Przelew na telefon BLIK. Jak go wykonać?

Aleksandra Burska

Przelew na telefon BLIK to wygodna, dostępna w większości polskich banków funkcja szybkiego przesyłania środków. Nie musisz znać numeru konta odbiorcy, wystarczy jedynie numer telefonu komórkowego zarejestrowany w usłudze. Jak wysłać BLIK na telefon? Dowiedz się, jak sprawnie wykonać bezpłatny, natychmiastowy przelew na numer telefonu.

 

Dlaczego BLIK na telefon jest tak popularny?

W dzisiejszych czasach nie potrzebujemy już nosić przy sobie portfela. Smartfony z NFC od dawna umożliwiają wygodne płatności poprzez przykładanie telefonu do terminala płatniczego. Rozwiązania w zakresie płatności mobilnych poszły też o wiele dalej. Dzięki przelewom na telefon BLIK możemy przekazywać pieniądze również innym osobom bez konieczności robienia tradycyjnego przelewu lub wyjmowania gotówki z bankomatu. Funkcja BLIK to bardzo prosty w obsłudze, lubiany i zyskujący coraz więcej użytkowników sposób przekazywania środków pieniężnych między kontami bankowymi.

W erze widocznie wzrastającej przewagi mobilnych aplikacji nad klasycznymi rozwiązaniami bankowymi, również internetowymi, BLIK umożliwia wysyłkę środków natychmiastowo, dzięki czemu przekazanie pieniędzy znajomemu lub komuś z rodziny trwa dosłownie kilka sekund. Rozwiązanie to przydaje się podczas dzielenia rachunku w restauracji, składania się na prezent dla kogoś bliskiego, oddawania środków za benzynę… Słowem – zawsze wtedy, gdy potrzebne jest szybkie i sprawne przekazanie pieniędzy, a my akurat nie mamy pod ręką gotówki.

Ogromnym plusem BLIK-a jest ominięcie przekazywania sobie numeru konta i wpisywania w okienko aplikacji aż 26 cyfr. Wystarczy znać numer telefonu odbiorcy lub poprosić o jego szybkie podyktowanie – w końcu swoje numery telefonu znamy na pamięć częściej niż numery kont bankowych. Dodatkowo BLIK jest usługą bezpłatną, dzięki czemu zyskuje przewagę nad wymagającymi opłaty przelewami między różnymi bankami. Co ciekawe, BLIK również korzysta z systemu Express Elixir, jednak niezależnie od banku nadawcy i odbiorcy za taki mobilny przelew nie zapłacimy ani grosza.

 

Jak włączyć przelewy na telefon BLIK?

Aby móc korzystać z opcji BLIK, należy uruchomić dostęp do tej usługi w aplikacji mobilnej swojego banku. Jeśli bank oferuje przelew BLIK na telefon, w menu z pewnością znajduje się opcja pozwalająca na zarejestrowanie numeru telefonu w usłudze i włączenie jej. Numer telefonu może być przypisany tylko do usługi w ramach jednego konta bankowego. Jeśli dopiszemy go do usługi BLIK w innym banku, zostanie automatycznie wyłączony z poprzedniego powiązania.

 

Jak zrobić BLIK – przelew na numer telefonu?

Pomimo różnic w rozplanowaniu poszczególnych funkcji w aplikacjach różnych banków opcja wykonania przelewu BLIK powinna się znajdować w menu przelewów, pod nazwą „przelew na telefon”. Zamiast pola do wpisywania numeru konta pojawi się miejsce przeznaczone na numer telefonu odbiorcy. Przelewu na telefon BLIK można dokonać tylko w walucie polski złoty, ponieważ usługa jest dostępna wyłącznie w bankach krajowych. Do przelewu BLIK nie musimy wpisywać adresu odbiorcy, wystarczą najważniejsze dane: numer telefonu, nazwa oraz przesyłana kwota.

  • 599 zł
  • 1 299 zł
  • 3 799 zł
  • 599 zł
  • 2 199 zł
  • 449 zł
  • 1 799 zł
  • 1 349 zł
  • 4 799 zł
  • 1 799 zł

Po wpisaniu numeru powinna być widoczna informacja o tym, czy odbiorca również ma uruchomioną usługę BLIK. Jeśli tak, otrzyma pieniądze na konto już po chwili od nadania. Jeżeli nieopatrznie wyślemy środki na numer niezarejestrowany w systemie BLIK, odbiorca nadal będzie mógł otrzymać środki. Musi w tym celu po prostu uruchomić usługę w swoim banku. Czas na rejestrację to 7 dni od dnia przelewu. Po upływie tego czasu środki wrócą na konto nadawcy.

 

BLIK na telefon – jaką kwotę można przesłać?

Jak wszystkie operacje bankowe przelewy BLIK podlegają limitom zabezpieczającym transakcje. Użytkownik może modyfikować limit przelewów na telefon BLIK, jednak ustawienia te mogą się różnić w zależności od danego banku. Podstawowe, dzienne limity na przelew na numer telefonu w różnych bankach wahają się od kilkuset do kilku tysięcy złotych. Za pośrednictwem usługi BLIK w bankowości internetowej można również wypłacać gotówkę z bankomatu i wpłacać ją do wpłatomatu, a także płacić, wpisując kod w terminalu lub podając go w internetowym procesie płatności. Wszelkie transakcje dokonywane są po zaakceptowaniu procesu w aplikacji mobilnej banku. Czy proces ten jest bezpieczny? Ważne, by przed akceptacją transakcji każdorazowo sprawdzić kwotę, jaką przekazujemy przez BLIK. Jeśli wszystko się zgadza, transakcja przebiegnie zgodnie z planem.

Mobilne płatności takie jak przelew na telefon BLIK są wygodnym, szybkim i prostym w obsłudze sposobem przelewania pieniędzy oraz płacenia za dobra i usługi. Warto uruchomić usługę w swoim banku i umożliwić sobie swobodne przekazywanie i odbieranie środków, gdy tylko tego potrzebujemy.

Czy ten artykuł był dla Ciebie przydatny?

Napisz nam, co myślisz

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Zostaw nam swoją opinię

Przykro nam, że ten artykuł nie spełnił Twoich oczekiwań. Chcemy się dowiedzieć, co możemy poprawić.

Wybierz jedną z opcji: *

Jeśli chcesz, podaj nam więcej szczegółów:

0/2000
Administratorem danych osobowych jest Euro-net Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, właściciel marki RTV EURO AGD, adres: 02-273 Warszawa ul. Muszkieterów 15, @: daneosobowe@euro.com.pl, telefon: 855 855 855, (Administrator). W Polityce Prywatności Administrator informuje o celu, okresie i podstawach prawnych przetwarzania danych osobowych, a także o prawach jakie przysługują osobom, których przetwarzane dane osobowe dotyczą, podmiotom którym Administrator może powierzyć do przetwarzania dane osobowe, oraz o zasadach zautomatyzowanego przetwarzania danych osobowych, w tym ich profilowaniu.

Dziękujemy za dodatkowy komentarz!

Zapisaliśmy Twoją wiadomość. Pomoże nam poprawić i ulepszyć treści w serwisie.

Dziękujemy! Zapisaliśmy Twoją opinię

Już zapisaliśmy Twój głos!

Dziękujemy!