Dzień Dziecka – co podarować nastolatkowi?

Autor: Sara

Poszukujesz pomysłu na prezent na Dzień Dziecka dla swojego nastoletniego podopiecznego? Sprawdź propozycje podarunków z różnych kategorii tematycznych, które są dostosowane do zainteresowań młodzieży. Znajdziesz tu zarówno doskonały prezent dla chłopaka, jak i coś, co zadowoli dziewczynę.

tablet multimedialny jako prezent dla dziewczyny na dzień dziecka

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

 1. jaki prezent na Dzień Dziecka łączy rozrywkę z edukacją
 2. jaki gadżet elektroniczny podarować nastolatkowi na Dzień Dziecka
 3. co wybrać na prezent dla chłopaka
 4. co wybrać na prezent dla dziewczyny

Jaki prezent na Dzień Dziecka łączy rozrywkę z edukacją?

Prezenty na Dzień Dziecka nie muszą być wyłącznie rozrywkowe. Jako podarunek świetnie sprawdzi się też urządzenie o walorze edukacyjnym lub sprzyjające rozwojowi osobistemu. Poniżej zebraliśmy kilka pomysłów spełniających to kryterium.
Czytnik e-booków to dobry prezent dla dziewczyny, ale także chłopaka. Bez wątpienia przyda im się w szkole do czytana zadanych lektur. Wieczorami na czytniku e-booków nastolatek odda się lekturze ulubionych powieści przygodowych czy grozy. Jeśli wybierzesz model o odpowiednich funkcjach, młody czytelnik będzie mógł sprawdzać znaczenie trudnych słów poprzez wbudowany słownik, połączyć się z internetem, a także stworzyć notatki na marginesach – to przydatne zwłaszcza podczas analizowania tekstów zadanych przez nauczycieli. Polecamy następujące modele:
czytnik ebooków pocketbook
 • inkBOOK Prime z funkcją powiększenia tekstu, modułami Bluetooth i Wi-Fi, a także wielostopniowym podświetleniem ekranu,
 • Kiano Booky One o atrakcyjnej cenie i podstawowych parametrach, wystarczających na początek przygody z czytnikiem e-booków.
Jako prezent na Dzień Dziecka do wykorzystywania w czasie wolnym i w ramach zajęć szkolnych sprawdzi się też tablet multimedialny. Wiele nastolatków używa go zamiast laptopa. Wybierz Navitel T500 3G w niskiej cenie, oparty na nowoczesnym systemie Android 7 Nougat. Ma 1 GB pamięci RAM i 8 GB pamięci wbudowanej. Twoje dziecko wykona nim podstawowe zdjęcia, skorzysta z aplikacji ze sklepu Google Play i połączy się z internetem, np. żeby porozmawiać z przyjaciółmi.
idealny prezent na dzień dziecka
Nieco więcej zapłacisz za tablet multimedialny Huawei MediaPad T3 8 16GB LTE, jednak ten model posłuży nastolatkowi na dłużej, jako że jest wydajniejszy i bardziej rozbudowany pod względem dostępnych funkcji. Ma 2 GB pamięci RAM i 16 GB pamięci wbudowanej. Odznacza się bardzo pojemnym akumulatorem: 4800 mAh. Ma też modem 4G/LTE do łączenia się z internetem dzięki operatorowi usług telefonicznych, bez konieczności bycia w zasięgu sieci Wi-Fi.

Jaki gadżet elektroniczny podarować nastolatkowi na Dzień Dziecka?

Na Dzień Dziecka możesz podarować nastolatkowi gadżet, który rozszerzy funkcjonalność posiadanego przez niego smartfona. Mowa tu o smartwatchu, na którym nastolatek odczyta wiadomości i odbierze połączenia przychodzące na telefon, sprawdzi powiadomienia w mediach społecznościowych, a także skorzysta z funkcjonalności zegarka sportowego. Będzie mógł liczyć kroki, badać puls, monitorować sen czy mierzyć pokonane odległości.
smartwatch jako prezent dla chłopaka na dzień dziecka
Przeczytaj poradnik wyboru smartwatcha, aby ułatwić sobie zadanie.
Niewiele zapłacisz za smartwatch o podstawowych parametrach, np. model Manta MA429. Występują w nim funkcje, takie jak budzik, licznik kroków, monitor snu, przypomnienia, sterowanie odtwarzaczem muzyki czy tryb głośnomówiący. Smartwatch ma aparat z funkcją kamery. Z telefonem łączy się poprzez Bluetooth 3.0.
prezent dla dziewczyny smartwatch garett
Doskonały prezent dla chłopaka uprawiającego sport to inteligentny Garmin Vivoactive z funkcjami pływackimi, odbiornikiem GPS i technologiami wymienionymi przy powyższym modelu. Jest wodoodporny, więc na czas treningu nastolatek nie musi go ściągać.
Z kolei dobry prezent dla dziewczyny mającej kilkanaście lat to estetyczny i elegancki Garett Women Diana w wariancie różowo-złotym. Jest odporny na kurz i zalanie, ma funkcje treningowe i tryby sportowe. Ciekawą funkcją jest szukanie zapodzianego telefonu.

