Znajdź nas

Słownik pojęć i terminów

Zapraszamy Cię do zapoznania się opisami najpopularniejszych pojęć, związanych z technologiami i rozwiązaniami wykorzystanymi w produktach znajdujących się w naszej ofercie.

Jak wyszukiwać pojęcia?


Skorzystaj z poniższej wyszukiwarki lub przeglądaj alfabetyczny spis terminów, następnie kliknij myszką w interesujące Cię hasło.

Wybierz literę alfabetu:

Sposób odszraniania (rozmrażania) zamrażalnika

Zamrażalnik w lodówce wymaga okresowego rozmrażania. Gruba warstwa osadzonego lodu zwiększa zużycie energii i uniemożliwia dokładne umycie wnętrza. W zależności od zastosowanego rozwiązania wymaga to bądź nie naszego udziału. 

W lodówce odmrażanie może być:

Automatyczne – lodówka okresowo zmniejsza chłodzenie, przez co szron osadzający się na wewnętrznych ściankach zamrażarki skrapla się w wodę. W postaci pary lodówka oprowadza ją na zewnątrz.

No Frost, Frost Free – zapobiega tworzeniu się szronu na ściankach zamrażalnika. Temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz zamrażarki są utrzymywane na stałym poziomie. Komora zamrażalnika oraz żywność nie pokrywają się szronem. Zabrudzenia nie przywierają do ścianek zamrażalnika, dzięki czemu łatwiej utrzymać go w czystości.

Less Frost – lód formuje się jedynie na ściankach komory zamrażalnika. Ułatwia to rozmrażanie i skraca jego czas.

Low Frost – automatycznie odprowadza wilgoć na zewnątrz urządzenia, dzięki czemu ogranicza odkładanie się szronu i lodu na ściankach zamrażalnika. Powstająca po dłuższym czasie użytkowania warstwa lodu jest cienka i łatwa do usunięcia.

SmartFrost - oszranianie wnętrza zamrażalnika i produktów jest zredukowane. Dzięki temu znacznie rzadziej trzeba odmrażać zamrażalnik. Dodatkowo, ścianki wewnętrzne są gładkie i łatwe do umycia. 

Ręczne – we wnętrzu komory zamrażalnika osadza się lód. Lodówkę należy regularnie rozmrażać. Aby możliwe było rozmrożenie lodówki konieczne jest odłączenie urządzenia od prądu i wyjęcie z zamrażalnika wszystkich szuflad. Z lodówki może wyciekać woda z topiącego się lodu, dlatego dobrze jest podstawić pod zamrażalnik tackę. Zaleca się rozmrażanie zamrażalnika, kiedy na ściankach osadzi się warstwa lodu grubości ok. 0,5 cm. 

 
Czy ta informacja była dla Ciebie przydatna? Dziękujemy za opinię. Wg. Ciebie ta informacja jest przydatna Dziękujemy za przesłanie wiadomości Juz oddałeś głos na tą informację