Xiaomi Mi Box S – co musisz o nim wiedzieć?

Autor: Joanna

Obecnie odtwarzanie multimediów może odbywać się na bardzo wielu urządzeniach. Jednak wielkie możliwości daje łączność bezprzewodowa, dzięki której można te urządzenia ze sobą komunikować. Jedną z ciekawszych opcji na rynku jest Xiaomi Mi Box S.

Odtwarzacz z płytą i pilotem.

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. Xiaomi Mi Box S: co to za urządzenie
  2. w jaki sposób je skonfigurować
  3. na jakie inne odtwarzacze multimedialne warto zwrócić uwagę

Xiaomi Mi Box S – co to za urządzenie?

Osoba w słuchawkach siedząca przed telewizorem.

Telewizory Smart to sprzęt, który imponuje mnogością funkcji, ale nie trzeba kupować najnowocześniejszego modelu, aby korzystać z bogactwa multimediów na dużym ekranie. Jak to możliwe? Dzięki niewielkim odtwarzaczom multimedialnym, które łączą bezprzewodowo smartfon z telewizorem – pozwala to bez problemu oglądać filmy i odtwarzać zdjęcia oraz pliki dźwiękowe w wysokiej jakości.

Jednym z producentów tych niewielkich urządzeń jest firma Xiaomi. Popularny model tego producenta to Xiaomi Mi Box S. Co to jest? Jak sugeruje nazwa, urządzenie przypomina pudełeczko i jest z wyglądu podobne do modemu lub routera. Ma ono niewielkie wymiary – 95 x 95 x 17 milimetrów. Rozmiar nie powinien jednak mylić, ponieważ w tym niewielkim urządzeniu drzemią spore możliwości. Jakie zalety ma Xiaomi Mi Box S? Cena to niewątpliwie bardzo duży atut, gdyż ten odtwarzacz multimedialny da się kupić za mniej niż 300 złotych.

Dzięki temu niewielkiemu odtwarzaczowi multimediów można korzystać na swoim telewizorze z różnych aplikacji, takich jak np.: Netflix, YouTube, WP Pilot, Spotify czy Tidal. Wystarczy tylko kabel HDMI oraz Xiaomi Mi Box S. Przeglądarka internetowa nie jest dostępna bezpośrednio z interfejsu, ale możemy poszukać możliwości pobrania przeglądarki przez Google Play. Jednak warto wspomnieć o tym, że w Mi Box S przeglądarka może być używana za pośrednictwem smartfona. Odtwarzacz multimedialny daje bowiem możliwość wyświetlania ekranu telefonu z systemem Android na telewizorze.

  • 949 zł
  • 719 zł
  • 1 399 zł
  • 169 zł
  • 249 zł

Xiaomi Mi Box S – podstawowa konfiguracja

Osoba siedząca przed telewizorem w ręku trzymająca smartfon.

W przypadku Xiaomi Mi Box S konfiguracja nie jest rzeczą trudną, ponieważ do urządzenia dołączona jest instrukcja obsługi. W zestawie znajduje się też pilot, który wyróżnia się ergonomicznym kształtem i daje dużą wygodę użytkowania. O wiele sprawniej można przełączać się między funkcjami na urządzeniu Xiaomi Mi Box S. Klawiatura nie znajduje się w zestawie, jednak warto się w nią zaopatrzyć, jeśli częstą czynnością jest granie lub wyszukiwanie informacji w sieci, które wymaga częstego pisania.

W Xiaomi Mi Box działać może także LAN. Adapter jest narzędziem, dzięki któremu da się podłączyć sprzęt do USB i działa on jak w sieci lokalnej.

Jak widać, w Xiaomi Mi Box S drzemią spore możliwości, mimo niewygórowanej ceny tego niewielkiego sprzętu. Przyda się on wszystkim korzystającym z telewizora plazmowego lub LCD starszej generacji, który nie ma jeszcze funkcji multimedialnych. Dzięki połączeniu za pomocą kabla HDMI z Xiaomi Mi Box S taki telewizor może stać się domowym centrum rozrywki i zyskać większość funkcji znanych ze Smart TV.

Wiele zalet sprzętu od chińskiego potentata zostało już przedstawionych, warto zatem przejść do ściśle technicznych aspektów. Xiaomi Mi Box S obsługuje rozdzielczość bliską 4K (3840 x 2160). Działa w oparciu o system operacyjny Android TV 8.1 i jest wyposażony w 2 GB pamięci RAM oraz wbudowany dysk twardy 8 GB. Jeżeli ta przestrzeń okaże się zbyt mała, to problemem nie będzie jej zwiększenie poprzez dysk zewnętrzny. Jakie jeszcze atuty ma Xiaomi Mi Box S? Dolby Digital to bez wątpienia jeden z nich, ponieważ ten standard audio zapewnia znakomite wrażenia i wysoką jakość dźwięku. Warto wspomnieć ponadto o wielu obsługiwanych formatach dźwięku, wideo i zdjęć. Urządzenie zapewnia także rzecz jasna łączność bezprzewodową za pośrednictwem Wi-Fi oraz Bluetooth.

Na jakie urządzenia multimedialne tego typu warto zwrócić uwagę?

Niedrogim sprzętem jest Amazon Fire TV Stick, który działa w rozdzielczości HD (1920 x 1080). Na uwagę zasługuje spora liczba obsługiwanych standardów odtwarzania dźwięku – przede wszystkim Dolby Digital Plus. Oprócz dostępu do filmów i zdjęć w sieci, sprzęt ten daje użytkownikowi możliwość korzystania z radia internetowego.

W podobnym przedziale cenowym co sprzęt Xiaomi mieści się Google Chromecast Ultra 4K. Działa on w rozdzielczości 3840 x 2160 i w oparciu o system Android. Umożliwia łatwy dostęp do narzędzi multimedialnych, takich jak: Netflix, YouTube, Apple App Store czy Google Play. Poza HDMI urządzenie jest wyposażone również w złącze USB.

W oparciu o system Android 7.0 działa Ferguson FBOX ATV. Urządzenie to zapewnia wiele ciekawych funkcji, np. umożliwia podłączenie klawiatury bezprzewodowej oraz myszki, daje możliwość kopiowania z jednej pamięci USB na drugą, a także dostęp do filmów i zdjęć w sieci. Same parametry techniczne są bardzo solidne – rozdzielczość i liczba obsługiwanych standardów mogą robić wrażenie. Wyróżnić trzeba zwłaszcza standard audio Dolby TrueHD.

Dla wymagających dobrą propozycją będzie NVIDIA SHIELD TV 2019. Ten odtwarzacz multimediów 4K ma naprawdę świetne parametry, które w praktyce oznaczają znakomitą jakość obrazu i dźwięku. Funkcja GeForce NOW to doskonałe rozwiązanie dla graczy – gaming w chmurze to duża wygoda.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link