Data publikacji: 16 czerwca 2020
Autor: Agnieszka
ARTYKUŁ - PORADNIK

Telefon komórkowy jak stacjonarny – jaki model jest najlepszy?

Poleć znajomemu Drukuj

Telefon komórkowy może pełnić funkcję stacjonarnego aparatu do rozmów. Polecany jest on przede wszystkim osobom starszym. Jednakże często wykorzystuje się go także w biurach, gdzie poza połączeniami niekiedy konieczne jest także wysłanie wiadomości tekstowej.

Kobieta siedząca przy łóżku i rozmawiająca przez telefon komórkowy

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. czym wyróżnia się stacjonarny telefon komórkowy
  2. jaki stacjonarny telefon komórkowy warto wybrać
  3. jak działa stacjonarny telefon jako komórkowy

Czym wyróżnia się stacjonarny telefon komórkowy?

Oparta o łóżko kobieta wybiera numer na telefonie komórkowym

Stacjonarny telefon komórkowy to nic innego, jak aparat na kartę SIM (od wybranego operatora), który w zestawie ma specjalną podstawkę (pełni ona jednocześnie funkcję ładowarki). Jest to urządzenie proste – z tradycyjnymi klawiszami i niewielkim wyświetlaczem. Sprawdza się doskonale w domu lub w biurze. Telefon komórkowy jako stacjonarny jest wygodnym rozwiązaniem. Nie trzeba podpisywać żadnych umów ani używać przewodów do połączenia się z linią telefoniczną. Aparat używa do połączenia nadajników GSM. W razie potrzeby można zabrać go ze sobą w podróż.

Jaki stacjonarny telefon komórkowy warto wybrać?

Na rynku dostępnych jest kilka modeli telefonów komórkowych, które mogą pełnić funkcję aparatu stacjonarnego. Urządzenia różnią się między sobą producentem, ceną, wyglądem oraz dodatkowymi opcjami. Szeroki wybór daje możliwość, aby każdy użytkownik znalazł sprzęt, który najlepiej spełnia jego oczekiwania.

Polecany telefon komórkowy jak stacjonarny to ALCATEL 2019 (szary). Urządzenie ma wyświetlacz 2,4 cala o rozdzielczości 320 x 240 pikseli. Jest to wystarczający rozmiar, aby wyświetlać wszystkie najważniejsze informacje. Poza podstawowymi funkcjami (możliwością wysyłania SMS-ów, odbierania i wykonywania połączeń, budzikiem, kalendarzem) urządzenie ma także przycisk SOS, odtwarzacz muzyki (MP3), możliwość odbierania MMS-ów i aparat fotograficzny z funkcją nagrywania filmów. Telefon jest prosty w obsłudze. Umożliwiają to duże klawisze i menu w języku polskim. Do zestawu dołączona jest stacja ładowania.

Inną propozycją stacjonarnego telefonu komórkowego jest myPhone Halo Q (czarny). Wyświetlacz urządzenia ma 2,8 cala i 320 x 240 pikseli. Dzięki obrazkowemu menu jest on bardzo prosty i wygodny w obsłudze, dlatego nadaje się także dla seniorów. Do dodatkowych funkcji należą: możliwość połączenia się ze słuchawką lub innym urządzeniem przy pomocy Bluetooth, latarka, aparat z funkcją nagrywania filmów, radio, odtwarzacz MP3, tryb głośnomówiący oraz przycisk alarmowy SOS. Stacja ładująca ma opcję odnajdywania słuchawki.

Stacjonarny telefon komórkowy znajduje się także w ofercie Maxcom. Jednym z aparatów tego typu jest Maxcom MM462BB. Jego wyświetlacz jest nieco mniejszy, niż w dwóch poprzednich modelach. Rozmiar tego telefonu to 1,8 cala i 160 x 128 pikseli. Jest on bardzo wygodny w obsłudze dzięki czytelnemu menu w języku polskim i dużym klawiszom. Wśród najważniejszych funkcji tego stacjonarnego telefonu komórkowego można wymienić: dyktafon, przycisk SOS, aparat z funkcją nagrywania filmów, radio, latarkę, podpowiedzi głosowe wybieranych numerów i tryb głośnomówiący. Istnieje także możliwość zwiększenia pamięci wewnętrznej urządzenia dzięki karcie microSD.

