Smartwatch czy smartband – co wybrać do biegania?

Autor: Klaudia

Smartband posiada bardzo podobne funkcje jak smartwatch, np. licznik spalania kalorii, krokomierz oraz zegarek. Oba urządzenia motywują do wytężonej pracy nad sobą i pozwalają osiągać lepsze wyniki. Oprócz podobieństw mają one jednak istotne różnice, począwszy od wyglądu, a skończywszy na wydajności baterii. Smartwatch czy smartband - co wybrać do biegania?

Mężczyzna z inteligentnym zegarkiem

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

- jakie podobieństwa mają smartwatch i smartband,

- czym różni się opaska sportowa od inteligentnego zegarka,

- co wybrać do biegania – smartband czy smartwatch?

Jakie podobieństwa mają smartwatch i smartband?

Mężczyzna ze smartwatchemOba urządzenia należą do tej samej kategorii produktów – gadżetów ubieralnych, które akurat w tym przypadku nosimy na nadgarstku. Szczegółowo o opaskach sportowych pisaliśmy w naszym poradniku Smartband, czyli opaska monitorująca – jak działa. Z kolei smartwatche charakteryzowaliśmy w tym miejscu.

Oba gadżety do biegania zaspokajają te same potrzeby użytkowników. Motywują ich do większego wysiłku i pozwalają osiągać lepsze wyniki. Kluczową rolę w ich działaniu odgrywa łączność bezprzewodowa ze smartfonem dzięki Bluetooth. Produkty są przeznaczone dla osób, które lubią aktywność fizyczną.

Oba urządzenia dają możliwość mierzenia prędkości, liczby kroków, pokonanego dystansu, spalonych kalorii, rytmu biegu, monitorowania tętna, powiadomień czy też wgrania aplikacji umożliwiającej zarządzanie planem treningowym i wyznaczaniem nowych celów.

Smartwatch i smartband do biegania mogą być wodoodporne – taką funkcję znajdziemy w droższych modelach, jak opaska Xiaomi Mi Band 2 czy smartwatch Samsung Gear S3 Frontier. Czym zatem różnią się te urządzenia?

PORADA EKSPERTA

Pamiętaj, że żaden gadżet do biegania nie zastąpi Twojej motywacji do ciężkiej pracy na treningu. Aby zacząć biegać, wystarczą dres i wygodne buty. Zadaniem urządzeń elektronicznych i pozostałego sprzętu biegowego jest wspieranie Twojego wysiłku i motywowanie do tego, abyś był coraz lepszy.

  • 79 zł
  • 369 zł
  • 389 zł
  • 259 zł
  • 149,99 zł

Czym się różni smartwatch do biegania od opaski sportowej?

SmartbandSmartwatch a smartband – jakie są między nimi różnice? Pierwsze, co rzuca się w oczy, to zupełnie inny wygląd. Smartwatche wyróżniają się klasyczną estetyką i mogą zastąpić zegarek, natomiast smartbandy są o wiele mniejsze i posiadają formę opaski.

Kolejną kluczową różnicą między tymi urządzeniami są funkcje. Smartwatch dysponuje dużo większym zasobem użytecznych funkcjonalności niż smartband. Im droższy zegarek, tym posiada więcej funkcji, np. większą liczbę tarcz, możliwość odbierania połączeń telefonicznych, sterowania kamerą, odtwarzaczem muzycznym itp.

Jednak jeden parametr daje opasce ogromną przewagę nad zegarkiem fitness. Czas pracy na jednym ładowaniu opaski to nawet 20 dni, natomiast smartwatch musi być ładowany codziennie lub co kilka dni.

Co wybrać do biegania – smartband czy smartwatch?

Na korzyść opaski do biegania będą przemawiały z pewnością jej waga, rozmiar i wytrzymałość. Czas pracy na jednym ładowaniu również odgrywa dużą rolę, ponieważ nie zmusza do ciągłego czuwania nad stanem baterii.

Smartband jest bardziej praktyczny podczas aktywności fizycznej. Jeśli podczas treningu skupiasz się na samym bieganiu, to wystarczą Ci funkcjonalności, które oferuje smartband. Z kolei gdy uwielbiasz być na bieżąco z tym, co dzieje się na świecie, nawet podczas biegania, lepszym rozwiązaniem będzie wybór smartwatcha do biegania.
 
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
60% osób oceniło ten artykuł jako przydatny
Dodaj do Facebooka Kopiuj link