Bezprzewodowa myszka – jakie modele warto wybrać?

Autor: Anna

Może być laserowa, optyczna, gamingowa czy podświetlana – mowa oczywiście o popularnych komputerowych “gryzoniach”, czyli myszkach. Na rynku jest ich całe mnóstwo. Dla miłośników gier i dla tych, którzy nie znoszą plączących się kabli sprawdzi się dobra myszka bezprzewodowa. Ranking najlepszych modeli z pewnością pomoże wybrać taki, który spełni wszystkie oczekiwania.

myszka bezprzewodowa ranking

Z TEGO ARTYKUŁU DOWIESZ SIĘ:

  1. jak wybrać myszkę bezprzewodową;
  2. jakie modele myszek bezprzewodowych są polecane do pracy;
  3. jakie myszki bezprzewodowe powinni wybrać gracze.

Jaką myszkę bezprzewodową wybrać do pracy?

https://www.euro.com.pl/myszy/tracer-zelih-duo-black-rf-nano.bhtml

Bezprzewodowa myszka do komputera marki Apple to gadżet, który powinien przypaść do gustu fanom sprzętu spod znaku „nadgryzionego jabłuszka”. Model Apple Magic Mouse 2 ma wbudowany akumulator do wielokrotnego ładowania, a połączenie w tym eleganckim gadżecie uzyskuje się za pomocą technologii Bluetooth. Ta laserowa myszka bezprzewodowa jest wyposażona także w port Lightning oraz powierzchnię Multi-Touch.

Poszukując taniej myszki bezprzewodowej, warto rozważyć model Tracer Blaster II Black RF nano, wyposażony w 6 funkcjonalnych przycisków i optyczny sensor. Godny uwagi jest również Logitech M185, idealny dla komputerów przenośnych. Ma on niewielkich rozmiarów odbiornik, który podłącza się do portu USB i który doskonale współpracuje z komputerami Mac, przeglądarką Chrome czy systemem Windows. Co więcej, mysz bezprzewodowa Logitech ma profilowany kształt. Dzięki temu idealnie dopasowuje się ona do obu dłoni, więc mogą z niej korzystać osoby prawo- oraz leworęczne. Niezwykle cichą myszką bezprzewodową, a do tego w przystępnej cenie, jest Logitech M330 Silent Plus. Eliminuje ona zbędny hałas przy klikaniu czy scrollowaniu w czasie jej użytkowania. Pozbawienie szumów przesuwania zapewnia w tym modelu gumowe kółko. Ponadto ta bezprzewodowa myszka do laptopa czy komputera dzięki nanoodbiornikowi o sporym zasięgu umożliwia pracę z odległości nawet 10 metrów.

Polecane myszy komputerowe
  • 299 zł
  • 199,99 zł
  • 169,99 zł
  • 349 zł
  • 99,99 zł

Najlepsza myszka bezprzewodowa – co powinna posiadać?

Logitech M171

Na rynku istnieje kilka różnych rodzajów myszek. Najpopularniejsza to mysz bezprzewodowa laserowa, która generuje wiązkę światła, przez co cechuje się niezwykłą precyzją. Nie można jej jednak użytkować bez specjalnej podkładki. Optyczne modele z kolei nie są tak wymagające, jeśli chodzi o podłoże, na jakim pracują. Do ich obsługi wystarczy zwykły stół.

Parametrem, na jaki trzeba zwrócić uwagę jest na pewno interfejs, czyli rodzaj komunikacji urządzenia z innymi. Może ona odbywać się za pomocą niewielkiego odbiornika lub dzięki wykorzystaniu technologii Bluetooth czy Wi-Fi. Innym kryterium decydującym o wyborze tego urządzenia jest sposób dostarczania energii. Można bowiem nabyć myszkę bezprzewodową bez baterii, wyposażoną w specjalny akumulator, lub taką, w której baterie są konieczne do pracy urządzenia.

Myszka bezprzewodowa gamingowa powinna odznaczać się wysoką czułością, mieszczącą się w przedziale 24003200 DPI. Najlepiej, aby można ją było regulować w zależności od potrzeb, gdyż w przypadku niektórych gier lepiej, jeśli jest ona nieco niższa. Ważna jest także liczba programowalnych przycisków oraz ich żywotność. Wysokiej jakości modele zapewniają aż do 50 milionów kliknięć. Wybierając dany model, warto dowiedzieć się, czy w konkretnym produkcie wykorzystano technologię redukcji szumów. To bardzo istotne, bo dzięki niej ruch kursora jest pozbawiony opóźnień.

Pasjonaci gier często przywiązują dużą wagę do detali i wzornictwa. Dlatego mysz bezprzewodowa kolorowa, o oryginalnym designie i z funkcją podświetlenia na pewno sprawi, że gra stanie się jeszcze przyjemniejsza. W przypadku myszy bezprzewodowej do pracy istotny będzie na pewno zasięg jej działania oraz czas pracy baterii.

Bezprzewodowa myszka gamingowa – jaką wybrać?

Logitech M185

Pasjonaci gier poszukują zazwyczaj myszek bezprzewodowych. Powód? Podczas grania nie ma plączących się kabli, które spowalniają ruch, a do tego taki gadżet można z łatwością przenosić. Wybierając tę idealną myszkę, warto postawić na modele wyposażone w dużą liczbę przycisków i teflonowe ślizgacze, które mają zdecydowanie dłuższą żywotność w porównaniu do tych wykonanych z plastiku.

Świetną bezprzewodową myszką gamingową jest Logitech G Pro Gaming Wireless, która łączy się z komputerem za pomocą Bluetooth. Warty uwagi model stanowi też na pewno SteelSeries Rival 650. Gwarantuje on do 10 godzin gry już po 15 minutach ładowania. Ciekawym rozwiązaniem są tutaj wbudowane 4-gramowe ciężarki. Dzięki nim można dostosować pożądaną wagę i wypoziomować balans myszki. Do tego zastosowano w niej tryb TrueMove 3, zapewniający wyjątkową precyzję nawet przy bardzo dynamicznym ruchu. Ciekawą myszką bezprzewodową podświetlaną jest z kolei Logitech G502 Lightspeed, z zaawansowanym sensorem optycznym oraz technologią LightSync. Ma ona aż 11 programowalnych przycisków, w tym jeden snajperski. Co istotne, podświetlenie można zmieniać w zależności od potrzeb za pomocą oprogramowania Logitech Gaming Software.

Artykuł jeszcze nie został oceniony. Kliknij w gwiazdkę, aby dodać ocenę
Dodaj do Facebooka Kopiuj link