Znajdź nas
Słownik pojęć i terminów
Jak wyszukiwać pojęcia?
Zamrażalnik w lodówce wymaga okresowego rozmrażania. Gruba warstwa osadzonego lodu zwiększa zużycie energii i uniemożliwia dokładne umycie wnętrza. W zależności od zastosowanego rozwiązania wymaga to bądź nie naszego udziału.
W lodówce odmrażanie może być:
Automatyczne – lodówka okresowo zmniejsza chłodzenie, przez co szron osadzający się na wewnętrznych ściankach zamrażarki skrapla się w wodę. W postaci pary lodówka odprowadza ją na zewnątrz.
No Frost, Frost Free – zapobiega tworzeniu się szronu na ściankach zamrażalnika. Temperatura i wilgotność powietrza wewnątrz zamrażarki są utrzymywane na stałym poziomie. Komora zamrażalnika oraz żywność nie pokrywają się szronem. Zabrudzenia nie przywierają do ścianek zamrażalnika, dzięki czemu łatwiej utrzymać go w czystości.
Less Frost – lód formuje się jedynie na ściankach komory zamrażalnika. Ułatwia to rozmrażanie i skraca jego czas.
Low Frost – automatycznie odprowadza wilgoć na zewnątrz urządzenia, dzięki czemu ogranicza odkładanie się szronu i lodu na ściankach zamrażalnika. Powstająca po dłuższym czasie użytkowania warstwa lodu jest cienka i łatwa do usunięcia.
SmartFrost - oszranianie wnętrza zamrażalnika i produktów jest zredukowane. Dzięki temu znacznie rzadziej trzeba odmrażać zamrażalnik. Dodatkowo, ścianki wewnętrzne są gładkie i łatwe do umycia.
Ręczne – we wnętrzu komory zamrażalnika osadza się lód. Lodówkę należy regularnie rozmrażać. Aby możliwe było rozmrożenie lodówki konieczne jest odłączenie urządzenia od prądu i wyjęcie z zamrażalnika wszystkich szuflad. Z lodówki może wyciekać woda z topiącego się lodu, dlatego dobrze jest podstawić pod zamrażalnik tackę. Zaleca się rozmrażanie zamrażalnika, kiedy na ściankach osadzi się warstwa lodu grubości ok. 0,5 cm.