SMARTWATCH CZY ZEGAREK SPORTOWY?

Smartwatch to urządzenie o szerszej funkcjonalności w porównaniu z zegarkiem sportowym. Służy do łączenia ze smartfonem i ma być pomocny podczas korzystania z telefonu m.in. w sytuacjach, w których nie można po niego sięgnąć. Najczęściej odznacza się co najmniej podstawowymi funkcjami zegarka sportowego. Z kolei zegarek sportowy może się łączyć ze smartfonem, ale nie musi. Ma rozwinięte funkcje służące do monitorowania aktywności fizycznej. Jeśli szukasz prezentu na Dzień Dziecka dla nastoletniego miłośnika sportu, ten drugi sprawdzi się lepiej.

 • 2 869 zł
 • 3 499 zł
 • 529 zł
 • 109,99 zł
 • 2 249 zł

Co wybrać na prezent dla chłopaka?

W ostatnich latach hitem prezentów dla chłopaka jest dron z kamerą – dla młodszych nastolatków w wersji zabawkowej, dla starszych w wersji profesjonalnej. Warto przyjrzeć się szczególnie czterem modelom z obu tych kategorii.
UGo VGA Fen to propozycja prezentu na Dzień Dziecka dla młodszego nastolatka, np. piąto- lub szóstoklasisty. Ma niewielką kamerę VGA o podstawowych parametrach do nagrywania widoków oglądanych z drona. Ponieważ w urządzeniu znajduje się karta SD, obrazy zostaną zapisane. Ten model umożliwia do 7 minut lotu w pomieszczeniu lub na przestrzeni otwartej, przy czym należy zachować maksymalną odległość 100 m.
Jako dron z kamerą dla początkujących sprawdzi się również model Forever Pixel. Ma kompaktową budowę, jest lekki i łatwy w obsłudze. Umożliwia nagrywanie filmów, lecz także oglądanie ich w czasie rzeczywistym na sparowanym z dronem telefonie komórkowym. Ma szereg przydatnych funkcji, w tym: utrzymywanie wysokości lotu, trzy tryby prędkości, autostart, obrót wokół osi. Można nim sterować nawet za pomocą okularów VR!
Zobacz tegoroczny ranking najlepszych dronów z kamerą.
dron z kamerą dji spark
Profesjonalny dron z kamerą w niskiej cenie to np. DJI Tello Boost Combo. Ma pojemną baterię 1100 mAh i zapewnia do 13 minut lotu. Waży niewiele, bo tylko 80 g. Ponieważ ma moduł Wi-Fi, nastolatek wygodnie połączy się z nim za pośrednictwem smartfona i będzie oglądał obrazy w czasie rzeczywistym.
Jeszcze dłuższą zabawę zapewnia DJI Spark, jako że z uwagi na baterię 1480 mAh gwarantuje nawet 13 minut lotu. Ten dron z kamerą ma czujniki GPS/GLONASS do lokalizacji – można zaplanować mu trasę na smartfonie. 2-osiowy stabilizator zapewnia bardzo dobrą jakość nagrania. Obraz wyświetlany jest w rozdzielczości Full HD.

JAKIE TRYBY MOŻE MIEĆ DRON Z KAMERĄ?

Sprawdź, czy w oglądanym przez Ciebie modelu występują gotowe tryby lotu. Dzięki Follow me dron z kamerą wykorzystywany na otwartej przestrzeni będzie podążał za osobą trzymającą kontroler (np. sparowany z dronem smartfon). Z kolei dzięki Watch me dron będzie leciał tak, by to użytkownik pozostawał w centrum nagrania. Tryb Home określi położenie, w którym dron wyląduje: zawsze w zasięgu operatora.

Co wybrać na prezent dla dziewczyny?

Poza czytnikiem e-booków czy smartwatchem jako prezent dla dziewczyny możesz wybrać gadżet związany z pielęgnacją. Poniżej zaprezentowaliśmy tabelę z ciekawymi pomysłami.
Nasze propozycje produktów ukazanych w tabeli to:
akcesoria do włosów na prezent dla dziewczyny na dzień dziecka
Obejrzyj wszystkie urządzenia do pielęgnacji dostępne w RTV EURO AGD.
Jeśli nie jesteś przekonany co do prezentów na Dzień Dziecka ukazanych w zestawieniu, zobacz dwa inne poradniki, które są dostosowane do konkretnej płci. Znajdziesz w nich także pomysły na podarunki dla młodszych dzieci:
 • Co wybrać na Dzień Dziecka dla chłopca,
 • Najlepsze prezenty dla dziewczynki na Dzień Dziecka.
Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link