny element wyposażenia każdego gamingowego stanowiska. Nie tylko zwiększa komfort i dużo sprawniej działa, ale często jest wyposażona w masę dodatkowych funkcjonalności. Sprawdźmy, w co powinna być wyposażona odpowiednia klawiatura do gier typu battle royale.

Po pierwsze podkładka pod nadgarstek. Nie każdy potrafi z niej na początku korzystać, ale warto się przełamać, ponieważ solidne oparcie dla dłoni odciąża trzymane w powietrzu nadgarstki. Dzięki temu minimalizujesz praktycznie do zera dyskomfort związany z uciskiem na nerwy dłoni. Mając podkładkę, możesz pokusić się o dobór odpowiedniego profilu klawiatury. Niektóre klawiatury oferują obniżone przyciski z niższym profilem, czyli specjalne switche, takie jak MX Cherry Low Profile.

Kiedy już dostosujemy ergonomię klawiatury, warto wybrać odpowiednie switche. Przełączniki mechaniczne są dużo lepsze do gier niż klawiatury membranowe, ale ich wybór często stanowi problem, na jaki kolor się zdecydować? Brązowy? Czerwony? A może niebieskie switche? A może autorskie przełączniki Titan w klawiaturze Roccat Vulcan 120 AIMO? Każda z wersji spełni oczekiwania przeciętnego gracza, ale im twardsze przełączniki, tym lepsze do pisania, a im mniejsza siła nacisku potrzebna do ich aktywacji, tym łatwiej i precyzyjniej odmierzysz niezbędną siłę nacisku podczas grania.

Klawiatura dla gracza powinna być podświetlana, żeby pomóc mu lokalizować przyciski bez zapalania światła. Odbijające się w monitorze światło ogranicza możliwości wypatrzenia przeciwnika.

PORADA EKSPERTA

Klawiatury mechaniczne cechują się większą żywotnością klawiszy niż membranowe. Inwestując w nieco droższy sprzęt, nie będziesz musiał się martwić jego wymianą przez lata.

Myszka do Apex Legends i Fortnite – jak zyskać przewagę?

Myszka do battle royale Trust GXT 160 TUREDo dynamicznych gier najlepiej wybrać długie, ale wąskie myszki. Najlepiej, jeśli dodatkowo będą miały lekko rozszerzaną dolną tylną część, aby podtrzymać nadgarstek – dobrym przykładem jest mysz Trust GXT 160 Ture, która jest lekka, zwinna, a dodatkowo ma metalowe ślizgacze, które wpływają na bardzo dobry ruch myszy po podkładce.

Zdecydowanie nie warto sugerować się wartością DPI, ponieważ do tego typu rozgrywki żaden doświadczony gracz nie używa wartości wyższej niż 2000. Jeżeli czujesz, że mysz wykonuje za krótki ruch względem tego wykonanego dłonią, lepiej dostosować czułość myszy dla danej gry, ponieważ ustawienie wyższego DPI może skutkować wystąpieniem niepożądanej akceleracji.

Warto również zainwestować w solidną materiałową podkładkę, najlepiej dość dużą, by postawić na niej również klawiaturę. Zapobiegnie to przesuwaniu się sprzętu w czasie dynamicznej rozgrywki.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link