Maxcom ma w swojej ofercie jeszcze jeden stacjonarny telefon komórkowy. Jest nim Maxcom MM38D (czarny). Jego wyświetlacz ma 2,2 cala i 320 x 240 pikseli. Poza aparatem fotograficznym, książką telefoniczną, numerami szybkiego wybierania i przyciskiem alarmowym został wyposażony w czytnik linii papilarnych. Ma to na celu zwiększenie bezpieczeństwa przechowywanych danych. Podstawka ma przycisk przywoływania zagubionego telefonu.

Proponowane produkty:
ALCATEL 2053 (biały) <%– –%>
Apple iPhone Xr 256GB (żółty) <%– –%>
ALCATEL 3 2019 (czarno-niebieski) <%– –%>
ALCATEL 3026 (szary) <%– –%>
myPhone Hammer Bow+ <%– –%>

Stacjonarny telefon jako komórkowy – jak działa?

Babcia z wnuczką wybierają numer na telefonie komórkowym

Część osób decyduje się także na stacjonarny telefon jako komórkowy. Taką rolę mogą pełnić bezprzewodowe aparaty pracujące w analogowej sieci linii telefonicznej. Niektóre z nich umożliwiają również połączenia VoIP (Voice over Internet Protocol, potocznie określane mianem telefonii internetowej – przesyłanie dźwięków przy pomocy sieci internetowej). Przykładem takiego telefonu jest Gigaset CL660HX.

Bardzo często stacjonarny telefon, który pełni funkcję komórki, ma kolorowy wyświetlacz nieodbiegający zbytnio jakością obrazu od wyświetlacza telefonu komórkowego. Informacje, które są na nim wyświetlane, to: data, godzina, powiadomienie o wiadomości tekstowej lub połączeniu (wraz z numerem i/lub nazwą osoby dzwoniącej). Istnieje także możliwość stworzenia własnej książki telefonicznej, która pomieści nawet 200 numerów. Dodatkowo telefon stacjonarny jako komórkowy może mieć następujące funkcje: kalendarz, tryb głośnomówiący, możliwość wysyłania wiadomości tekstowych (SMS), połączenia konferencyjne oraz port USB do podłączenia telefonu komórkowego.

80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
80% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Podziel się: Dodaj do Facebooka Wrzuć na Twittera Pinterest
Poleć znajomemu
Drukuj

Porady dotyczące wyboru sprzętu


Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego, jak wybrać i co wybrać. Kupno pralki, telewizora czy laptopa stanie się łatwiejsze dzięki zawartym tutaj informacjom i poradom. Także porady video! Wybierz odpowiednią kategorię tematyczną i dowiedz się więcej przed dokonaniem zakupu.
Prezentujemy porady i wskazówki dotyczące tego co wybrać i jak wybrać.
Przejdź na stronę główną porad dotyczących wyboru sprzętu

Pokaż artykuły

według kryteriów
Pokaż wybrane artykuły

Poinformuj

nas o czym powinniśmy napisać Wyślij
Ostatnio
dodane artykuły
 Zestawy kina domowego różnią się parametrami i elementami. Jaki sprzęt wybrać oraz na co zwrócić uwagę?
Zobacz więcej   
 Odpowiednie akcesoria do parownicy są niezbędne w procesie sprzątania.
Zobacz więcej   
 Chcąc nabyć najbardziej podstawowy sprzęt grający, subwoofer i wzmacniacz do 500 zł może stać się całkiem niezłą opcją.
Zobacz więcej   

Znajdź nas

Twój osobisty doradca w każdej chwili do dyspozycji

połączenie interaktywne

Razem z doradcą będziesz widzieć ten sam ekran serwisu, produkty i informacje o nich.

Zgodnie z regulaminem i polityką prywatności

TAK DBAMY O TWOJE BEZPIECZEŃSTWO
Połączenie jest bezpieczne i szyfrowane.
Więcej informacji o bezpieczeństwie

 
Doradca nie będzie widział Twoich danych, haseł czy informacji o płatnościach.

 
Doradca nie będzie widział innych Twoich otwartych zakładek ani programów