Jak ładować telefon? Wskazówki na temat ładowania i pomocne w tym akcesoria

Autor: Ola

O tym, jak ładować telefon, krąży wiele mitów. Dzięki zebranym w artykule informacjom zaczniesz robić to odpowiednio. Prawidłowe ładowanie telefonu jest bardzo ważne, to od niego bowiem zależy w dużej mierze długość pracy baterii, a tym samym czas przydatności telefonu.

ładowanie indukcyjne

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jak prawidłowo ładować telefon
 2. jak ładować nowy telefon
 3. czym można ładować baterię w telefonie

Jak prawidłowo ładować telefon?

bezprzewodowe ładowanie telefonu

Oto kilka przydatnych wskazówek. Po pierwsze najlepiej w tym celu używać ładowarki dołączonej przez producenta. Parametry sprzętu dostosowane są do baterii w telefonie, dzięki czemu gwarantują optymalne ładowanie. W przypadku zepsucia oryginalnej ładowarki konieczne będzie sięgnięcie po zamienniki. Niezwykle szeroka oferta akcesoriów do telefonów, jaka znajduje się w sklepach RTV EURO AGD, sprawi, że z pewnością znajdziesz sposób na to, jak naładować baterię.

Nie zaleca się nocnego trzymania telefonu pod ładowarką. Mimo iż większość smartfonów ma zabezpieczenia chroniące przed przeładowaniem, to takie długotrwałe podłączenie wiąże się z ryzykiem nagrzewania telefonu. To z kolei wykazuje niekorzystny wpływ na żywotność baterii. Podobnie rzecz ma się w przypadku nakrywania ładującego się telefonu kocem, poduszką itp. Nie jest wskazane trzymanie go w tym czasie w dłoni czy kładzenie w otoczeniu źródła ciepła, np. na nasłonecznionym parapecie.

Jak ładować nowy telefon?

Nie obowiązuje już powtarzana do niedawna zasada, by całkowicie rozładować, a potem naładować do pełna baterię w nowym telefonie. Odnosi się ona wyłącznie do starszych baterii kadmowych, których nie stosuje się już w smartfonach. Jak zatem ładować baterie w nowym telefonie? Obecnie w smartfonach wykorzystuje się ogniwa litowo-jonowe, które źle znoszą kompletne rozładowywanie i ładowanie. Zaleca się ich częste i nie za długie podłączanie do ładowarki. Najlepiej rozpocząć ładowanie, kiedy poziom baterii spadnie do 20%. W większości urządzeń pojawia się wówczas informacja o konieczności ładowania. Ładowarkę można odłączyć, kiedy bateria zostanie naładowania do poziomu 80–90%.

 • 107,99 zł
 • 29,99 zł
 • 54,99 zł
 • 89,99 zł
 • 249 zł

Jak naładować telefon bez ładowarki?

Xqisit 33066

Nierzadko zdarzają się sytuacje, kiedy stan baterii w telefonie jest niski, a ty jesteś poza domem. Z odsieczą przychodzą wówczas powerbanki. Urządzenia te najlepiej określić jako niewielkie, przenośne akumulatory, które skutecznie przedłużą żywotność telefonu. Oferuje je wielu producentów, w tym m.in. Reinston, Samsung, Huawei, Xiaomi, Trust, Zendure, Xtorm, SBS, Hama, Adata, Platinet, Smartoools, PowerNeed. Na co zwrócić uwagę przy ich wyborze? Czynniki, które warto uwzględnić, to m.in.:

Jak naładować telefon przez laptopa? W tym celu należy użyć odpowiedniego kabla do telefonu. Kupując go, należy uwzględnić zwłaszcza długość przewodu i interfejs, a najbardziej popularne pod tym względem są kable micro-USB, jak np. w modelach Unitek Y-C435GBK, Huawei AP55S (4071417), oraz USB, jak np. Baseus CAMXC-A01, Forever Core magnetyczny 3 w 1 2,5 A 1 m (czarny).

Jakimi urządzeniami ładować baterie w telefonie?

O tym, jakich urządzeń używać do ładowania baterii, zależą okoliczności. Podczas podróży samochodem warto się wyposażyć w ładowarki samochodowe. Przy zakupie powinno się przeanalizować zwłaszcza:

 • rodzaj – czy ładowarka jest uniwersalna czy dedykowana;
 • rodzaj wtyku, złącza;
 • moc wyjściową, napięcie wyjściowe, zakres napięcia.

Popularne modele to: Reinston ELSA05 2 porty USB 3,4 A, Samsung EP-LN915U, Forever M01 T_0014808, Xiaomi Mi Dual 37 W, Forever M01 T_0014853.

Tradycyjne ładowarki są powoli wypierane przez modele bezprzewodowe, które umożliwiają ładowanie urządzeń bez potrzeby używania kabli. Wystarczy umieścić na nich smartfon, a poziom baterii po pewnym czasie się podniesie. Popularne są m.in. urządzenia: Samsung Ładowarka Indukcyjna 1 A Fast Charge EP-P3100TB (czarny), Reinston ELSI20 pionowa fast 10 W, Samsung Wireless Charger Duo EP-N6100 (czarny).

100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
100% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów